Festivalis "Galapagai" nominuotas Europos festivalių apdovanojimuose

Muzikos ir pramogų festivalis "Galapagai" nominuotas Europos festivalių apdovanojimuose (angl. "European Festival Awards"). Tai vienintelis Lietuvos festivalis, įtrauktas į Europos festivalių apdovanojimų nominantų sąrašus. Tradiciškai pirmąjį rugpjūčio savaitgalį vykstantys "Galapagai" pretenduoja tapti geriausiu nedidelės apimties festivaliu Europoje.

Galapagai

"Matyti "Galapagus" tarp nominantų yra tikrai malonu. Tai ne tik daugybės metų darbo įvertinimas, bet ir gera galimybė užmegzti glaudesnį bendradarbiavimą su kitų šalių festivaliais bei muzikos industrijos atstovais", - teigia muzikos ir pramogų festivalio "Galapagai" iniciatorius ir organizatorius Algirdas Barniškis – Blėka.

Kitą vasarą rugpjūčio 1-3 dienomis vyksiantys "Galapagai" yra nominuoti nedidelės apimtiems festivalių kategorijoje - "Best Small Festival in association with Intelligent Venue Solutions". Šioje kategorijoje varžosi festivaliai, kurių lankytojų skaičius neviršyja dešimties tūkstančių žmonių. Iki lapkričio 1 dienos visi festivalių fanai kviečiami balsuoti už festivalius – kandidatus įvairiose kategorijose. Balsuojantys turi galimybę laimėti po du bilietus į geriausiais pripažintus festivalius kitą vasarą.

Festivalių apdovanojimų laimėtojai bus paskelbti iškilmingoje ceremonijoje sausio 15 dieną Groningene, Olandijoje. Europos festivalių apdovanojimai, vykstantys nuo 2009 metų, yra vieninteliai apdovanojimai, apjungiantys Europos festivalių ir didelių renginių organizatorius. Anksčiau šiuose apdovanojimuose iš Lietuvos atstovų buvo nominuotas muzikos ir meno festivalis "Be2gether", kuris pateko tarp dešimties geriausių nedidelės apimties Europos festivalių.

Didžiausią festivalių patirtį Lietuvoje sukaupę "Galapagai" taip pat yra pirmasis festivalis, dalyvaujantis Europos festivalių talentų mainuose. Dešimtus metus veikianti "Noorderlag" fondo inicijuota programa siekia stiprinti Europos muzikos vystymąsi ir plėtrą. Dalyvavimas Europos talentų apsikeitimo programoje sudaro palankias galimybes susipažinti su perspektyviausiomis Europos šalių muzikos grupėmis ir pasikviesti jas į programos reikalavimus atitinkantį muzikos festivalį. 

Balsavimas