Granatų įspūdžiai pro Spalvotus Akinius

Granatos

Nors širdy esu reiveris ir pop muzikos klausau tiek, kiek jo groja per radiją, kavinėse, pas draugus automobiliuose ir jei per YouTube autoplay netyčia pasileidžia, populiariosios muzikos festivaliai man patinka. Dažniausia jie spindi švara, kokybišku organizuotumu, o scenos būna milžiniškos. Na, žinoma, būna ir išimčių, tačiau panašu, kad jų šiemet nesulauksim.

Sugriztant

Buvau "Granatose" prieš du metus. Tada labiausiai nustebino tai, kad viskas vyko Rumšiškėse. Rumšiškės juk muziejus. Pirmas tada kilęs klausimas buvo "Kaip gi jie ten visko nesulaužo ir nesugadina?". Galvojau, kad visos sodybos būna aptvertos ir niekur ten neįlįsi, po to pamačiau, kad viskas ten atidaryta ir niekas nelaužoma, neuždegama. Tai va, labai didelis respektas už tai dalyviams, kad galite parodyti savo kultūringumą. "Granatos Live" nepridaro nuostolių Rumšiškių liaudies buities muziejui (mačiau iš vienos trobos stogo šiaudai truputį išbyrėjo, bet gal čia galima užrašyti į natūralų nusidėvejimą?).

Takeliai pasivaiksčiojimui

Vietos klausimu man visada šitas festas labai įspūdingas - takeliai pasivaiksčiojimui, scena priešais kalną, gerai išdėstytos mažesnės scenos, kad garsai vieni kitiems nekliudytš. Galbūt žydinčios marios nebuvo labai malonios, bet ir nuotaikos maudytis nelabai buvo, nes daug lijo. Mačiau, kad stovyniavo gaisrinė, tai patyliom aptarinėjom: ar čia gesinimui pasiruošę jei kokia troba netyčiom užsidegtų, ar taškyti dalyvius ketina, jei kartais saulutė išlįstų valandai kitai. Netaškė, bet niekas ir neužsidegė.

Ella Eyre

Pagrindinė (Utenos) scena buvo dvigubai didesnė nei didelė. Tiksliau abi scenos buvo pagrindinės. Girdėjau turbūt visus atlikėjus, kurie jose grojo. Girdėjau ne todėl, kad visą laiką stovėjau prie scenos, o todėl, kad norint negirdėti reikėjo eiti į miškus, nors turbūt būtų prireikę ausų kamštukų, ar galvą į vandenį panardinti. Garsas buvo geras, scena(-os) buvo gerai įrengtos, atlikėjų pasirinkimas irgi puikus.

Žinau, kad monitoriai šalia scenos nėra naujiena, bet aš esu iš tų žmonių, kuriems per HD ekraną viskas daug įspūdingiau atrodo, nei realybėje, tad privalau įvertinti šį technologinį išmislą.

Pagrindine scena

Pagrindinėje scenoje smagiausia tapo nusileidus saulei. Dieninė programa labiausiai patiko šeštadienį, gal dėl to, kad jau buvau daug labiau atsipalaidavęs, arba dėl to kad Beissoul&Einius ir Erica Jenings grojo. Tik Lilas su Innomine nelabai patiko. Na, jau per daug "nuskalbtos" radijuje jų dainos man. "Na kaip galima nežinoti, kas yra laisvė. Gi jau 26 metus laisvoj šaly gyveni, žmogau, ateik pas mane arbatos kada į svečius papasakosiu aš tau, parodysiu vizualiai, supažindinsiu su kitais kurie žino, gal nebedainuosit taip liūdnai" - galvojau sau.

Lilas

Lietaus šeštadienio popietę buvo daug, reikėjo ir lietpaltį užsimesti, bet purve šokt patiko ir visai negaila, kad su purvinais batais parvažiavau. Jeigu dieną visi čilino ir lingavo pagal moderniosios Lietuvių estrados žvaigžių ritmus, tai naktį visi "nusirovė" ir "išsitaškė" iki galo. Ella Eyre, Lost Frequencies, Willkinson nurovė neblogai. Asmeniškai, man labiausiai patiko Willkinson ir Lost Frequencies, bet čia turbūt todėl, kad grojo vėliausiai, ir mane maždaug tuo metu užplūdo didžiausi kiekiai energijos.

Rankos

Pagrindinei scenai nutilus atsidarė keturios šalutinės scenos: Lizdas (Lizdas), DJ Scena (Tvartas), Hip-hopas (Yo) ir Nescafe (Live scena). Pasirinkimas tikrai geras, scenos išdėstytos keturiuose skirtinguose festivalio kampuose, toli eiti nereikia (vienais metais buvau paklydęs eidamas miško takeliais, ieškodamas DJ scenos), muzikos garsai nesusilieja.

Lizdas

"Lizdas" nebuvo paminėtas lineup'e, bet buvo galima numanyti, kad kažkas vyks iš feisbuko promoušionų ir iš didelės rato instaliacijos. Ganėtinai jauki vieta, jaučiausi kaip tikram lizde, tik dar geriau, nes buvo stogelis ir muzika ne pauksčių garsai o techno. Nebuvo pliurzos šokti, tik prie baro stovinčių žmonių kultūra buvo ne kaip lizde, o kaip tvarte. Vilniaus "Kablyje" paplitusi elgesio forma "kas pirmas prie lovio - tas zjbs", matosi, neaplenkė ir Kauno barų, ir tuo pačiu "Granatų". Gėda, liūdna, juokinga, po minutės užmiršti, nes muzika.

