"Devilstone" kviečia patirti tikrą savanorystę

Kaip ir kiekvienais metais, šią vasarą liepos 16-19 dienomis Anykščiuose vyksiantis festivalis DEVILSTONE kviečia savanoriauti iniciatyvų ir pozityvų jaunimą. Devilstone pagrindinė komanda kasmet sustiprinama būriu savanorių, kartu padedančiu įgyvendinti festivalį nuo jo pradžios, įsikuriant Dainuvos slėnyje, iki paskutinių akimirkų, paliekant ištuštėjusią teritoriją su geriausiomis emocijomis ir įgytomis patirtimis.  

Devilstone

S.Rupšio nuotrauka

Į septintąjį festivalį planuojama pasikviesti nei daugiau, nei mažiau – 33 savanorius, kuriems bus skirtos atsakomybės pasirūpinti konkrečiomis festivalio įgyvendinimo dalimis. Kiekviena jų – lygiaverčiai svarbi sklandžiam festivalio vyksmui, todėl savanoriai „Devilstone“ komandoje yra ypač reikšmingi, kartu su senbuviais ilgam savaitgaliui tampantys vieninga komanda. Komanda darbams ir organizaciniam festivalio „vaibui“.

Tuo „Devilstone“ filosofija savanorių atžvilgiu skiriasi nuo kitų festivalių. Čia iš savanorių neimamas joks piniginis užstatas – visiškai jais pasikliaudami ir motyvuodami vidine organizacine kultūra, organizatoriai skatina jų iniciatyvą ir atsakingą bendradarbiavimą.

„Devilstone“ savanoriams neskiriamos tokios užduotys, kaip tvorų statymas, šiukšlių rinkimas ar budėjimas nustatytomis valandomis tam tikruose postuose. (Šiuos darbus atlieka žmonės, gaunantys už tai pelnytą atlygį). Tuo tarpu savanoriams atitenka, viena vertus, kur kas sudėtingesnės užduotys, reikalaujančios atsakomybės, organizuotumo, sprendimų priėmimo, iniciatyvos, motyvacijos ir pozityvaus požiūrio. Kita vertus, būtent taip įgaunama naudinga patirtis ir praleidžiamas prasmingas laikas pačiame festivalyje – siekiant bendro rezultato.

Festivalio organizatoriai teigia: „Pas mus yra sunku, stresas neišvengiamas. Bet lygiai taip pat ir smagu, būnant komandos dalimi, kartu dirbant ir ilsintis. Tai suteikia pasitikėjimo savimi, gerą patirtį ir pasitenkinimą keliantį rezultatą. „Devilstone“ savanoriai neatlieka pirštu nurodomų, į rėmus telpančių funkcijų, jie nėra tiesiog nemokama darbo jėga. Atvirkščiai – būdami atsakingi už tam tikras sritis, savanoriai kartu su visa komanda organizuoja festivalio įgyvendinimą, priima sprendimus, jei reikia, sukasi iš padėties ir savo unikaliais gebėjimais padeda išpildyti viską kuo geriau. Tai ir yra naudinga savanorystė – tiek festivaliui, tiek patirties norinčiam pasisemti jaunimui. Būtent dėl to dalis savanorių su džiaugsmu vis grįžta ir kitais metais“.

Norintys prisijungti prie festivalio komandos, kviečiami užpildyti ir atsiųsti paraišką. Paraiškos priimamos iki birželio 21 d. Paraiškos forma ir daugiau informacijos pateikta festivalio svetainėje.

Praėjusių metų savanorė Laura: „Kadangi teko savanoriauti ir kituose festivaliuose, galiu drąsiai pasakyti, kad Velnio Akmuo su savanoriais tvarkosi profesionaliausiai. Žiauriai super, kad  savanorių yra tik tiek, kiek reikia, ir visi konkrečiai žino savo darbus ir atsakomybes. Todėl nėra „balagano“, kuomet vieni savanoriai baisiai daug dirba, kiti neveikia nieko, o treti net ir nežino, ką jie čia veikia. Tiems, kas nori pamatyti festivalį iš vidaus ir kuo tik įmanoma prisidėti prie jo, čia atsiveria kuo puikiausios galimybės!!!“

Savanorė Rasa: „Dalyvavimas patenkino ir netgi perkopė visus lūkesčius – garbė bendrauti su grupėmis, užsiimti darbu, kuris duoda geros patirties. Nuostabu pažinti naujus veidus, kurie kelias dienas tampa dešiniosiomis rankomis ir kojomis, kaip ir mes jų – štai kur komanda! Žinoma, yra jaučiamas nuovargis ir laiko stygius, bet viskas daugiau ar mažiau suderinama. Savanoriauti ir matyti festivalį iš vidaus yra kur kas įdomiau!“

Savanoris Mindaugas: „Geras santykis tarp laisvo laiko ir intensyvaus darbo. Organizatorių pasitikėjimas ir šiltas priėmimas – didžiausias pagyrimas iš mano pusės. Atvažiuoji ir atsakomybę gauni tiesiai į rankas, lyg būtum komandoje jau ilgą laiką. Tas tikrai verčia stengtis. Organizaciją pavadinčiau harmoningu chaosu, tačiau viskas labai super!“

Daugiau informacijos: www.devilstone.net