"Galapagai" dalyvauja geriausių Europos festivalių apdovanojimuose!

Tradiciniai geriausio Europos festivalio rinkimai „European Festival Awards 2014” kitų metų sausio 14 d. karūnuos įtakingo Nyderlandų festivalio „Eurosonic Noorderslag” pirmąją dieną. Gera žinia lietuviams – geriausio mažo festivalio kategorijoje į apdovanojimą pretenduoja muzikos ir pramogų festivalis „Galapagai”.

Galapagai'14

Galapagai 2014 m., Vilijos Graužinytės nuotr.

Visos Europos festivaliai dalyvauja 3 kategorijose: geriausio didžiojo, vidutinio ir mažojo festivalio. Balsuoti gali kiekvienas, apsilankęs „European Festival Awards” puslapyje internete.  Balsavimas konfidencialus, tačiau kiekvienas žmogus balsuodamas dalyvauja loterijoje ir gali laimėti bilietus į svarbiausius Europos muzikos festivalius.

 „Būti pastebėtiems Europos mastu – didelis įvertinimas, - sako festivalio „Galapagai“ organizatorius Algirdas Barniškis-Blėka. – Mes nepretenduojame į didžiojo ar vidutinio dydžio festivalio nominaciją, o tik į mažo. Galima sakyti, dar tik vejamės Europą ir savo didžiuosius įkvėpėjus – festivalius, kurie surenka šimtus tūkstančių lankytojų ir patenka į didžiojo festivalio kategoriją ar apie trisdešimt tūkstančių ir atsiduria vidutinio dydžio festivalio statuse. Tačiau „Galapagai“ yra ilgametis, gerai žinomas ir gerbiamas festivalis, už tai esame dėkingi visiems atlikėjams ir muzikos mėgėjams, kurie kiekvieną vasarą suvažiuoja į Zaraso salą. Stengiamės kasmet tobulėti ir dėl to ypatingai smagu, kad mus pastebi ne tik savo šalyje, bet ir tarptautinėje arenoje. Be to, mūsų festivalyje kiekvienais metais apie 30 proc. dalyvių sudaro užsieniečiai. Todėl festivalis „Galapagai“ pelnytai yra vadinamas tarptautiniu.“

„Galapagai“  taip pat dalyvauja tarptautinėje CEETEP programoje, vienyjančioje kelias dešimtis Europos festivalių. Visi jie kasmet deleguoja po penkias savos šalies grupes į bendrą muzikinį katilą, ir patys iš jo renkasi pažangiausius ir įdomiausius atlikėjus savo festivaliams.

„Ką tik lankėmės austrų „showcase“ festivalyje „Waves Viena“, lapkritį dalyvausime Izraelio festivalyje, sausį būtinai apsilankysime „Eurosonic Noorderslag“ Olandijoje. Siekiame bendradarbiauti su savo kolegomis, kurti visiems muzikantams naudingą komunikacinį tinklą, pristatyti užsienio rinkai geriausius lietuvių atlikėjus. „Galapagai“ dirba dėl savo atlikėjų visus metus, ne tik per vieną festivalio savaitgalį“, - sako A.Barniškis.

Pabalsuoti už geriausią Europos festivalį gali ir lietuviai. Balsavimas vyksta čia:  http://eu.festivalawards.com/