Festivalis "RAFTA'13": unikalumo, kaip ir vandens, - iki bambos

Gegužės 23 d. vienoje iš Vilniaus vyninių įvyko neoficialus festivalio "RAFTA'13pristatymas, kurio metu buvo dalijamasi planais surengti iki šioj Lietuvoje neregėtą įvykį – sąlyčio su sausuma neturintį, Mariose plūduriuojantį festivalį.

Rafta

"Rafta" - vertinys iš lotynų kalbos, reiškiantis plaustą

"Kuršių marios yra truputį pamirštos ir apipintos klaidingais stereotipais. Jose net niekas nesimaudo, nors vanduo yra švarus. Mes manome, jog ši vieta yra unikali savo kilme ir istoriškai labai vertinga, todėl dėsime visas pastangas ir mėginsime pakeisti žmonių mąstymą apie šią puikią vietą" – teigė idėjos autorius ir pagrindinis organizatorius Algirdas Sabaliauskas.

Susigundžiusius plūduriuojančia avantiūra, kuri truks 12 valandų – nuo 11 iki 23 val., festivalio sumanytojai į renginio vietą ketina plukdyti laivais, kuriuos jau gretai bus galima išsirikti ir išsinuomoti. Be abejo, plaukti su savo vandens transporto priemone rengėjai taip pat skatina.

Festivalyje planuojama įrengti dvi scenas, kurių vienoje gros akustinės bei elektroninės muzikos atlikėjai iš Lietuvos ir Kalingrado, o kitoje šoks šokėjai. Programos detalių organizatoriai susitikimo metu neatskleidė, tačiau žadėjo nuo birželio 1 d. visą informaciją pateikti internetiniame puslapyje www.rafta.lt. Pastarajame jau greitai bus galima rasti ir pasirodysiančių atlikėjų sąrašą, ir laivą savo kompanijai.

"Kadangi Marių dugnas yra minkštas, tai, kai laivai inkaruosis, jie vis tiek suksis. Judės ir žmonės, vadinasi, bus dinamiškas, besisukantis vaizdas ir jausmas. Šoksim į vandenį ir šoksim vandeny" – anonsuoja sumanytojai ir ragina visus ieškančius naujų erdvių atplaukti į nemokamą festivalį "RAFTA'13", kuris vyks tarp Juodkrantės ir Dreivenos (maždaug 15 km nuo Klaipėdos).

Esant blogoms oro sąlygoms (jeigu vėjas sieks 18 m/s) organizatoriai yra numatę festivalio perkėlimą į Klaipėdą, kurioje, beje, planuojamos ir festivalio dūzgės (after-party).

RAFTA'13 vyks rugpjūčio 3 d. Tuo pat metu Lietuvoje griaudės "Galapagai" bei "Granatos Live". Vadinasi, gerbiami visi, dabar kaip tik pats metas pagalvoti ir išsirinkti, kur – 3 dienų openair'e (bilietui ir alui), ar Kuršių mariose (kokteiliui ir laivui), išleisite savo pinigus. O gal galima suspėti visur?..

 

Gintarė, "ManoFestivalis.lt"