"Galapagai" manifestu kviečia pabėgti nuo stogo prie 4 scenų

Vienuoliktą kartą rugpjūčio 2-3 dienomis Zaraso ežero saloje (Zarasuose) vyks muzikos ir pramogų festivalis "Galapagai". Šiandien Vilniuje, prie Baltojo tilto Baržoje vykusiame festivalio pristatyme susirinkę atlikėjai bei pramogų organizatoriai ant atributinių "Galapagų" kūno dalių pasirašė simbolišką vasaros manifestą, skatinantį: atsiplėšti nuo kėdės, išsipinti iš ausinių, išsinerti iš kiauto, pabėk nuo stogo.

Galapagai 2013

Giliausias festivalio po atviru dangumi tradicijas turintis festivalis šiemet pristato stiprios energetikos kupiną programą, kurioje nauja "Anties" ir Viktoro Diawaros programa, su novatoriškais sprendimais rengiama "G&G Sindikato" programa ir plati pramogų programa, kurioje veiklos ras kiekvienas.

"Festivalyje šiemet stengėmės sudaryti energetiškai stiprią programą, su kuria gamtoje galima būtų išsilaisvinti iš kasdienybės", - teigia "Galapagų" organizatorius Algirdas Barniškis – Blėka.

Daugiau nei trys dešimtys grupių pasirodys keturiose scenose. Pagrindinėje scenoje pasirodys didžiuosius Europos festivalius šturmuojantys - energingieji britai "Hadouken!", tekstų gilumu ir muzikos stiprumu pasižymintys "Clawfinger", stilingieji "Instrumenti", maištingos dvasios inspiruojami "Lyapis Trubetskoy". Šioje scenoje taip pat pasirodys per Europos festivalių mainų programą atvykstantys "Charlie Straight", netradicinius sprendimus scenoje ruošiantys "G&G Sindikatas" ir pirmą kartą festivalyje grosinati grupė "Antis". 

V.Diawara

V.Diawara

"Mes su "Antimi" jau įpratome gyventi tokiu tvarkaraščiu, kad savo koncertinę formą pagrinde palaikome tik vasarą ir tik festivaliuose, nes tokia forma mums priimtina. "Galapaguose" pristatysime naują programą pavadinimu "Baisiai džiugu", kurią kūrėme kartu su Viktoru Diawara. Programa, žinoma, filosofinio, egzistencinio lygio, kas norės, galės įžvelgti gilių minčių, tačiau per daug nemoralizuosim. Viktoro pagalba mums pavyko visiškai modernizuoti "Anties" muzikinę kalbą ir kas pažįsta "Antį", tas nustebs, nes išgirs visai kitokią "Antį". Tai bus energetinė muzika, kur netgi tiks ir prie "G&G Sindikato", - festivalio pristatyme kalbėjo Algirdas Kaušpėdas.

"Feel Free" scenoje pasirodys iš Izraelio atvykstantys "The Angelcy", iš turo Ukrainoje ką tik sugrįžę "Biplan", būgnininko Josh McClung ir DJ Mamanios projektas "Yoko Mono", geriausia 2012 metų Latvijos pop-rock grupė "The Sound Poets", "Garbanotas bosistas", gerbėjų internete rekordus mušantis Alekna ir kiti atlikėjai.

"Aš noriu pasidžiaugit, kad festivalis "Galapagai" tikrai yra festivalis, kur gali susitikti skirtingos kartos ir skirtingi žmonės. Čia galima važiuoti su visa šeima, muzikinė paletė patenkina skirtingus skonius. Su "Yoko Mono" padarysime gerą diskoteką. Su "G&G Sindikatu" šviežio albumo neturime, tačiau norisi atnaujinti programą, smagu, kad "Galapagai" palaiko ir padeda mums išpildyti mūsų nestandartinius sprendimus scenoje", - kalbėjo DJ Mamania.

"Monster / Roko naktų" scenoje bus atiduota duoklė sunkiajai muzikai. Čia pasirodys iš Italijos atvykstantys "Arcadia", "AC/DC Tribute.LT", "Hayley's Royal Whores", "Relicseed", "Mandragora", "Trendkill Method" ir kiti.

Zaraso ežero paplūdimyje bus įrengta "Beach" scena, kurioje dienos metu pasirodys įvairūs DJ'ai.

Pramogų programoje pirmą kartą bus naktinio kino programoje, kurioje bus tokie dokumentiniai filmai, kaip "Tėvas", "Kaip žaidėme revoliuciją", "Baras", "Igruški". Festivalio lankytojai pirmieji galės pamatyti ir kitais metais pasirodysiančių naujų Mykolo Vildžiūno ir Giedrės Žickytės filmų ištraukas.

"Monster Energy" festivalyje pristatys tarptautinį "BMX/MTB dviračių šou", kuriame bus demonstruojami dviratininkų iš Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos  ekstremalūs triukai. "Gyvūnų gerovės iniciatyvos" rengiamomis šunų ir jų šeimininkų lenktynėmis bus siekama atkreipti dėmesį į beglobius gyvūnus ir pagalbą jiems.

 Galapagų atilikėjai (2013 m.)

 

Daugiau apie festivalį "Gapagai 2013"