Dainininkė Arina savaitgalį prie bliuzasriubės raikys pačios keptą duoną

Jau šį savaitgalį Varniuose, prie Lūksto ežero, vyks laisvamaniškas festivalis „Bliuzo naktys 2015“. Daugiau nei du dešimtmečius jame dalyvaujanti dainininkė Arina bus viena pirmųjų, kuri įsikurs festivalio pakrantėje. Šiuo metu ji jau ruošia mantą ir kepa duoną.

Arina

„Šįvakar krausiu lagaminus. Imu praktiškai pusę namų, nes mano kompanija didelė, visko reikia“, - kvatoja Arina, kuri Varniuose prie Lūksto ežero įsikurs anksčiau kitų.

Į kelionę ji pasiims ir ypač gardžios naminės duonos. „Ją kepu pati. Į „bliuzus“ vešiuosi didelį kepalą, kuris tikrai bus suvalgytas“, - neabejoja Arina.

„Bliuzo naktyse“ ji kasmet laikosi tradicijos - paragauti žuvienės, prigijusiu pavadinimu „bliuzasriubė“, kuria vaišinami visi festivalio dalyviai. „Ji verdama pagal mūsų grupės muzikanto Rolando receptą. Visuomet „bliuzuose“ jos ragauju“, - sako Arina.

Šis festivalis jai ypač artimas dėl galimybės pabendrauti su pasiilgtais žmonėmis, retai sutinkamais bičiuliais. „Labai smagu pabūti su tais, kuriuos pamatai kartą per metus. Laukiu mūsų pasisėdėjimų iki ryto“, - šypsosi dainininkė.

„Bliuzo naktų“ dalyviams šiais metais Arina ir „Veto Bank“ ruošia stipriai atnaujintą programą ir keletą malonių staigmenų. Festivalio scenoje ši kompanija pasirodys penktadienio vakarą. Tądien taip pat koncertuos amerikietis Keegan‘as McInroe‘us su Aleksandru Belkinu, „Mood Sellers Band“, „The Road Band“, charizmatiškieji kreolų bliuzo atstovai „Dwayne Dopsie & The Zydeco Hellraisers“ ir patrakėliai suomiai intriguojančiu pavadinimu „Steve‘n‘Seagulls“.

Jiems patinka atrodyti taip, lyg grotų Suomijos fermos glūdumoje. „Rengiamės tuo, ką randame palėpėje“, - juokiasi muzikantai, prie berankovių marškinėlių besipuošiantys kailinėmis kepurėmis, o petnešas derinantys su pirties kepurėmis.

Įdomiai skambančiais fermos įrankiais - priekalais, kūjais, veržliarakčiais, o taip pat bandžomis, akordeonais ir kontrabosais jie sukuria ypač spalvingą muzikinį užtaisą, juolab kad atlieka pasaulinę roko klasiką. „Nežinome, ar mūsų perdirbinių klausosi AC/DC, bet „Iron Maiden“ būgnininkui, girdėjome, labai patiko“, - sako į Lietuvą atvykstantys „Steve‘n‘Seagulls“.

Šeštadienį festivalio dienos scenoje taip pat pasirodys būrys jaunų ir perspektyvių atlikėjų, o vakare visus įaudrins „Baltasis Kiras“ su savo hitais „Lūpytes padažiau“ ar „Saulė šviečia“, gros beveik 30-ies žmonių kompanija iš Latvijos „R‘n‘R Band Keksi & Orchestra”, vokietis Jusperas Munkas, lietuvis Šarūnas Petrutis. Vidurnaktį scenoje pasirodys šarmingoji nigerietė Justina Lee Brown su latviais LBB, o galiausiai visus taškus ant „i“ sudės vilniečių grupė „Garbanotas Bosistas“, kuri „Bliuzo naktims“ ištikima nuo paauglystės.

„Bliuzo naktys“ pakvies pasinerti į įvairiausias pramogas. Šeštadienio rytą festivaliautojai galės pradėti nuo rytinės pilates relaksacijos Lūksto ežero pakrantėje. Taip pat ežere galės išmėginti irklenčių sportą, kuriam užtenka minimalios įrangos ir mažiau nei valandos, kad ant lentos pasijustum saugiai ir patogiai. Kadangi ant lentos stovima, tai bus įstabus pasivaikščiojimas ant vandens.

„Grožio Guru“ komanda kvies „Bliuzo naktų“ lankytojus fotografuotis prie specialios sienelės ir dalyvauti stilingiausio bliuziečio rinkimuose. Norintieji papildyti savo įvaizdį kūno piešiniais, galės pasipuošti trumpalaikėmis chna dažų tatuiruotėmis. Taip pat veiks menų studija ir socialinių iniciatyvų stendai, kuriuose maltiečiai rengs kūrybines dirbtuves, „Lesė“ dalins patarimus keturkojų augintinių šeimininkams, o „Gyvosios bibliotekos“ zonoje bus naikinami mitai ir stereotipai.

„Bliuzo naktys 2015“ vyks liepos 3 ir 4 dienomis. Festivaliautojai laukiami jau nuo penktadienio ryto. Išvykimas - sekmadienio vakarą. Bilietus platina „Tiketa“. Taip pat dar galima įsigyti trigubus bilietus, kurie suteiks galimybę apsilankyti visuose trijuose draugiškuose festivaliuose – „Bliuzo naktys“, „Galapagai“ ir „Roko naktys“ pigiau.