Nescafe

"Nescafe live" scena ne visai mano skoniui. Beveik visą laiką praleidau prieš tai minėtose. Vienintelė grupė, kuri man paliko tikrai didelį įspūdį, buvo "Kamanių Šilelis" ir jų su didžeridū grotas hardcoras pasirodymo finale. Na, dar bandžiau klausyti Humoro klubo pasirodymo, tačiau rezultatas buvo panašus, kaip ir "Galapaguose". Na, gal kažkiek geresnis, tačiau vis tiek ne man. Muzikos kokybe Lietuva garsėja neblogai, tačiau humoristų, kurie būtų drasūs ir įkvėptų smarkiai, itin trūksta.

Dj

Ketvirtoji scena buvo DJ "Tvartas". Taip vadinom nes priminė tvartą, trikampis stogas, scena ir pakyla ir nieko daugiau. Pigiai? Taip, bet funkciją atliko gerai. Šokant nereikėjo klampoti purve ir drabužiai nesušlapo. Penktadienį buvo parinktas labai stiprus lineup'as. Tada jo labiausia ir reikėjo. Jėgų užteko iki 4os ryto, bet tada naujų atsirado, nes prasidėjo Dee&Kamy.

Jama

Fotografija Jamos, nes Kamy nenufotografavau, per daug įdėmiai klausiau. Norėčiau pabrėžti, kad hip-hop'o scena buvo labai puiki. "Galapagams", kaip jau rašiau ankstesniame rašinyje, šio žanro linijos šiek tiek nepateisino šiemete programa, o čia buvo stipru.

Kempą statėm dzūkų girioj, prie pat hip-hopo scenos, kadangi turiu dzūkiškas šaknis ir užaugau rajone, tad lengvai pritapau prie abiejų lokacinių kintamųjų. Klausiau "Tie Geresni", "Jama&W", "Dee&Kamy", "Garazhe Nerūkoma". Net Ironvyto klausiau. Net "Mad Money" soundcheką girdėjau. Visgi arti Kauno, tai reikia ir pasikultūrinti. Na, žodžiu hip-hopo buvo daug ir labai kokybiško. Šiek tiek liūdna, kad per "Garazhe nerukoma" koncertą neužteko elektros, ir jis buvo atidėtas, bet MC nepasimetė ir nenužudė vaibo. Kaip ir pažadėjo, už valandos grįžo į sceną su jau pilnai pakrautu generatoriumi.

Organizavimas

Mano supratimu, "Granatų" organizatoriai savo sugebėjimais kiekvienais metais įrodo, kodėl jie yra pirmaujantys Lietuvoje festivalis (atsiprašau už nuomonę, bet šiai dienai, Karklė gyvena tik prisiminimais ir pažadais).

Festivalyje šiukšlės nebuvo matomos. Šiukšliadėžes rasti buvo lengva, pelenines dalino sąvanoriai. Įdomus niuansas buvo tas, kad tuoletai buvo ganėtinai gerai paslėpti. Kol suradau užtrukau penkioliką minučių (penkiolika minučių yra tarsi dvi valandos, kai ieškai tuoleto). Radau tik su žmonių pagalba. Gal ir gerai, nes jokie kvapai neerzino vietose, kur jie neturėjo erzint. Galbūt galėjo būti vienas kitas ženklas su kryptim, bet kartą radęs, randau ir vėl.

Apie maistą šį kartą nerašysiu, nes su maistu man labai nesisekė. Skanu buvo tik pas "Žemyn upe" ir pas "Meat Lovers". Kitus kartus su maisto pasirinkimais prašoviau, bet kadangi pasikalbėjau su žmonėmis, atsakingais už tai ir išsiaiškinau, iš kur čia tokie nesklandumai ir neskanumai, tai pirštais nesibadęs tiesiog pro juos pažiūrėsiu.

Maistas

Gėrimų pasirinkimas buvo prastas. Dieną festuose labai mėgstu gerti sidrą, klausant muzikos, apkalbinėjant žmones, pasakojant ar klausantis istorijų. Sidras yra puiki alternatyva, kai atsibosta alaus skonis, ar trupučio cukraus norisi, bet su sidru buvo prastai. Jis buvo tik saldus. Pradegustuokit, ką parduodat pliz, ačiū.

Alus buvo geras, tik arbatpiningių nepalikinėjau nes kainos buvo ir taip su jais nustatytos. Gerai, kad vandens buvo galima nusipirkti litriniais buteliais. Daug geriau nei po pusė.

Po lietaus

Anksčiau nuvažiavęs į festivalį, ypatingai į tokį, per kurį daug lyja, girdėdavau neigiamų atsiliepimų apie tą, aną, ir šitą. Būdavo daug burbančių ir kaltinančių žmonių, kurie savo prasta nuotaika užkrėsdavo kitus. Nežinau, kur jie visi iškeliavo, bet tokių nebesutinku ir tuo labai džiaugiuosi. Labai smagu, kad žmonės atvažiuoja į festivalius pasiruošę, su gera nuotaika. Kad į festus jie atlekia su savo gerais draugais ir gerais ketinimais, kad sugeba savimi pasirūpinti, kad maloniai elgiasi su kitais, kad nebijo savęs išreikšti ir moka mėgautis muzika bet kokiu oru. Kad yra pozityvūs ir kad vis daugiau tokių, kurie mato ne lietų o vaivorykštę.


Rašė ir fotografavo Evaldas