"Galapagai/Roko Naktys" plečia festivalio žvaigždžių sąrašą

\"Galapagai/Roko Naktys\" plečia festivalio žvaigždžių sąrašą

Rugpjūčio 3-4 dienomis Zaraso saloje vyksiančio jubiliejinio, 10-ojo festivalio "Galapagai/Roko Naktys" atlikėjų sąrašą papildė dar keletas žinomų atlikėjų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Baltarusijos. Pirmadienį išplatintame pranešime organizatoriai paskelbė, jog prie jau anksčiau skelbtų festivalio žvaigždžių – geriausios britų grupės nominaciją pernai pelniusios "Chase & Status" bei Vokietijos industrinio metalo trio "OOMPH! " prisijungs lietuviai Andrius Mamontovas ir "ReedNoBrass", bei dar trys grupės iš kaimyninių šalių – baltarusiai "Krambambulya", "Dzelzs Vilks" iš Latvijos, bei estai "Mimikry".

"Nors nelaikau savęs grynu roko atlikėju, mano muzikos pamatas ir pats muzikavimo supratimas remiasi roko, arba tiksliau – pankroko filosofija: gaivališka, be jokių taisyklių, alternatyvu. Todėl man daug maloniau dalyvauti roko festivalyje nei popmuzikos renginiuose", – sakė pirmą kartą "Galapagų/Roko Naktų" scenoje pasirodysiantis Andrius Mamontovas.

"Kokios dainos skambės, spręsime kiek vėliau. Galbūt tai bus daugiau "rokinė" programa, galbūt
lyrinė. Viskas priklausys nuo nuotaikos. Bet kokiu atveju pasistengsime, jog visiems būtų smagu. Bus smalsu savo akimis pamatyti, kas dedasi Zaraso saloje, tikiuosi kuo geriausių įspūdžių", – teigė atlikėjas.

"Galapaguose/ Roko Naktyse" taip pat pasirodys ir Baltarusijos valdžios nemalonę užsitraukusi ir šioje šalyje uždrausta, tačiau nuo to nemažiau populiari etnopankroko grupė "Krambambulya". Prieš kiek mažiau nei mėnesį menų fabriko "Loftas" scenoje net tris koncertus surengusius kaimynus pakvietę festivalio organizatoriai, su grupe kartu tikisi pritraukti ir daugiau lankytojų iš Baltarusijos.

Prie Andriaus Mamontovo ir "Krambambulya" festivalyje taip pat prisijungs net šešis apdovanojimus už geriausią Latvijos roko albumą pelniusi grupė "Dzelzs Vilks" bei eksperimentuoti muzikoje nevengiantys estai "Mimikry", jau spėję į save atkreipti dėmesį įvairiuose Baltijos bei Skandinavijos šalių festivaliuose.

Šalia jau minėtų Lietuvos bei užsienio atlikėjų festivalyje "Galapagai/ Roko Naktys" taip pat pasirodys ir jaunieji indie pump stiliaus atstovai "ReedNoBrass". Neseniai į koncertinį turą po Lenkiją bei Vokietiją išsiruošę lietuvaičiai nustebino netikėtu eksperimentu – sužinoję, kad barzdos auginimas muzikantams, o ypač gitaristams bei būgnininkams daro itin teigiamą įtaką grupės nariai nusprendė tai išbandyti savo kailiu į kelionę nepasiimdami jokiu skutimosi priemonių.

O čia ir paties Andriaus Mamontovo kvietimas į festivalį.