Festivalininkai: XVIII-asis "Klaipėdos pilies džiazo festivalis"

Festivalininkai: XVIII-asis \"Klaipėdos pilies džiazo festivalis\"

ManoFestivalis.lt pamažu puoselėja idėją pasidalinti ne tik savo įspūdžiais ir nuotraukomis, tačiau ir festivalininkų (žmonių, atvykusių į festivalį ne darbo reikalais) nuomonėmis ir mintimis.

Štai, ką XVIII–ajame "Klaipėdos pilies džiazo festivalio" fone mums diktavo vieni pirmųjų ManoFestivalis.lt pakalbintų festivalininkų:

Giedrė:
"Lankausi džiazuose jau kokį septintą ar aštuntą kartą. Patiriu visišką atsipalaidavimą, chilą. Jis man atneša tokią šilumą, daug prisiminimų, daug emocijų, draugų. Džiaugiuosi, kad miestas išsiskiria tokiu nepopsiniu renginiu. Festivalis turi savo istoriją, savo gyvenimą, nemanau, kad reiktų ką nors keisti, viskas yra gerai, kas yra gerai. Klaipėdos pilies džiazo festivaliui aš linkiu visą laiką likti garsiam, užvedančiam, emocingam ir sutraukiančiam draugus!"

Jolita:
"Festivalyje lankausi nuo paauglystės. Vieną kartą čia linksmiau, kitą kartą – ne taip linksma. Mane traukia laisvas festivalio stilius, neformatas ir žinoma gera chebra. Tiesą sakant, šiandien mums kilo toks pasiūlymas: reikėtų, kad apsauginiai vaikščiotų tarp žmonių ir visus jau gerai įkalusius gražiai išlydėtų, nes šiek tiek kelia grėsmę jų svirduliavimas. Na, o kai šalta – reikėtų dekiukų ir skėčių. Taip pat būtų neblogai, jei atsirastų koks rėmėjas, kuris dalintų botus (juokiasi). Džiaugiuosi, kad festivalis sulaukė pilnametystės, tai linkiu, kad sulauktu ir senyvo senyvo amžiaus."

Dovilė:
"Man tai jau aštuntas festivalis. Visuomet stengiamės pabėgti iš Klaipėdos, kada vyksta Jūros šventė ir nesistengiame pabėgti tada, kai prasideda džiazo festivalis, nes tai smagi šventė, džiazas yra mano feivoritas. Pasiūlyčiau džiazo festivaliui išsiplėsti į  įvairesnes erdves – galbūt netgi grįžti į tai, kas buvo anksčiau – būdavo labai smagu justi džiazą ne tik toje pačioje Teatro aikštėje, bet ir daugumoje kitų skverelių ir erdvių, kur renkasi žmonės. Būtų puiku, jei džiazo diena taptų tokia kaip ir Gatvės muzikos diena, nes iš esmės formatas yra labai panašus. Šventė tikrai nuostabi, ji suburia tuos žmones, kurie Klaipėdai labai tinka, tokia tikrai teisinga publika, klausanti džiazo ir besilinksminanti."

Festivalininkai: XVIII-asis \"Klaipėdos pilies džiazo festivalis\"

Iš kairės: Dovilė, Jolita, Giedrė

Tadas:

Festivalininkai: XVIII-asis \"Klaipėdos pilies džiazo festivalis\"

"Festivalyje lankiausi nuo pat jo susikūrimo. Jis buvo prieplaukoj. Dar buvau visai piplys. Neapsilankiau tik trijuose, vadinasi šis – 15-as. Deja, manęs jis daugiau niekuo nebetraukia, popso festivalis patapo. Žodžiu, arba reikia uždaryti, arba reikia susiimti, spirt į šikną ir daryt iš naujo, nes taip kaip dabar yra – nieko gero. Kituose džiazo festivaliuose atvažiuoja žmonės, kurie tikrą džiazą groja, ten sudėtingi dalykai, gal kartais per daug sudėtingi, ne kiekvienas supranta. Čia galėtų atrasti savo nišą. Jie patys save į rėmus įsistatė, kad jis bus visą laiką nemokamas, visą laiką iš rėmėjų ir dėl to gaunasi popsas. Žmonės nelabai atsirenka, ateina nelabai žinodami kas bus. Yra daug skylių, kurias reiktų užkamšyti. Festivaliui reikia kryptį susirasti, dabar jis išsibarstęs, be krypties. Žinoma smagu, kad jis vienintelis nemokamas džiazo festivalis Lietuvoje ir jis toks open-minded, t.y. neišbrokuoja atlikėjų. Bet tuo pačiu tai yra ir minusas."

Sandra:

Festivalininkai: XVIII-asis \"Klaipėdos pilies džiazo festivalis\"

"Labiausiai, žinoma, traukia prisiminimai iš seniau, kada mes kartu su draugais ateidavom – vienintelis toks festivalis būdavo, kitokios muzikos, nekomercinės muzikos. Galvoju, gal festivalį reiktų perkelti į birželio galą, manau, tada daugiau žmonių galėtų atvykti, nes visi, kas mokosi, turi egzaminus tokiu laiku. Čia toks mano prisiminimas, kad visi visuomet mokėsi tuo metu. Linkėčiau, kad festivalis augtų ir daugiau jaunimo pritrauktų."

Rūta:
"Man dabar yra 25-eri, o į džiazo festivalius pradėjau vaikščioti turbūt nuo 14 metų. Anksčiau jie būdavo linksmesni, nes patys buvome jaunesni. Dabar jau darbai, reikia prisiversti ateiti. Tačiau šiai muzikai esu neabejinga, visada sakiau, kad mėgstu klausyti visko, bet ne bet ko. Manau, niekada nepadarysi masofkės iš šito festivalio, dėl to, kad yra žmonių, kuriems tai nepatinka, jie neina ir tegul neina. Ateina tie, kuriem patinka arba bent jau toleruoja, labai matosi skaičius žmonių, kurie nori čia būti. Festivaliui linkiu gyvuoti, toliau kviestis žvaigždes iš užsienio, nes labai smagu ne tik paklausyti, bet ir pasauliui sužinoti apie tą pačią Klaipėdą ir Lietuvą."

Nerijus:
"Lankausi jau ketvirtą kartą. Dabartinis man sukelia džiaugsmą, nors orai ir neypatingai geri. Atsimenu keletą džiazo festivalių, kai žmonės per lietų su skėčiais stovėjo prie scenos ir klausėsi tos muzikos, tai kėlė džiaugsmą. O dabar tai, kad mūsų Klaipėdos meras yra pats muzikantas, pats džiazovas.  Jam yra aktualu ir mums yra aktualu – faina."

Dėkojame visiems festivalininkams už išsakytas mintis!