Festivališki įspūdžiai arba kokie žmonės būna festivaliuose?

Festivališki įspūdžiai arba kokie žmonės būna festivaliuose?

Nuotrauka iš festivalio "Bliuzo naktys" 2012, aut. Kurmismedituoja

Geras oras, šiltas vanduo, bemiegės naktys ir, be abejo, puiki muzika... Ar jaučiat, kaip pro šaltus žiemos gniaužtus po truputi skverbiasi pirmieji vasaros festivalių aromatai? Galbūt ir nejaučiate bei pykstate ant užsitęsusios žiemos. Tam, kad bent kiek pakeltume nuotaiką ir įpūstume į ją vasariškų nuotaikų, dalinamės skaitytojų atsiųstomis istorijomis ir nuotraukomis iš festivalių!

 Festivališki įspūdžiai arba kokie žmonės būna festivaliuose?

Kažkuri iš jų yra Ramintia, kažkuri - Ramintos sesuo

Raminta: "Aš ir mano sesė 2012 m. vasarą į festivalį "Galapagai" nutarėme važiuoti vilkėdamos vienodomis suknelėmis. Pasirinkome ryškiai raudonos spalvos suknutes su juodais taškeliais. Festivalyje visur vaikščiojom kartu ir skelbėmės, jog esame draugės boružėlės. Jeigu kas nors mums pastodavo kelią – tą žmogų apkabindavom. Smagiausia buvo, kad daug kas pagalvodavo, jog esam dvynukės, nors mūsų amžiaus skirtumas – šeši metai!"

Festivališki įspūdžiai arba kokie žmonės būna festivaliuose?

Rimantė

Rimantė: "Pernai (2012 m.) festivalis "Galapagai" mane ir mano draugus truputėli nuvylė. Norėjom, kad sugrįžtų senos geros "Roko naktys", kur visi buvo draugai, gėrė iš idėjos, o ne dėl nuobodulio.... "

Festivališki įspūdžiai arba kokie žmonės būna festivaliuose?

Paulius

Paulius: "Festivalių esmė – pabėgti nuo kasdienybės, išsiveržti iš savo kiauto, pasiausti tiek, kiek sveikata leidžia, išsikrauti ir tik po to grįžti atgal į rutiną. Todėl manau, kad festivalis jau savaime yra nuotykis.

Festivaliuose daug kartų esu patekęs ne į savo palapinę... Kartą yra buvę ir atvirkščiai: užmigau vienas, o nubudęs šalia radau dar du žmones. Labai daug ko ten nutinka. Manau, kad geriausiai čia tiktų pasakyti taip: What happens in festival, stays in festival."

Festivališki įspūdžiai arba kokie žmonės būna festivaliuose?

Kažkur čia yra Eglė

Eglė: "Puikiai nusiteikę judame link Zarasų. Tai pirmasis mūsų festivalis – "Galapagai 2012"! Kadangi mašinoje turėjome dar vieną laisvą vietą, nusprendėme taip: jei pakeliui pamatysime tranzuotoją, būtinai jį paimsime. O pakeleivis pasitaikė labai jau linksmas ir šnekus.

Vaikinukas visą kelią iki Zarasų salos nesustodamas kalbėjo apie savo gyvenimą, neleisdamas net mums įsiterpti, dėkojo, kad sustojome ir sakė kokie mes puikūs žmonės, kaip viskas čia smagu, nes visi traukia į puikų festivalį. Pasidarė įdomu kodėl jis vienas, kaip čia atsidūrė. Teigė nusprendęs keliauti į festivalį, nes ten neva jo laukia draugai, o miegojo po atviru dangumi be jokio miegmaišio, šalia degalinės. Supratom, kad nebuvo jam nei šalta, nei liūdna – po jo mūsų mašina lengvai dvelkė alkoholio kvapu. Išsiskiriant jis pažadėjo, jog būtinai susitiksim, tačiau taip šio pakeleivio ir nepamatėm. O gal ir gerai."

Festivališki įspūdžiai arba kokie žmonės būna festivaliuose?

Jolanta

Jolanta: "Daugelis atsimena savo mokyklos išleistuvių šventę kaip vieną svarbiausių dienų. Tokia ji buvo ir man, tiesa kiek kitokia nei visiems. Kaip ir visos merginos jai ruošiausi ir puošiausi: dariausi šukuoseną ir makiažą, vilkėjau puošnią išleistuvinę suknelę bei avėjau aukštakulnius. Tačiau atsiėmusi mokyklos baigimo atestatą vakare nesisukau ant šokių parketo, o maudžiausi Varnių ežero pakrantės balose. Nieko nelaukę su draugais išvykome į Bliuzo naktų festivalį.

Tiesa, kelionėje nebuvo išvengta nuotykių: pradėjo gesti mūsų automobilis. Vargais negalais pasiekėme kelionės tikslą, tačiau paskutiniuosius metrus turėjome atsistumti automobilį. Turėjo atrodyti gana komiškai: vaikinai stumia automobilį, kuriame sėdi dvi išsipusčiusios panelės. Tiesa vos tik atvykusi nėriau į palapinę persirengti, nes juoda aptempta suknelė bei ryškūs raudoni bateliai tikrai traukė akį."

Dovilė: "Labiausiai atmintyje įstrigęs festivalis – "B2G" 2010 m. Tai buvo pirmasis festivalis, kuriame lankiausi. Pamenu tą milžinišką eilę, kurią teko atstovėti, norint patekti į festivalio teritoriją, tuos pašėlusius žmones, kurie nustebino įdomiais apdarais, nerūpestingumu, valiūkiškumu... Man ir mano draugams, su kuriais atvykau, didžiausiu iššūkiu tapo palapinės statymas. Skolinta palapinė, kurios niekam niekada nebuvo tekę statyti, pareikalavo gerų trijų valandų darbo... Ir kas tik mums nepadėjo: apie dešimt žmonių vienaip ar kitaip prisidėjo prie palapinės statymo.

Festivališki įspūdžiai arba kokie žmonės būna festivaliuose?

Festivališki įspūdžiai arba kokie žmonės būna festivaliuose?

"b2gether", 2010 m. Atsiuntė Dovilė

Labai  įsiminė antroji festivalio diena. Oras buvo fantastiškas, kepino saulė... Gera buvo žiūrėti į festivalį atvykusius žmones, kurie buvo pasidabinę įmantriausiais kostiumais, akivaizdžiai rankų darbo ir prie jų užtrukę ne vieną dieną. Nustebino toks kūrybiškumas.

Festivališki įspūdžiai arba kokie žmonės būna festivaliuose?

Karklė - live music beach 2012

Iš "Karklės 2012" labiausiai įstrigo kalnai šiukšlių. Pasibaigus koncertams, vėlai vakare, išsiskirsčius žmonėms, pieva buvo nuklota šiukšlėmis. Buvau pasibaisėjusi nekultūringumu."

 

Įspūdžius surinko Miglė Narkevičiūtė

 

 ----------------------------------

 

P.S. 2012 metais su "ManoFestivalis.lt" kartu į festivalius keliavo ir diktofonas, į kurį buvo pridainuota, prikalbėta, prigrota, prisijuokta ir t.t. Vieną gūdžios žiemos vakarą turinys buvo perklausytas, o spalvingiausi pasisakymai suklijuoti į vieną nuotaikingą vyniotinį, padedantį prisiminti festivaliuose tvyrančią dvasią. Gal jame net galite Ieškokite savo džiaugsmingai festivališko balso...

 

 

 @"ManoFestivalis.lt"