Festivalis "Velnio akmuo" kvies ir nemetalistus

Festivalis \"Velnio akmuo\" kvies ir nemetalistus

Liepos 12-15 dienomis vyksiantis alternatyviosios muzikos festivalis "Velnio akmuo" savo amžiumi dar yra gana jaunas (oficialiai festivalis metus skaičiuoja nuo 2009-ųjų), tačiau pastarasis jau gana ryškiai įsipaišė į vasaros festivalių gretas ir tapo vienu didžiausių Lietuvoje.

ManoFestivalis.lt, atkreipęs dėmesį į šio alternatyvios muzikos festivalio siūlomos koncertinės programos įvairovę bei kūrybišką, stereotipiškai mąstant, net  kiek nemetališką nekoncertinės veiklos pasiūlą, kalbina "Velnio akmens" organizatorius ir prašo pasidalinti festivalio idėjos gimimo dienos akimirkomis bei išgyventais pasikeitimais.

Į ManoFestivalis.lt klausimus atsako viena iš festivalio "Velnio Akmuo" organizatorių Akvilė Andriuškaitė

Kaip atsirado / iš ko išsaugo idėja rengti vieną didžiausių open-air’ų Lietuvoje?

Prieš surengiant pirmąjį "Velnio akmenį", pati idėja jau buvo gvildenta bent keletą metų. Ir, kaip paaiškėjo, ne vieno galvoje. Apie tą patį mąstė dabartiniai mano kolegos, su kuriais prieš šešetą metų buvome tik šiaip pažįstami, iš skirtingų miestų. Atsitiko, kad pasidalijome beveik ta pačia idėja: Lietuvoje trūksta didelio, įvairių sunkiosios muzikos žanrų festivalio po atviru dangumi. Ir net vietą preliminariai buvome numatę tą pačią. Tai pasvarstę ir padiskutavę suvienijom pajėgas ir ėmėmės festivalio kartu.

Tiesa, pirmasis bandymas 2008 metais buvo nesėkmingas - jau pradėtus pirmuosius darbus ir užmojus atšaukėme. Matyt, pritrūkome ryžto ir pasitikėjimo. Užtat 2009-aisiais smogėm kaip turi būti. Pirmasis festivalis pavyko sklandžiai, ir publika jį užskaitė visu šimtu procentu. "Maža" smulkmena – gražiai įgyvendinto festivalio didelis, negražus batas (šypsosi).

Kas po pirmųjų metų patirtos finansinės nesėkmės (kaip teigia spauda) įkvėpė nenustoti rengti šio festivalio?

Nors ta finansinė nesėkmė buvo skaudoka, bet visko mesti nesinorėjo. Nes juk pats festivalis pasiteisino ir buvo super. Ir įdėtų pastangų buvo gaila. Įdirbis yra, patirties taip pat atsikandom, pradžia padaryta – negi pasiduosi po pirmo spyrio. Nieko, nurijom tą kartėlį, pasikrovėm optimizmo ir tik dirbom dar daugiau. Labai motyvavo auditorijos palaikymas, geri atsiliepimai po įvykusio festivalio, muzikantų ir fanų padėkos bei sveikinimai. Ir ką gi, šią vasarą turėsim jau ketvirtą "Velnio akmenį".

Kaip per šiuos keturis metus pasikeitė festivalis?

Natūralu, jis po truputį keitėsi kasmet. Ne tik grupių sąrašu. Stengiamės sugalvoti, atrasti ir pasiūlyti savo publikai kažko įdomaus be koncertų. Taip antrajame festivalyje atsirado kone visus festo dalyvius sutraukiantis MC Growl. Trečiajame tobulai įsijungė "Muzikos laboratorija", kuri suteikė galimybę pajam‘inti, paimprovizuoti beveik kiekvienam grojančiam.Tinklinį pernai pakeitė futbolas – irgi patiko. Gal šiemet rengsime abu.

Kuriame vis patrauklesnę festivalio teritoriją, bent to siekiame. Visa tai susideda iš smulkmenų – nuo keistų, į žemę susmeigtų ženklų, iki sėdmaišių ir besiplečiančios teritorijos. Esminis pokytis įvyks šiais metais. Be pagrindinės scenos metalo muzikai turėsime antrąją – skirtą pagrinde rokui ir keliems unikalios muzikos projektams, kurių nepavadinsi nei roku, nei metalu.

Tikėkimės, šis sprendimas pasiteisins ir savo muzikos dozę gaus tiek tikri, užkietėję konservatyvūs metalistai, tiek ir nuosaikesni roko ar bet kokios kitos geros, gyvos muzikos mėgėjai. Visgi, kas festivalyje nesikeičia, tai muzikos kokybė, siekis grupių sąrašą sudaryti iš geriausių, nesvarbu, itin populiarių ar gilesniame underground‘e grojančių muzikantų. Kokybė, profesionalumas, dėmesys viskam – norisi, kad tai nesikeistų niekada.

Kodėl pavadinimas būtent "Velnio akmuo"?

Be abejo, pirmiausiai tai siejame su vietove, kurioje festivalis vyksta. Anykščių šilelyje guli Puntuko akmuo, kurį, pasak legendos, nešė velnias ir pametė išgąsdintas gaidžių. Puiki legenda, galbūt kiek atspindinti ir mūsų auditorijos būdą – tam tikrą maištą, principus, ryžtą, netradicines pažiūras, laisvės troškimą, drąsą, kūrybiškumą (sugalvok tu man akmenį virš miesto paskraidinti – gera fantazija). Tik nereikia įžvelgti nieko neigiamo (ir vėl šypsena).

Dėkojame Akvilei už pokalbį!

Išsamų festivalio aprašymą rasite ManoFestivalis.lt skiltyje Festivaliai: "Velnio akmuo" bei festivalio puslapyje.