"Granatos Live": tūkstantinė sprogdinanti masė!

Ypatingoje Rumšiškių muziejaus teritorijoje nebegirdėti granatų sprogimų. Finišavo dar vienas festivalis - "Granatos Live". Išgirdus daugiau nei 30 grupių iš Lietuvos ir kitų užsienio šalių, penktadienio vidurdienį atidarytos festivalio durys rakinamos, tikėtina, kad iki kitų metų.

Granatos Live

"Kur Marius"? "Vyrai, už Lietuvą"!

Kas lankėsi festivalyje, puikiai ir iki skausmo žino skanduotes, kurioms teko garbė būti ne tik lopšinėmis, bet ir rytiniais žadintuvais. Viena šviežiausių ir populiariausių Gražulio frazių - "Vyrai, už Lietuvą" keitė kitą, ne ką mažiau kartų skanduotą - " Kur Marius"? Mes labai tikimės, kad tu atsiradai, Mariau!

Granatos Live

Chameleoninė muzikos odisėja

Festivalio metu veikusios keturios scenos leido rinktis ir nerti į norimos muzikos odisėją! Penktadienis! Ir visi puikiai žino , kur turi būti! „G&G Sindikatas“! Visos scenos tuščios, išskyrus vienintelę, kurioje tūkstantinė minia skendi hip-hopo apsuptyje. Pastarąjį keičia melancholiškos melodijos, kurias girdime iš pasaulinio lygio atlikėjo James Morrison. Tačiau lyriškumu dvelkianti James Morrison muzika nesužavėjo visų melomanų, kurie troško išsitaškyti visu pajėgumu. Užsidarius pagrindinėms scenoms reiveriai džiūgauja dėl "Zip fm" scenos, kurią valdo "Vidis", "L8M8 & Jackmin", visa "Silence Family"! Tiek penktadienį, tiek šeštadienį veiksmas vyko iki pirmųjų saulės spindulių!  Antroji "Granatos Live" diena tai pat siūlė nemenką muzikinių granatų pasirinkimą! Pirmoji atlikėja pritraukusi būrį gerbėjų buvo "GJan". "Granatos Live" scena aidėjo nuo "I need your love" bei atlikėjos pasisakymų, kaip "aš jus visus žiauriai myliu". Ne mažiau džiaugsmo ir pop dance nuotaikos įnešė danai "The asteroids galaxy tour".

Granatos Live

Daryk ką nori, tik būk scenoje

Festivalio kulminacija buvo vis dar laukiama! "Dub Fx"! Išgirsti, kad jo nebus, mat atlikėjo daiktai skrydžio metu pasimetė ir jis nebegali koncertuoti! Negali patikėti! Ant scenos pasirodęs Justinas Jarutis praneša, kad atlikėjas bus, tik valanda vėliau, o dabar -" Skamp"! Apšildę publiką, toliau granatos sprogdinimas perleidžiamas į "Dub Fx" rankas. Scenoje jis pasirodo su akustine gitara. Atlikęs keletą kūrinių, atlikėjas prasitaria, kad tai yra pirmasis jo koncertas gyvenime, kai jis neturi savo įrangos. Juk jaunas, kol turi pirmų kartų! Su iššūkiu puikiai susidorojęs atlikėjas sceną perleido britams "Fenech -Soler", kurie indie ir elektronikos deriniais džiugino publiką.

Granatos Live

Turi apyrankę?

Tai būtent tas klausimas, kurio kartojimasis festivalyje vis labiau ir labiau erzino. Nori įeiti į stage teritoriją? Rodyk apyrankę! Festo metu trijų scenų teritorijos buvo aptvertos su visad tavęs laukiančiais "besišypsančiais" apsauginiais, kurių dominavimas festivalyje buvo itin gausus! Tik ar tas gausumas pasiteisino?

Granatos Live

Pirmasis blynas prisvilęs?

Paklausus, kaip pirmasis "Granatos Live" festivalis, išgirsti, kad kaip pirmajam festivaliui, viskas itin gerai, arba, kad totalinė katastrofa! Kur dingo aukso viduriukas? Tik arba yes, arba no! Lyginant jau n metų skaičiuojančius kitus festivalius, šis pasižymėjo dominuojančia "mišraine". Nėra nusistovėjusios publikos, masė nepilnamečių, masė įvairumo! Nuo čigoniškos muzikos garsų iki house!

Baigiant norisi paklausti, tai ar sprogo "Granatos Live 2013"? Vertinant kaip pirmąjį festivalį - tebūnie yes, tačiau kitąmet lauksime sprogimo be jokių "tebūnie", tik vieno didelio YES!

 

Rašė Dovi
Fotografijos Margaritos & Dovi

 

Daugiau nuotraukų galerijoje arba facebook'e