Festivalis "Senamiesčio Žiogas 2013" kviečia į IV renginį

"Senamiesčio žiogas" – tai didžiausias Kaune vasaros metu rengiamas dainuojamosios poezijos festivalis, kuris šiemet švenčia 7 metų gimtadienį. Rugpjūčio 21 d. 19 val. festivalis visus geros muzikos mylėtojus kviečia prisijungti prie gražios vakarojimo po atviru dangumi tradicijos ir atvykti į priešpaskutinį VII-ojo sezono koncertą!

Senamiesčio žiogas

Senamiesčio erdves prakalbins ir savo muzika koncerte su žiūrovais dalinsis:

  • KOSTAS SMORIGINAS
  • GEDIMINAS IR AINIS STORPIRŠČIAI
  • GRUPĖ "ARBATA"
  • VYTAUTAS KAIRYS

KOSTAS SMORIGINAS – tai menininkas, pelnęs pripažinimą visose savo kūrybinės veiklos srityse, gerbėjus žavintis įspūdingais vaidmenimis teatre, sėkminga režisūra ir neatsiejama Lietuvos kultūros dalimi tapusiomis dainomis. Dar studijų laikais atlikėjas pradėjo kurti dainas pagal garsių Lietuvos poetų žodžius, o vėliau su kolegomis aktoriais Sauliumi Bareikiu ir Olegu Ditkovskiu subūrė "Aktorių trio". Organizatoriai džiaugiasi, kad "Senamiesčio Žiogo" klausytojus Kostas Smoriginas džiugins jau septintus metus iš eilės. Koncerto metu skambės dainos iš naujojo atlikėjo albumo "Albumas" ir seni, laiko patikrinti kūriniai, kurie kiekvieną kartą išjaučiami vis kitaip.

Kostas Smoriginas

K.Smoriginas

GEDIMINAS IR AINIS STORPIRŠČIAI – sūnus ir tėvas, scenos ir muzikos žmonės, pristatys savo naują programą ir senas, visiems puikiai žinomas dainas. Gediminas Storpirštis – garsus Lietuvos aktorius ir bardas, dėl dainuojamosios poezijos kultūros skleidimo ir puoselėjimo dažnai tituluojamas bardų atgimimo tėvu. Ainis Storpirštis, teatro ir kino aktorius, būdamas 4 metų pradėjo groti ir dainuoti kartu su tėčiu Gediminu Storipščiu. Pajutęs sceną, žiūrovų dėmesį, nuo jos nenulipo. Ainis visą vaikystę ir paauglystę praleido teatre ir šiuo metu dažnai pasirodo įvairiausiuose spektakliuose.

Gediminas ir Ainis Storpirščiai

G. ir A. Storpirščiai

GRUPĖ "ARBATA". Jau 12 m. gyvuojanti grupė "Arbata" vis dar nepaliauja stebinti nuotaikinga, linksma ir užvedančia gyva muzika. Grupės nariai: Andrius Zalieska (vokalas, gitara), Sigitas Lobė (akordeonas, klavišiniai, back vokalas), Povilas Račas (gitara ir visokie garsai). Grupė per savo gyvavimo laikotarpį grojo vienoje scenoje su tokiais pasaulinio lygio atlikėjais kaip "Electric Light Orchestra", "Mumiy Troll" ir kt. "Senamiesčio Žioge" "Arbata" žiūrovams padės ieškoti dar negirdėtų melodijų, garsų ir stengsis klausytojo ausį džiuginti kiek rimtesniu ir ramesniu garsu.

Arbata

Arbata

Koncertą pradės jaunas, tačiau itin talentingas jaunasis dainuojamosios poezijos atlikėjas -  VYTAUTAS KAIRYS. Trumpai Vytautas apie save: "Mano tikslas grojant - dalintis. Dalintis tuo ką esu patyręs, išgyvenęs, dalintis savo jausmais, džiaugsmu ar liūdesiu. Nesu labai išsiskiriantis muzikantas - diletantas. Groju tai, kas man patinka ir tuo pačiu bandau apkrėsti visus nuoširdumu, nes man atrodo, kad nuoširdumas yra gražiausia žmogaus savybė".

Tradiciškai festivalio renginiai yra puošiami įvairiomis jaunųjų menininkų parodomis. Šio renginio metu kiemelį papuoš tapybos darbų paroda, o "Mažojo dailininko dirbtuvėlė" mažiesiems renginio žiūrovams pristatys kūrybines tapybos dirbtuves  "Gražiausios vasaros spalvos".  

"Senamiesčio Žiogas", kaip ir kaskart laukia visų išsiilgusių dainų su šypsenomis, vaikiško nuoširdumo, Senamiesčio pavėsio, gitarų muzikos skambesio, vakarojimo tradicijos ir muzikos su tikrais tekstais. 

 

Daugiau apie festivalį "Senamiesčio žiogas"