Festivalis "Varom": NE alkoholiui, miltams ir seksui

Festivalis \"Varom\": NE alkoholiui, miltams ir seksui

Kai Vilniuje senamiesčio gatves juosė vaivorykštės spalvos, Gaveikių ežero pakrantėje vyko išskirtinis festivalis, kurio pagrindinė idėja – trijų dienų linksmybės po atviru dangumi su gyva muzika ir be alkoholio.

AR NEBŪSI TAMSTA APSIRIJĘS?

Festivalio "Varom" koncepcija – ne alkoholiui – buvo jaučiama nuo pirmųjų žingsnių. Kaip ir pridera, visus atvykstančiuosius pasitiko apsauga ir patikrino automobilius. Pirma pakopa praeita – alkoholio nėra, galima važiuoti. Pasirodo, tai nebuvo alkoholinės kratos pabaiga.

Viso festivalio metu apsaugos darbuotojai (kurių atsidavimą darbui galima pagirti) tikrino ir akimis sekė kiekvieną kompaniją ir pavienį asmenį, stebėdami, ar tik nevartoja uždraustojo vaisiaus – alkoholio. Stabdydavo tuos, kurie nešasi skardines giros ar festivalio zonoje pirkto imbierinio nealkoholinio alaus, ir klausdavo: "Ką geri?". Tikrino ir kompanijas, kurios vakarus leidžia prie palapinių, įdėmiai apžiūrėdavo, ar tik žvakė nuo uodų nėra laužas, o mineralinio ar cola butelis – uždraustasis vaisius... Tarsi į festivalį būtų susirinkę maištininkai, kurie it girtuoklis iš "Anties" dainos "budi pasiruošę pilti".

Beje, grupė "Antis", koncertavusi festivalyje, negrojo nei šios dainos, nei "Ko tu stovi"...

SUSILAIKYMAS – DORYBĖ

Festivalis "Varom" išsiskyrė ne tik dalyvių blaivybe, bet ir intensyvia veiklų programa. Ką veikti buvo visiems susirinkusiesiems: nuo paties mažiausio, vos pradėjusio mokytis žengti pirmuosius žingsnius, iki paties vyriausio, neabejingo gamtai ir pramogoms.

Mažieji festivalio svečiai turėjo atskirą erdvę, kurioje galėjo dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, mokytis groti būgnais, stebėti "Raganiukės" teatro spektaklius ar net maudytis purve.

Festivalis \"Varom\": NE alkoholiui, miltams ir seksui

Vyresniesiems festivalio lankytojams buvo skirtos tokių lektorių paskaitos kaip Žilvinas Užkuraitis, kuris yra Ajurvedinės mitybos ir sveikos gyvensenos praktikas, Darius Ražauskas, kuris dalina patarimus, kaip būti laimingais, ar Aurelijus Veryga, garsus ir aktyvus blaivybės puoselėtojas.

Festivalis \"Varom\": NE alkoholiui, miltams ir seksui

Paskaitų metu lektoriai stebino susirinkusiuosius šokiruojančiais faktais. Ž. Užkuraitis pareiškė, kad miltai – baltoji mirtis, dėl jų iškreiptos sudėties, kuri nebėra tokia, kokia turėtų būti. Ir apšvietė, kaip reikia juos naudoti, norint išgauti maistingąsias medžiagas. Taip pat Ž. Užkuraitis atskleidė, kad prieskoniai neturi galiojimo laiko, o ant pakuočių jis rašomas tik tam, jog būtų skatinamas žmonių vartojimas.

D. Ražauskas paskaitos "Santykių magija. Kaip kurti ir išsaugoti darnią porą?" metu susirinkusiesiems turėjo daug blogų ir gerų žinių apie moterų bei vyrų savybes. Mokė, kaip moterims manipuliuoti vyrais, kad šie jas išklausytų (vėsus dušas ir soti vakarienė suminkština vyrų širdis), o vyrus, ką daryti, kad suprastų moteris (išklausyti jas, neduoti jokių patarimų, nemėginti suprasti, nes vis tiek nepavyks, ir sakyti komplimentus).

"Bijau tapti šiame festivalyje nepopuliariu" – taip į klausimą kiek kartų per mėnesį sveika užsiimti lytiniais santykiais atsakė D. Ražauskas. Tačiau lektorius išdrįso pasidalinti ilgamete kauptų žinių išmintimi ir paskelbti, kad lytiniais santykiais sveikiausia užsiimti tik kartą per mėnesį. Pasak jo, vyrui nesveika per dažnai išlieti sėklą, kadangi į ją yra surenkamos naudingos medžiagos iš organizmo. Per dažnai išliejama sėkla sekina vyro organizmą.

