"Devilstone" skelbia pirmuosius atlikėjus

Devilstone„Devilstone“, 2015 m., nuotrauka Amandos Kalinauskaitės

Alternatyvios muzikos ir ekstremalaus rokenrolo festivalis Devilstone, anskčiau oficialiai vadintas „Velnio akmeniu“, šiemet itin ilgai delsęs savo gerbėjams atskleisti dalyvaujančių grupių vardus, ką tik paskelbė dalį iš žadamų 40 atlikėjų.

Liepos 14 d. Dainuvos slėnyje, Anykščiuose įvyksiantis trankus įvykis visų pirma sąraše mini ilgą sceninę patirtį turinčią britų grindcore / death komandą Napalm Death ir post-punk vėliavnešius The Soft Moon iš Kalifornijos.


Organizatoriai išplatintame pranešime rašo: „programoje numatyti gyvi grupių pasirodymai keturiose scenose, kuriose grojamos muzikos ribos kasmet vis plečiamos – nuo ekstremalios sunkiosios muzikos iki šiuolaikinio roko ir jo atmainų bei eksperimentų. Bliuzrokas, „post“ rokas, „post punk“ – tai tik maža dalis to, ko galima tikėtis iš „Devilstone“. Nepaisant visų stilistinių variacijų, festivalis išlieka ištikimas savo siekiui pristatyti aktualią, rinktinę, geidžiamą alternatyvią muziką, įskaitant ir klasikinius sunkiosios muzikos grandus“.


Devilstone“ kaip vieną iš neatsiejamų festivalio dalių įvardija stiprią „stoner“ roko porciją, kurią šiemet atstovaus psichodelinio roko ketvertas 1000Mods“.  Pankišką dvasią palaikys švedų post indie punk grupė „Holograms“, savo dainose išryškinantys socialinius konfliktus. O Suomijos roko kvartetas „Death Hawks“, kuris savo dvasia, pasak rengėjų, primins legendinį Vudstoką.


Organizatorai žada  ir lietuvių grupių. Visgi, pasak jų, šįkart jų numatyta mažiau nei įprastai, atkreipiant dėmesį į aktualiausias ir siekiant išvengti pasikartojimų. „Devilstone“ atlikėjų sąraše dominuos užsienio šalių atlikėjai, kurie užims net keturis penktadalius visos muzikinės programos.