Festivalyje "Kilkim žaibu" – Baltijos metalo trejetas

Birželio 20-22 dienomis prie Lūksto ežero, Varniuose, vyksiantis festivalis "Kilkim žaibu" švęs 15-tą gimtadienį. Seniausio Lietuvos metalo festivalio jubiliejus negali apsieiti be pačių baltų geležinio palaikymo.

Skyforger

Pirmieji svečiai – garsiausia Baltijos metalo grupė iš Latvijos – "Skyforger".

Po trejų metų intensyvaus koncertinio maratono, pernai "Skyforger“ ėmėsi naujo albumo įrašų, kuris bus skirtas išnykusiems baltams – prūsams – atminti. Vienuolika šviežių kūrinių dar neturi bendro pavadinimo. Gera žinia yra ta, kad albumo išleidimas planuojamas dar šių metų rudenį. Muzikantai leidžia užsiminti, kad naujų kūrinių galime tikėtis ir "Žaibų" šventėje.

Seni bičiuliai dar nepraleido nė vienos svarbesnės festivalio datos. Nuo praeito Latvijos žiemgalių apsilankymo Žemaitijoje praėjo treji metai. Nors grupė matyta daugelį kartų, bet ir gera muzika norisi džiaugtis ne vieną kartą.

Pagaliau sąraše pristatyta pirmoji grupė iš Lietuvos. Tai viena veikliausių pastarojo meto Lietuvos metalo grupių – kauniečiai "Luctus". Grupė praeitais metais išleido antrąjį savo albumą "Stotis", sugrojo virš 30 koncertų, iš kurių didesnė pusė vyko užsienyje. Kauno juoduliai savo fanus nuolat džiugina įvairiais atributikos leidiniais, perleido pirmąjį albumą. Visa tai reiškia tik vieną – "Luctus" kupini ryžto ir yra puikios sportinės formos. Atsinaujinusi tiek įvaizdžiu, tiek kūrybiniu užtaisu grupė ,,Luctus“ festivaliui ruošiasi iš anksto. Teko nugirsti žinią, kad ,,Luctus“ šį kartą ruošiasi išsemti Lūksto ežerą!...

LUCTUS

Tretieji dalyviai – Estijos metalo lyderių rekomenduojami kaip gabūs "Enslaved" muzikos tesėjai, progresyvaus death doom metalo puoselėtojai – "Paean". Tai keturių muzikantų grupė iš Estijos, grojanti progresyvų death metalą su lengva doom priemaiša. Atmosferiškas "Paean" užtaisas kviečia pasimėgauti tamsios ir epiškos muzikos grožiu.
Grupė Lietuvoje svečiuosis pirmą kartą.

Paean

Festivalio dalyvių sąrašas dar tik įpusėja. Iš viso renginyje dalyvaus virš 30 kolektyvų iš 13 šalių.

Org.info