Festivalio "Granatos Live" muzikinės kovos startuos Kaune

Festivalis „Granatos Live“ atvers kelią į sceną jauniesiems Lietuvos muzikantams – rytoj, birželio 22 d. Kaune startuos trečius metus rengiamos „Granatinės muzikos kovos“. Kartu su „NESCAFÉ“ organizuojamų muzikinių kovų metu publika pati galės nuspręsti, kurios grupės ar atlikėjai pasirodys rugpjūčio 5–7 d. Rumšiškėse. Iš viso bus surengtos 4 muzikinės atrankos, kuriose susigrums 12 atlikėjų ir grupių.

Fashion Games

Kiekvieną trečiadienį nuo birželio 22 d. iki liepos 13 d. vyksiančiose atrankose publika nuspręs, kurios dvi iš trijų tą vakarą scenoje pasirodžiusių grupių gaus „kelialapį“ į festivalio „Granatos Live“ „NESCAFÉ“ sceną. Pirmoje „Granatinėje muzikos kovoje“, kuri birželio 22 d. vyks „Skliauto“ kiemelyje Kaune (Rotušės a. 26), susikaus kauniečių grupės „Leav“ ir „Radiatoriai“ bei „A’ BROKENLEG“ iš Vilniaus.  

„A’ BROKENLEG“ kūryboje atpažįstami indie, dub, modern electropop, trip pop žanrų ir subžanrų elementai. Ketvertuko – vokalistės Aistės Motiejūnaitės, gitaristo Edvardo Rogožos, bosisto Dariušo Ložnikovo ir būgnininko Žilvino Mikulėno – muzika pasižymi emocionalumu ir originaliomis kompozicijomis, dainų tekstai – lingvistinės žaismės ir nuoširdumo deriniu. Gyvi A’ BROKENLEG pasirodymai – ryškiai energingi, artistiški ir pasižymi intymiu ryšiu su publika.

Prieš metus susibūrusi grupė „Leav“ – šiuolaikinio lietuviško poproko atstovai. Jų muzika apima alternative, pop ir rock žanrus, o savo kūryba vaikinai sako siekiantys atspindėti kiekvieno grupės nario asmenybę, žmogų, jį supantį pasaulį, meilę ir dvasingumą. Debiutinis vaikinų singlas „Falling Apart“ skambėjo įvairiose Lietuvos radijo stotyse, jo vaizdo klipą buvo galima išvysti televizijos ekranuose. Šiuo metu „Leav“ trijulė ir toliau kuria dainas, dirba įrašų studijoje ir rengiasi koncertams. 

Pusę Kauno jau pašokdinę „Radiatoriai“ susikūrė 2012-aisiais. Domo Matulio, Andriaus Raupelio, Augustino Šalčiaus ir Žygimanto Pakšto muzikinės idėjos bei kompozicijos remiasi bliuzu ir roku. Universalumu pasižymintys vaikinai muzikos gurmanus džiugina įvairiomis improvizacijomis, energingais ritmais ir unikaliais tekstais.

Kitos trys „Granatinės muzikos kovos“ vyks Vilniaus „Vasaros terasoje“ (Vilniaus g. 39). Birželio 29 d. susikaus „Eleven Degrees“, „The Swing Cats“ ir „Fashion Games“, liepos 6 d. – „ABII“, „Jakateka“ ir „Netikėti svečiai“, liepos 13 d. – „Abudu“, Mindaugo Briedžio grupė ir „Reflect.Us“.

Be atlikėjų, kurie bus išrinkti muzikos kovų metu, jauniesiems muzikantams skirtoje festivalio „Granatos Live“ „NESCAFÉ“ scenoje koncertuos „The Roop“, „Kamanių šilelis“, „Kūjeliai“, „Solo ansamblis“, „Z On A“, „Sisters On Wire“, „Wolfsome“, „Lady Gothenburg“. Rugpjūčio 6 d. „NESCAFÉ“ scenoje pasirodys „Humoro klubas“, beje tai bus paskutinis kartas, kai jų programoje bus galima išvysti Mantą Katlerį.

Tarp jau paskelbtų „Granatos Live 2016“ atlikėjų – britų dainininkės Ella Eyre ir Jess Glynne, šokių muzikos talentai „Lost Frequencies“ ir Wilkinson, švedas Frans, Marijonas Mikutavičius, Saulius Prūsaitis, „G&G Sindikatas“, Lilas ir Innomine, ba., „Beissoul & Einius“, Erica Jennings, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, Monika Linkytė. Hiphopo scenoje pasirodys 13 lietuviškos hiphopo kultūros vardų: Dee&Kamy, „Dogma“, Jama&W, Ironvytas, Justicious x Lukulia, „Garazhe Nerūkoma“, „Mad Money“, Medonas, Micro One, Omerta, „Tie geresni“, „8 kambarys“, Slem. Iš viso festivalio scenose numatyta daugiau kaip 50 pasirodymų. Bilietus į festivalį „Granatos Live 2016“, kuris vyks rugpjūčio 5–7 d. Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse.