Hipnotizuojantis festivalio "TARP" be-tonas

TARP'12: vakarėlis be-tono!" savo nekasdienišku turiniu užvakar, spalio 27-ąją, kvietė į itin maištingą Vilniaus erdvę. Šeštus metus vykstąs, poeziją, vaizdą ir garsą jungiantis festivalis eksperimentinio meno troškimą ir  meilę poezijai spinduliuojančiais veidais tiesiog užtvenkė "Kablyje" esančio klubo "XI20" praėjimus. Praskleidus naktinį miesto šydą ir atvėrus duris be rankenų virsta dūmai, karštis, garsai ir poezija. Visa tai - betono spalvomis.

Hipnotizuojantis festivalio \"Tarp\" be-tonas

"Betoninių triušių" pasirodymas

Nors poezijos klausymas braukymosi į šonus ir nuolatinio prislopinto šurmulio forma sukelia periodiškus nuo scenos vilnijančios minties pertraukimus, minioje šviečia vienos kitos įsijautę, užhipnotizuotos akys. Nesimato nė vieno skeptiko. Gal visi gerai apsimeta, jog supranta šiuolaikinį meną? O gal klubo durys iš tiesų pralaidžios tik toms personoms, kurios į įvykį vienokiu ar kitokiu būdu pakviestos, eina tik su nuoširdžia pagarba jam. Šiaip ar taip, susirinkusieji nuteikia maloniai.

Scenoje trys vardai: subtilus, tiek paveldėtos, tiek moderniosios - elektroninės muzikos nešėjas "Driezhas" su vokaliste Ieva, avangardiškieji "Betoniniai Triušiai" ir audiovizualinės poezijos žanro Lietuvoje pranašai "AVaspo". Po jų -  imoprovizacinės dirbtuvės - poezijos/muzikos jam session.

Neatsiejama festivalio dalis - grupė "AVaspo"

Laiko, kaip bebūtų gaila, ne ąsočiai. Visko neišgirdome. Ypatingai gaila projekto "Driezhas" dalies, kuri iššvaistyta nerūpestingai vėluojant į renginį, naiviai tikintis, jog jo pasirodymas bus bent jau antras. Nepaisant to, audiovizualinis ekskursas į poetinį miesto užkulisį, buvo tikrai puikus šeštadienio nakties potyris.

Festivalis "TARP" užsidarė metams kitą dieną po be-toninio vakarėlio žymiai rafinuotesnėje erdvėje - Nacionalinėje dailės galerijoje su ZEBRA Berlyno festivalio poezijos filmukų programa "The Best of Zebra 2012".  Penkias dienas (spalio 24-28) Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje vykęs neįprastos idėjos ir daug aprėpiančios koncepcijos kūrinys, prieš tai dar surengęs komiksų dirbtuves, užmigo žiemos miegu. Ačiū jam, kad ir mes visus metus turėsime ko klausytis prieš miegą.

Projektas "Driezhas"

Daugiau "TARP" arba www.tarpfest.lt

parašė GINTARĖ

 

Hipnotizuojantis festivalio \"TARP\" be-tonas

Paliekant "TARP"...