Beje, D. Ražauskas šią informaciją pagrindė istorine patirtimi. Anot jo, Spartos vyrai tol buvo stiprūs ir nugalėdavo už save galingesnius priešininkus, kol gyveno gana asketišką gyvenimą ir vengė per dažnų sueičių su moterimis, kurios buvo ribojamos. Ir, kai spartiečiai pradėjo piktnaudžiauti laisvėmis ir per dažnais santykiais su moterimis, jų jėgos nusilpo ir buvo nugalėti.

MAUDYNĖS GONGUOSE IR PURVE

Kaip jau minėta, veiklų festivalyje netrūko nei mažiems, nei dideliems. Festivalio teritorija buvo labai tvarkingai suskirstyta į atskiras erdves, kuriose vyko skirtingi užsiėmimai.

Festivalis \"Varom\": NE alkoholiui, miltams ir seksui

Didžiojoje scenoje pasirodė "Antis", "Happyendless", "Golden Parazyth", A. Smilgelevičiūtė ir "Skylė", "Freaks on Floor", Jurgis Didžiulis, Andius Kaniava, "Proper Heat", Markas Palubenka, "Kamanių Šilelis", "Ministry of Echnology", Šarūnas Mačiulis ir akustinis "Poliarizuoti stiklai" projektas. Šiame festivalyje legendinė grupė "Antis" pristatė naują ir įspūdingą programą.

Festivalis \"Varom\": NE alkoholiui, miltams ir seksui

Mažojoje scenoje festivalio "Varom" svečiai galėjom pasinerti į gongų maudynes. Kas tai yra? Viena iš garsinės meditacijos rūšių. Gongo garsai – harmonizuojantys virpesiai – priverčia kūno ląsteles vibruoti, o tokiu būdu ir masažuoti kiekvieną kūno ląstelę. Gongų garsams papildomo skambesio suteikė melodingas Ramintos Naujanytės-Bjelle balsas.

Pokalbių erdvėje iš patyrusių lektorių buvo galima pasisemti žinių apie Tibeto mediciną, psichologiją porų santykiuose, žolininkystę, Ajurvedinę mitybą ar sėkmės gyvenime principus. Mažieji festivalio svečiai šauniai leido laiką vaikų erdvėje, o jų tėveliai ir vyresni festivalio lankytojai meditavo ar mokėsi groti būgnais potyrių erdvėje.

Festivalis \"Varom\": NE alkoholiui, miltams ir seksui

"Chill out" erdvėje vyko arbatos ceremonijos, protakovės, kvapų kontempliacijos, kurios sulaukė labai didelio žmonių susidomėjimo. Dalyvavusieji pasakojo, kad nuėję ten gavo po lapelį, nupurkštą kokiu nors kvapu ir apie 15-20 min. kvėpavo to lapelio skleidžiamu aromatu, o vėliau dalinosi mintimis apie tai, ką patyrė ir kokios mintys juos aplankė. Menų erdvėje buvo galima išmokti gaminti aitvarus, užsiimti fraktalų piešimu ar tapymu ant audinio, pasigaminti auskarus ar lankstyti origami.

 Festivalis \"Varom\": NE alkoholiui, miltams ir seksui

Ir tai dar ne viskas. Buvo daugybė veiklų festivalyje: nuo pasiplaukiojimo baidarėmis Gaveikių ežere iki kaitinimosi pirtyje ar maudynių purve. Pramogų ir veiklų tikrai netrūko. Tik trūko festivališko šurmulio, jaunatviško klegesio ir netikėtų pažinčių. Kita vertus, juk šio festivalio viena iš pagrindinių idėjų – ramybė, susikaupimas, galimybė tėvams į festivalį atsivežti vaikus ir būti ramiems, kad ant jų nenumins joks "apsirijęs" girtuoklis.

Festivalis \"Varom\": NE alkoholiui, miltams ir seksui

P. S. Dar niekur nėra tekę matyti tokių švarių "toitoi" tualetų.

Festivalis \"Varom\": NE alkoholiui, miltams ir seksui

Daugiau fotografijų galerijoje arba facebook'e.

Rašė Miglė Narkevičiūtė
Fotografijos Miglės Narkevičiūtės