Atsisveikinimas su masiniu reivu: GRAND HELOWEEN LITEXPO

ĮSPĖJIMAS: tai sarkazmu persmelktas tekstas, toks kokiam ir dera būti tekstui apie Helloween`ą. Jo turinys toks cenzūruotinas, kad redaktorei, vos jį pamačius, paraližavo ranką, todėl buvo atidėtas jo publikavimas. Kviečiame dar kartą kartu su Danila pasinerti į... šokiruojančius savo svaigumu Halloween‘o įspūdžius. NEREKOMENDUOJAMAS jokio amžiaus asmenims. YPAČ organizatoriams.

RYTAS

Šeštadienio rytas. Pabundu 22:40. Aplinkui – tamsa. Kur aš esu? Kas aš? Kas čia per garsas?

...

Ai... Ramu... Čia gi techno dar vis spengia ausyse... Stengiuosi nesulaužyti dar likusių kaulų ir, nedarydamas staigių judesių, po mažu kylu iš lovos. Į galvą vienas po kito netikėtai šauną  vakarykščiai „flash-backai“.  Atlaikydamas prisiminimus, žingsnis po žingsnio judu virtuvės link. Prisiminimų vis daugėja, kol visiškai išryškėja vaizdas, ką aš ten vakar veikiau. Žinoma pusės nakties įvykių neatsimenu.

Kartu su į galvą vienas po kito šaudančiais prisiminimais, grįžtu atgal laiku į „Litexpo“ parodų rūmus, kuriuose įvyko didžiausias metų reivas „GRAND HELOWEEN LITEXPO“, organizuojamas „Soundtraffic“ komandos .

PRELUDas

Dar vasarą, keliaudamas per Europą, žinojau apie šitą tūsą ir visiem užsieny sutiktiem draugam skleidžiau žinią. Sakydamas, kad jei jau varysit į Lietuvą, tai varykit tiesiai į Helowyna – BUS BOMBA. Tačiau grįžęs įsijungiau facebook‘ą ir pamačiau daug neigiamų komentarų apie grand metų fail, line-up nebuvimą  ir t.t.

Pats nuo savo nuomonės skleidimo susilaikiau. Gesinau gaisrus, raminau artimus maištautojus ,kad viskas čia zjbs ir nereikėtų kelti panikos ten, kur jos nereik. Tačiau abejonės sėkla buvo pasėta ir mano galvoje, ilganiui matant tiek neigiamu emocijų ta sėkla sudygo. Mano pirmas sugalvotas, ramybės nedavęs argumentas buvo toks: "ponas V.Litvinenko, super komercinis vyrukas yra ir reivas turi būti ne toks".

Aplinkui mirgėjo plakatai – nesakau, kad reklama blogai. Bet net Igoris Šiškinas RKS, TBPS „Malibu katicės“ reklamavo šį renginį ir pralošinėjo bilietus į jį. Iš tokių fiktyvių reklamų galima daryti prielaidais ir apie susirinksiančia publiką.. Bet čia dar nieko, palyginus koks kozeris buvo pasitelktas į artileriją likus savaitei iki renginio.  Šis projektas Manhettenas – atominė bomba buvo pavadintas „promote“ VIDEO.

Atsiprašant... Ar čia dešimtmečio metų reivo promote video? Ar greičiau „Karibų piratai: Numirėlio skrynia“?

Abejonės sėkla sužydėjo. Tai buvo net pora svarių argumentų, kodėl neverta varyti į šitą tūsą ,o geriau rinktis tradicinį „pakapok“, vykstantį Šiauliuose.

Ir visgi likimas taip susiklostė ,kad vos ne paskutinę minutę gavau akreditaciją į šį nuostabų eventą iš to paties pono V.Litvinenko. Argumentai liko pamiršti, nes nuotaika privalu susikūrti gerą. Todėl sužinojęs šią puikią žinią nusiteikiau pozityviai, o neigiamas  įžvalgas uždariau giliame stalčiuje – tiesiog norėjau gerai praleisti laiką. Užbėgant už akių - likau nustebintas.

Grand Haloween Litexpo

SOUND TRAFFIC – no RULES

TūsasNO RULES visais atžvilgiais. Tikrai. Apsauga – VORAI! Greičio nieks nematuoja! Greitis neribotas!!! Gali lėkt Jingsaw su  savo dviratuku 40km/h per steidžą, padaryti avariją, užmušti keturis pėsčiuosius, pats verstis kūliais penkis metrus į priekį, trenktis su galvą į kolonėlę, ir nebūsi apkaltintas chuliganišku vairavimu ar numirusio nužudymu. Tikrai! Atsimerkęs pamatysi tik ištiestą negyvėlio ranką, keliančia nuo grindų ir daugybę kruvinų šypsenų. Manau daug prie to prisidėjo lokacija ir jos erdvios salės su koridoriais, visiem užteko vietos, oro ir visi buvo patenkinti  - Litexpo rūmai puiki pasirinktis tokio mąsto reivui.

