"Bliuzo naktys" pateisino publikos lūkesčius

Simbolinį Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos savaitgalį lietuvaičiai ir atvykėliai iš svetur pašventė bliuzo improvizacijoms prie Lūksto ežero, kur šiemet buvo galima rasti ne tik lietuviškojo aukso - gintaro, bet ir nuostabių vokalinių instrumentinių dialogų po atviru dangumi. 22-ąjį kartą didelį gerbėjų antplūdį į Žemaitiją subūręs festivalis šiemet tikrai lepino ausį puikia muzika, akį - hipiškomis šypsenomis, kūną- vasaros kaitra, na o sielą- savo autentišku jaukumu, kuris vienija ir kasmet vis praturtina šito puikaus sambūrio ratą. Kaip legendinis amerikiečių bliuzo atlikėjas William James Dixon yra pasakęs -  „The Blues is the roots, everything else is the fruits“.

Bliuzo naktys

Bliuzo fiesta, prasidėjusi nuo ankstyvo liepos 4-osios ryto, netruko „įsisiūbuoti“- kuomet būriais plūstantys šventės svečiai puikavosi savo atliktais „namų darbais“- nuo margaspalvių vėliavų ir išskirtinių kostiumų iki ištisų iš anksto surepetuotų choreografinių pasirodymų bei skanduočių ar net savadarbių vandens transporto priemonių. Aktyvūs ir gerai nusiteikę bliuzo šventės dalyviai bendravo pačiomis įvairiausiomis tarmėmis, o eiles „pas nykštukus“ formavo džiugiai besiginčijantys jaunuoliai - kuris kurį eilėje užleis pirmas. Taiki, bendruomeniškai šeimyniška, atpalaiduojanti atmosfera yra neabejotina šio festivalio auros dalis.

Bliuzo naktys

Organizatoriai šiemet ne tik išvaikė debesis, kad bliuzo skambesiu būtų galima mėgautis tiesiog plūduriuojant Lūkste, bet ir pasirūpino aktyviomis šmaikščiomis pramogomis- „žmogus-raketa“, „alaus bokštas“, „šunų ir šeimininkų varžybos“ (nepriklausomai nuo „ūgio ar smūgio“), vaikščiojimas lynu, bliuzo šokio pamokos, naktinės orientacinės varžybos bei begale kitų, tad kiekvienas atvykęs galėjo rinktis „savo“ pramogą. Maloniai stebino didelis festivalio organizatorių dėmesys mažiesiems bliuzo gerbėjams, kuriems buvo įrengta atskira zona, netrūko žaidimų, muilo burbulų, o visa tai dar vainikavo puikus milžiniškas batutas, neleidęs nei vienam ramiai praeiti pro šalį. Graži iniciatyva- „Nauja mada - į festivalį su visa šeima!“ ne tik puikiai pasiteisino, bet ir  išskyrė šį festivalį iš kitų.

Kaip ir kasmet, festivalio gyvenimas virte virė palapinių mietelio labirintuose, kurie jaukiai slėpėsi miško šešėlyje. Klasikinės ir net elektrinės gitaros garsai, linksmi poilsiaujančiųjų vokalai ir perkusinės improvizacijos, apdainuojantys kiekvieną praeinantį pro šalį, šėlo tiek dieną, tiek naktį. Be mėgėjiškų pabrazdinimų ir iš visų pusių skambančio „bliuzų“ himno, ausį džiugino ir palapinių miestelyje įsikūrusi grupė „Kitako“, kurie šįkart patys mėgavosi festivaliu kaip žiūrovai, tačiau neatsisakydavo pagroti palapinių miestelyje susibūrusiems gerbėjams.

Bliuzo naktys

Žinoma, kaip ir kasmet renginį vainikavo muzikiniai siurprizai, buvo galima išgirsti tiek lietuviškojo, tiek latviškojo, tiek ir tikro amerikietiškojo bliuzo. Klausytojus jau pirmąjį festivalio vakarą puikiai išjudino „Arina & Veto Bank“ ir „The Road Band“. Na, o šeštadienį puikią nuotaiką „pardavė“ „Mood Sellers“ šešetukas ir, kaip patys išsireiškė, jų naujas muzikos stilius „techno-čigoniška-elektronika“ atliekama pučiamaisiais. Vyrukų energija, šokiai ir šmaikštūs pasisakymai davė gerą tonusą dienos pradžiai ir jau po antrojo kūrinio prie scenos šoko visi - ir maži, ir dideli. Žinoma, vyrukai neišsisuko be pakartojimo, o gerbėjai užsispyrę skandavo „Grokit visą naktį!“. Ištikimiems bliuzo muzikos mylėtojams antrasis festivalio vakaras buvo tikra dovana, o paskutinioji scenoje pasirodžiusi amerikietė „bliuzo mama“ Angela Brown -  tiesiog vyšnia ant torto. Atlikėja pasirodė kartu su „Latvian Blues Band“ ir abejingų šitam puikiam deriniui tikrai neliko. Tiek muzika, tiek šou kulminavo muzikinę festivalio programą.

Bliuzo naktys

22- ojo festivalio „Bliuzo naktys“ dalyviai dar visą sekmadienį džiaugėsi puikiu oru, gaivinosi ežero vėsa bei sutariamai linkčiojo, kad festivalis tikrai pateisino lūkesčius, todėl nė nemirktelėję tikino atvyksiantys čia kitąmet. Beje, festivalio organizatoriai iš anksto tuo pasirūpino ir bilietus į 2015 m. „Bliuzo Naktis“ buvo galima nusipirkti viso renginio metu. Nėra nei vieno kito tokio festivalio Lietuvoje, kuris vyktų nepertraukiamai tokį ilgą laiką,  tad vertinantiems gilias tradicijas, bendruomeniškumą, laisvumą ir improvizacijas jaukioje Lūksto pakrantėje, tikrai rekomenduočiau bent kartą paragauti šios skanios „bliuzo dvasios“.

Bliuzo naktys

Tiesa, Steven‘as Seagal‘as... Na, jis tikrai tvirtai sudėtas vyrukas, su žvilgsniu, galinčiu atremti Chuck‘ą Norris‘ą. Nors, kaip jis pats yra pasakęs - „Any great warrior is also a scholar, and a poet, and an artist.“ Spręskite patys.

Rašė Evelina Balčiūnaitė
Fotografijų autorius Vytenis Mockus

Daugiau fotografijų GALERIJOJE, dar daugiau - socialiniame tinkle FACEBOOK