Arklio Dominyko pasakų festivalis savaitgalį kviečia praleisti šeimų apsupty

Į bendrą festivalių kontekstą sunkiai įsipaišantis, tačiau jau trečius metus vykstantis ir džiuginantis ne tik Vilniaus, bet ir visos Lietuvos šeimas, sugrįžta Arklio Dominyko pasakų festivalis. Nėra čia ilgų stalų, nukrautų šašlykais ir bokalais, nėra nei Jess Glynne, nei Gesaffelstein, bet lankytojai vis tiek renkasi. Kas ten renkasi? Lietuvos šeimos, norinčios pamatyti, išgirsti, išmokti, gerai praleisti laiką, patirti ir sukurti savo pasaką!

Vytauto Kernagio paramos fondo ir Kūrybos studijos „SHOWART“ organizuojamas festivalis praėjusiais metais stebino tradicija tampančia veikla – pasakų kūrimu, kuomet kiekvienas festivalyje apsilankęs vaikas turėjo progą specialioje festivalio knygelėje sukurti savo pasaką, kurią prieš miegą jam galėdavo skaityti mama. Apstu buvo ir kitų pramogų, kurios vis traukė ir traukė festivalio lankytojus.

Arklio Dominyko pasakų festivalis savaitgalį kviečia praleisti šeimų apsupty

Arklio Dominyko pasakų festivalis / org. nuotr.

Tai kas ten šiais metais stipriau, kad jau trečius metus rengiate festivalį ir pastarasis vis geryn ir geryn?

Atsakymas paprastas: nuoširdumas ir įvairiausių veiklų, kurias galima išbandyti, sutelkimas į vieną erdvę. Įdomu tai, kad veiklos, kurios siūlomos festivalio metu, yra nemokamos, na, o tam, kad nebūtų taip, jog keliaujama į festivalį nežinant, kas ten vyks, pristatome Jums veiklas, su kuriomis susipažinus jos taps argumentais, kodėl verta liepos 9d. paskirti Arklio Dominyko pasakų festivaliui.

Arklio Dominyko pasakų festivalis savaitgalį kviečia praleisti šeimų apsupty

Arklio Dominyko pasakų festivalis / org. nuotr.

 1. „ERGO Lietuva“ pasakų kūrimo palapinė - magiška vieta, kurioje vaikų nupiešti personažai atgyja ir išlieka visam laikui. Kiekvienas vaikas (ir net tėvelis!) iš festivalio išeis su savo kurta pasaka!
 2. Tikriausiai dar neturite savo šeimos aitvaro? Ne bėda! „Nesquik Studios Lietuva“ pasirūpins, kad dangus, aitvarų pagalba, nusidažytų spalvotai ir kiekviena šeima būtų to dalimi.
 3. Besivaišindami „Vilkyškių pieninės“ sūreliais, mažieji galės įsikūnyti į visiems jau puikiai žinomą katinėlį, taip pat pasipuošti savo veidus Vilkyškių katinėlio kauke, na, o išlieti energiją kvies pieva, kurioje lauks įvairūs žaidimai ir prizai.
 4. Ar teko kada nors kurti savo kompiuterinį žaidimą? Dažnam tai skamba per daug sudėtingai, tačiau tik ne su „SneakyBox“. Kartu su šiais žaidimų ekspertais galėsite susikurti savo kompiuterinį žaidimą ir net jį įsirašyti į savo mobilų telefoną.
 5. Į pasakų festivalį atvešime jums Lietuvos zoologijos sodą! Tokį, apie kokį esate girdėję tik pasakose. Gal ant tigro pajodinėti ir nepavyks, tačiau kur paganyti akis tikrai bus!
 6. Baltijos cirko akrobatai jau daro apšilimą, nes ruošia jums programą, po kurios negalėsite atsitokėti iki tol, kol pro Jus vėl prasėlins koks vienas kitas dramblys ar meška iš Jūsų sukurtos pasakos.
 7. Piešti į pasakų festivalio knygelę norėsime kiekvienas, tačiau mes jau įsivaizduojame, kiek norinčių bus paišyti ant automobilių. Vaikystės svajonės išpildys „Inchcape Motors“, nes juk kiekvienas vaikystėje slapčia norėdavome patobulinti tėčio taip mylimą automobilį.
 8. Kaip sakoma, žiemai ruoštis reikia vasarą, tai darysime kartu su „DanSukker“. Kursime uogienes, kuriomis žvarbų žiemos vakarą galėsime pasisaldinti arbatą. Taip pat, stiklainiai bus puošti Jūsų pačių kurtomis etiketėmis.
 9. Atskleisti savo talentą galėsite kartu su „GyviTeatre“. Gal šiek tiek ir drebės kojos lipant ant scenos, tačiau bus verta, nes padedant profesionaliems aktoriams sukursime spektaklį, kuriame galės dalyvauti kiekvienas. 
 10. „Peliuxas“ sukurs tuščią karalystę, kurią užpildysime jų kurtais lipdukais.
 11. Iš miego prabusime sporto zonoje, kartu su „Impuls“ sveikatingumo klubų treneriais. Jie paruošė ne tik lengvų mankštelių, tačiau ir kaulus išjudinančių programų, kurios padės išlaikyti puikią fizinę formą visą dieną.
 12. Pramogų parko „Atrakcionada“ batutus mėgsta visi. Tiek tėveliai, tiek jų mažyliai tryps, šokinės ir šėlios batutų zonoje.
 13. Lenktynės kieme su paspirtuku, dviračiu ar savo kojytėmis tampa atgyvena, tad išbandydamas „Riedis.lt“ riedžių trasą suprasi, kad metas kelti kalibrą!
 14. Be abejonės nepamiršk, kaip tėtis ir mama leido savo dieneles, kai dar nerūpėjo niekas, tik tas medinis žaisliukas. Pramogų, gamintų rankomis, gausa pasirūpins „PB mediniai žaislai“.
 15. Išalkę galės prisikimšti pilvus savaitei į priekį, skabydami po vaflį nuo 5-ių metrų aukščio tikrų tikriausio vaflio, kurį sukurs „VipCatering“.

Arklio Dominyko pasakų festivalis savaitgalį kviečia praleisti šeimų apsupty

Arklio Dominyko pasakų festivalis / org. nuotr.

Štai Jums 15 argumentų, kodėl liepos 9d. Vilniuje prie Baltojo tilto esanti pievelė virs nacionaline šeimų susibūtimo vieta. Susitinkame ten?

Renginio nuoroda – čia.