Festivalis po balkonu - DRAMOKRATIJA

Gedimino prospekte veik nepastebėtas išdygo naujas teatro renginių ciklas "Dramokratija", dramos skaitymais iš Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijos balkono kviečiantis praeivius dalyvauti dramaturgijos demokratėjime. Kaip sako organizatoriai, iš 3-ų teatro sienų nenugriauta liks tik viena.

Dramokratija

Renginiai vyksta gegužės 5-9 dienomis, ir pateikia jūsų vertinimui (po pasirodymo vyks atviros diskusijos) 15-45 minutes trunkančius kūrinius, pristatomus LMTA dramaturgijos ir aktorystės studentų bei Jaunimo Teatro aktorių ir režisierių.

Trumpas formatas pasirinktas, siekiant atverti platesnei publikai dramaturgijos sceną, iki šiol glūdėjusią už uždarų elitinių renginių sienų, ir pasak organizatorių, siekiama "demokratizuoti" dramatinio teksto rašymo ir interpretavimo procesą.

Kritikai ir poklabiam pageidautina užsitesti ir iki vėlumos.  Kūriniai vertimui parinkti (1ą kartą Lietuviškai!) ir atlikėjų komandos susibūrusios atvirų dirbtuvių metu. Ciklas, gimęs iš teatralų alkio naujiems tekstams, pristato 7 Lietuvoje pirmą kartą į eterį įšeinančias pjeses, autorių, pripažintų (bet ir aktualių) užsienyje: Tim Crouch (UK), Simon Stephens (UK), Michael Feingold (US), Zsolt Poszkai (HU), Ciryl Churchill (UK) bei David Ives(US). Festivalis pažada nelikti vienkartiniu renginiu, nes poreikis mastyti greitai nenurimsta ir žiūrovų indėlio reikia visada, todėl sekančiam sezonui planuojama naujųjų Lietuvių autorių, taip pat ir LMTA išaugintų kūrėjų programa.

Festivalis neįpareigos nei jūsų dienotvarkės nei piniginės, tačiau norint suteiks galimybę gvildenti idėjinius kalusimus kartu su dramaturgais jaukesnėje aplinkoje bei su vynu(!). Nebijokim lietaus ir susirinkim pakurstyti organizatorių ūpą ateičiai Gedimino pr. 42, po balkonu.

Visi renginiai nemokami.
PROGRAMA

Justinas G. / MANOFESTIVALIS.LT