Džiazas, skambantis Kėdainiuose

Broma Jazz

Buvot kada Kėdainiuose?
Ten praėjusį savaitgalį skambėjo džiazas.

- Kas yra d ž i a z a s ?

Dovydas ( vienas iš „Broma Jazz“ iškylos organizatorių ) sako:

- Džiazas, kaip jau ir per pirmą festivalį sakiau yra gyvenimo būdas. Žmogus džiazuoja gyvenime. Tu pasirenki gyvenimo būdą ir susikuri savo kažkokią tikrovę, panašią į džiazo tikrovę, kuri yra su svingu. Kai darai tikrai iš savęs su užsidegimu, su energija, su motyvacija, darai todėl, kad tau gera tai daryti, tai yra džiazas.

Broma Jazz Kėdainiai

- Ar žinojote, kad Kėdainiuose:

- Yra kalnai. Baltomis dirbtinio sniego viršūnėmis, Kėdainių alpės tolumoje šmėsteli važiuojant traukiniu, matosi per kai kurių daugiabučių langus, o vienas – kitas keliautojas, buvo į juos įkopęs. Tie kalnai – tai trąšų gamyklos supiltos fosfogipso dykumos, kiek nykiau atrodančios nuo miestelio pusės, bet esant viduje atsiskleidžia visu savo grožiu ir keistumu. Apsauginiai minėjo, kad šį susimuliuotą išbalintą landšaftą yra pamėgę fotografai ir vietiniai gyvūnai, retkarčiais užsukantys palakstyti baltumose. 

Broma Jazz Kėdainiai

- Šių metų balandžio pabaigoje atidaryta pirmoji šalyje Džiazo gatvė. Spėkit, kas skambėjo per atidarymą?

- Jau ketvirtą kartą, vietinių bei miesto svečių ausis džiugina „Broma Jazz“ renginių garsai. Skirtingose lauko bei vidaus erdvėse vykstantys nemokami koncertai, jau tampantys tradicija susirinkti, pritraukia daug šypsenų ir įvairaus amžiaus muzikos mylėtojų. Šiais metais garsais dalinosi Kauno bigbendas, Jievaras Jasinskis su grupe „Reinless“, saksofonininkas Petras Vyšniauskas, pianistas Gediminas Karkauskas, „Proof trio“ su Daiva Starinskaite.  Anksčiau oficialiai vadinęsis festivaliu renginys, šiemet – iškyla. Sakyčiau, gana taikliai parinktas žodis, nes visa bendra nuotaika buvo labai lengva, vasariška, o iškylautojai mažais būreliais sekė muzikos sąskambiams vis keliantis į kitas vietas. Šeštadienį pagrindinis veiksmas tęsėsi iki nakties, kol jam session metu groję muzikantai atliko paskutines natas, palikdami miestui truputėlį t y l o s.

(žmonės)

Broma Jazz Kėdainiai

Koks yra lankytojas šito renginio, kaip tu jį matai?

Dovydas:

- Tai yra toks šviesus žmogus, atėjęs su šypsena paklausyti geros muzikos, pabendrauti su draugais, artimaisiais, ir iš tikrųjų tai yra toks žmogus, kuris džiaugiasi gyvenimu. Mes labai nustebom per pirmą festivalį, kai tik pradėjom ir galvojom, ar bus žmonių, ateis kas paklausyti ar ne. O sulaukėm daug kėdainiečių, kuriems patiko ir jie pradėjo vaikščioti į visus koncertus susidraugavo. Čia mes jau turim savo publiką ir stengiamės dėl jos, nemažai dirbam, norime juos kaskart nustebinti. Per tuos keturis metus jie gerokai išsiugdė skonį ir užkelė kartelę mums.

Man Kėdainiai pasirodė labai s c e n o g r a f i š k i . Pertraukomis tarp gyvai skambančio ir senamiesčio gatvelėmis aidinčio džiazo, kūrėsi šio miestelio portretas, visai kitoks nei tikėjausi. Nustebino itin jaukus ir kamerinis senamiestis, toks vietomis nebylus bei apleistas, besimaišantis su sovietinės architektūros likučiais, nenupjautos žolės sodais ir sutvarkytomis turistinėmis kavinėmis. Visai tiktų filmui.

Broma Jazz Kėdainiai

(((ai, ir dar apie džiazą.

anksčiau šio muzikos žanro labai nemėgau. jei kas leisdavo muziką, burbėdavau, kad tegul groja bet kas, tik ne džiazas. tiesiog erzino. o tada netikėtai, vieną žiemos sekmadienį įsijungiau radiją. buvo vienuolikta valanda vakaro, per LRT klasikos stotį prasidėjo laida Džiazo valanda. grojo Miles Davis From India. tie garsai mane tarytum užhipnotizavo, atvėrė ausis, ir aš galiausiai pradėjau suprasti, kas-tas-džiazas. meilė iš pirmo žvilgsnio ( g a r s o ), ir noras dar. dar daugiau išgirsti – suprasti – pajausti. ir iki šiol man sekmadienis asocijuojasi su džiazo skambesiais, o trumpos istorijos moralas:

n i e k a d a n e s a k y k n i e k a d a. )))

indrė.

Broma Jazz Kėdainiai

Broma Jazz Kėdainiai

Broma Jazz Kėdainiai

Broma Jazz Kėdainiai

Broma Jazz Kėdainiai