"In Latino 2014" buvo atidarytas su Kolumbijos vaizdais

Spalio 9 dieną, Šiuolaikinio meno centre buvo atidarytas 9-asis festivalis „In Latino“. Šį rudenį, spalio 9 - 16 dienomis, jis kviečia šildytis jaukiuose nemokamuose renginiuose: nuo filmų peržiūrų, susitikimų su garbingais svečiais iš Kolumbijos, literatūrinių diskusijų iki kavos degustacijų ar paskaitų intelektinės teisės temomis.
 
In Latino
 
„Rudenį, kai šalta, norisi saulės, romantikos, o lotynų muzika, kinas, literatūra, netgi kulinarija atgaivina dvasią. Norime, kad visą šią savaitę kuždėtumėtės, žaistumėte, linksmintumėtės ir niekur neskubėtumėte – tiesiog mėgautumėtės gyvenimu“, – atidarymo metu kalbėjo renginio iniciatorė, festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė.
 
Šis „In Latino“ skirtas būtent Kolumbijai, tad dėsningai jo ambasadoriumi tapo šioje šalyje gimęs muzikantas Jurgis Didžiulis. Muzikinėje festivalio programoje – kolumbietišką kumbiją grojančios grupės „Parranda Polar“ koncertas, didžėjų dueto „Tropical Soundclash“ diskoteka, muzikinė vakarienė su pačiu Jurgiu, kurioje jis, akompanuodamas pagal ingredientų skonius, gamins kolumbietiškas arepas – paplotėlius iš kukurūzų miltų. 
 
Šiemet „In Latino“ sulaukė ir svečių iš užsienio – parodos „FIDAAC 2014: Lotynų Amerikos žvilgsniai“ iš Prancūzijos atvyko atidaryti jos kuratorius Jonathan Hinault. Pilnametražių, trumpametražių bei konkursinių programų filmus atvežė keliaujančio Kolumbijos audiovizualinių menų festivalio FIDAAC vadovai Aurelie ir Jorge Carmouze. Pasak jų, filmai atrinkti norint atskleisti Kolumbijos kinematografijos istoriją ir tikintis, kad po jų nebeliks jokių stereotipų apie šią šalį.
 
Festivalis buvo atidarytas su režisieriaus Marko Grieco dokumentine juosta „Marmatas. Aukso kalnas“ (Marmato, 2014), kurioje užfiksuotas Kolumbijos Centriniuose Anduose esančio miestelio Marmato gyvenimas ir auksakasių kova su juos iš ten norinčia iškeldinti Kanados kasybos kompanija.
 
Geriausią Kolumbijos trumpametražį filmą rinks kompetentinga žiuri: kino kritikė, žurnalistė Izolda Keidošiūtė; kinotyrininkė, kūrybinių medijų instituto vadovė doc. dr. Renata Šukaitytė; prodiuserė, studijos „Kinema“ vadovė Jurga Dikčiuvienė ir vizualinių komunikacijų specialistas Paulius Zaviša.