GARSAS – no RULES

Kas liečia garso sistemą.. Sakiau, kad dar dabar spengia ausyse? Aš ne garso komisija, bet, manau, tiek garso yra kenksminga žmogaus ausų būgneliam:D Esu aplankęs įvairių reivų, tačiau nė vieno negalėčiau sulyginti su tuom kas čia buvo. Niekur tiek garso nerasi kaip šitam Helowyne ir abejose balto tilto okupacijose. Soundtrafficas tikrai visuomet piktnaudžiauja garsu ir sprogdina ausų bugnelius. Tik ar man tai patinka? Taip patinka. Piktnaudžiaukit toliau.

Grand Haloween Litexpo

GERIAUSIAS DEŠIMTMEČIO REIVAS IR STEIDŽAI

Ką galiu pasakyti apie steidžus? Tik atėjus pasitiko techno ir man buvo superr. Didžiąją laiko dalį praleidau čia. Visi kapojo kaip viena masė rankas kilnodami aukštai į viršų, o techno vilkas, kaip tikras vedlys, savo taikliais judesiukais visus užvedinėjo šokdamas ant kolonėlių.

Štai nuo čia ir pradėsiu Helowyno steidžo palyginima su šito tūso vyresniuoju broliu – Techno Valentino. Kaip čia be palyginimų? Geriausias dešimtmečio tūsas sakot, ane? Pradėkime nuo  Paradokso. Ką jau vien pavadinimas „TECHNO  valentino“ sako - TECHNOO..! O turėjo jis, prisiminkime, penkis stage. Visi jie buvo skirtingi ir unikalūs. Techno buvo didžiausias, psajus buvo stipriausias. Dnb, oldschol  rave ir chill out – neatsiliko nė per žingsnį. Grand Haloween turėjo septynis stage! Vajetau, kokia įvairovė! Buvau keturiuose. Kitų tikrai net nemačiau...

Gerai užteks. Paliekame didįjį  main techno ir keliaujam pasižvalgyti toliau. Lipame laiptais į viršų. Džiunglės su jūros perijodo parko elementais – WO! Kapoklė, trys tūkstančiai neoro dnb, aukščiausios klasės drabstalynė, o ryte dar ir hardcornos mėsmalės padavė. Super steidžas! Turbūt net pralenkė main. Nostalgija suspaudžia prisiminus tas džiungles...Dekoracijos tikrai prabangios ir stebinančios – tai užsilikusios Litexpo parodos eksponatai , kurie buvo puikiai suderinti su apšvietimu ir jų milžiniški šešėliai užpildė blankias sienas. Sveikintinas susitarimas su Litexpo rūmais.

O kas gi čia? Dar vieni laipteliai į viršų!? Aš tas, kur namų darbų neruošia kaip pridera, tad steidžų pavadinimo nežinau.Spėju čia progressive House, bet pavadinčiau – TECHNO 2. Tikrai pasaka... Kažkas išjudinančio taip jau smagiai groja... Didžiąją laiko dalį praleidau būtent ir čia ir draugus tempiau visus paklausyti kaip čia taško. Buvo ten momentas, kai visos šviesos užgeso ir steidžas pasiekė utopija (visi buvę ten, kartu su manimi, žino apie ką kalbu). Nepakratojama.

OK, gana to techno. Paliekame techno 2  ir leidžiamės laipteliais į apačią. Ūūū. Kas ten per psichodeliniai garsai? Nejaugi čia psajus?? Sukam kairėn, aplinka tamsėja ir iš už kampo išnyra steidžas-  psajaus. Garsai pajusti. Iš karto prie kolonėlės atsistojau ir smagiai liejau prakaituka. Tik strykt. Strykt... Strykt... Rik. Tigidik...Tigidik... Ir ateina momentas - STOP.

B*et...Kas čia? Techno3? Dar minutę paklausau ir suprantu, kad čia..! Vidury juodos nakties..! Steidže psajaus techno jibašina! VIRŠŪNĖ!!! Prasikrapštau ausis, akis...  Atsisuku į steidžą ir ką aš pamatau... Tranzeriai dar vis šokinėja psytranco ritmu pagal techno, vaizdelis nekoks.

Na iš psajaus rytui auštant buvo pasityčiota ir mane tai įžeidė. Tad palieku „Techno 3“ suvisam ir išvedu reziumė. Kad gal reiktu apkeisti pavadinimus vietom.. Techno Helowyno ir Grand Valentino? 

 Grand Haloween Litexpo

VERDIKTAS

Dešimtmečio reivo titulas lieka pas „Techno valentino“. Soundtraffic komandai ir jos kapitonui V.Litvinenko – daug pagyrimų ir respekto už pastangas ir išnaudotus savanorius. Už pasisekimą organizuojant tokio masto reivą Vilniuje. Linkiu soundtraffic komandai nesustoti ir per valentinkę paduoti įvairovės. Garantuoju – ilgainiui žmonės pradės vykti ir iš tolimesnių kampelių sudalyvauti tokiuose eventuose kaip šis. Tikrai, juk Lietuva – reivo šalis! Šiauliai reivo sostinė, o Vilnius – širdis!

Grand Haloween Litexpo

Lauksiu pakvietimo į GRAND VALENTINO)) <3, su meile Kalifornija!