Blusų festivalyje bus užtektinai pievos tiek daiktams, tiek muzikai

Blusų festivalyje bus užtektinai pievos tiek daiktams, tiek muzikai

"Argi jūs - muzikinis festivalis?", užduodamas klausimas  Blusų festivalio organizatoriams. Šie atsako, jog šiais metais "Blusų festivalio" muzikinė dalis bus tokia pat stipri, kaip ir didysis obelų sode išsiskleisiantis sendaikčių turgus.

Birželio 30 dieną, šeštadienį, Karpiškių kaime, Varėnos rajone vyksiantis Blusų festivalis koncertuoti pakvietė ne tik tokius žymius lietuvių atlikėjus, kaip Markas Palubenka ar mažiau žymius, bet nemažiau kokybiškus ir šiltus "Movo", "The Feedback Loop Project", "Kūjeliai", "Ai, šeip bičiukai", "Shamanna Bug", "Sen Svaja", "Volumetears", tris žinomus DJ, besislepiančius po pavadinimu"Soviet Grooves", ir daugelį kitų.

Festivalio lankytojų ausų receptorius virpins ir keletas garbingų svečių: Estijos pogrindžio scenos atlikėjai "Uebanda", geriausiai efektų pedalus (angl. loop station) įvaldę "Karmafree" iš Latvijos ir bohemiški "Ancher" vaikinai iš Italijos.

"Su estų  grupe "Uebanda" susipažinome per vieną muzikos festivalį pernai vasarą ir iškart pamilome juos, jų profesionalumą ir nepakartojamą, šiltą skambesį", - sako vienas Blusų festivalio organizatorių Aivaras Žydelis.

"Uebanda" skelbiasi galintys klausytojams pakeisti narkotikus ir alkoholį, o ir Blusų festivalio organizatoriai tuo neabejoja: "Visi grupės nariai tiesiog dega noru muzikuoti. Koncertų metu gyvais instrumentais, unikaliu vokalistės balsu ir trykštančiu entuziazmu sugeba uždegti kiekvieno klausytojo širdį. Nori nenori pradedi jausti jų muziką visu kūnu, o kojos tiesiog pačios juda balkanų būgnelių ritmu. Tikimės, kad ir Blusų festivalio lankytojams jie suteiks tokių šiltų emocijų ir, žinoma, galimybę rimtai pašėlti Meno ir muzikos pievoje",  - pasakojo muzikinę festivalio dalį koordinuojantis A. Žydelis.

Blusų festivalyje pasirodysianti grupė iš Estijos "Uebanda"

Kiti ne mažiau svarbūs vakariniame Blusų festivalio koncerte pasirodysiantys atlikėjai – latviai "Karmafree". Savo muzika ir gyvenimo būdu skleidžiantys laisvės, meilės ir harmoningo gyvenimo idėjas, du grupės nariai – talentingoji vokalistė Mara ir bosinės gitaros virtuozas Dmitry yra profesionalūs muzikantai, Latvijoje išgarsėję kaip aktyviausi gyvų looping pasirodymų atlikėjai.

Efektų pedalai (angl. loop station) – tai sistema, įrašanti dainuojamas/grojamas frazes ir leidžianti sukurti didelės grupės skambesį, nors kūrinį atlieka tik du ar net vienas atlikėjas. Šiuos pedalus jau keletą metų savo pasirodymuose naudojančios grupės "Karmafree" nariai sakosi nenorintys įsprausti savęs į kokio nors žanro rėmus. Nestokojantys kūrybinio polėkio muzikantai niekada nežino, į kurią pusę įkvėpimas  juos nuneš.

"Karmafree" puikiai atitinka žaliojo ir pozityvaus Blusų festivalio ideologiją, o jų muzika – šilta ir nuoširdi: "Mūsų muzika – tai GYVENIMO muzika. Ir kaip gyvenimas, ji niekada nebūna nuobodi ar vienoda",  –apie savo kūrybą pasakojo Mara ir Dmitry.

Blusų festivalyje pasirodysianti grupė iš Latvijos "Karmafree"

Italai "Ancher" – indie, sumišusio su folko elementais, kūrėjai. Iškirtinę muziką ir originalius video bei senovines animacijas savo dainoms kuriantys grupės nariai Zeno Baldi, Julius Deboni ir Tobias Poltronieri yra pasiryžę įnešti kažką naujo į Lietuvos muzikinę padangę. Su dviejų elektrinių gitarų ir būgnų melodijomis retkarčiais persipinantis jaukus vokalas suteikia "Ancher" muzikai kažką švelniai eksperimentinio, gamtiško ir šviežio.

Neabejojame, kad šie visai netikėtai mūsų atrasti muzikantai taps naujaisiais Lietuvos melomanų favoritais ir po Blusų festivalio mus aplankys dar ne kartą“, - tikino italus "Ancher" iš pirmo garso pamėgęs Aivaras.

Iš lietuvaičių, be greitai garsėjančio dainininko Marko Palubenkos, Blusų festivalyje koncertuos ir nemažai kitų šaunių, jau pamėgtų ir dar negirdėtų atlikėjų. Tai – daugelio jau užmirštą sovietmečiu sukurtą ir įrašytą muziką plokštelėmis grojantys Genn Bo, Souldatov ir Weedska (Soviet grooves), magiškieji elektro-pop atlikėjai "Shamanna bug", talentingieji "The Feedback Loop project", klausytojų džiuginti nenustojantys "Kūjeliai", linksmieji bliuziškieji"Ai, šeip bičiukai", šviežų oro gūsį į Lietuvos muzikos padangę įnešusi grupė "Movo"lietuvių eksperimentinio post-folkloro grupė "Sen Svaja", "Volumetears"ir daugelis kitų.

Blusų festivalyje pasirodysiantys "The Feedback Loop Project" iš Lietuvos