Apie nuotaikingą "Ž 6 E Ž M A R 6 A 6" vasaros pradžios bardaką

Pirmą vasaros savaitgalį, birželio 3-5 dienomis Žiežmariuose trečią kartą vyks „Ž6EŽMAR6A6“ (toliau – Ž6). Prisipažinsiu, kaskart minėdama šio festivalio pavadinimą, naudoju „copy-paste“ modelį, nes jį teisingai parašyti iš naujo užtrunka, kaip ir iššifruoti specifines organizatorių žinutes, kodais anonsuojančias būsimą didelį alternatyvos vakarėlį plačiąją prasme [„Energingos muzikos skleidėjai. Nerūdijančio plieno amatininkai. Kaulus laužantis sportas. Paslaugos“].

Ž 6 E Ž M A R 6 A 6
A.Kalinauskaitės nuotrauka

Tiek vartant Amandos Kalinauskaitės praėjusiais metais Ž6 padarytus kadrus, tiek klausantis dalyvavusių bičiulių pasakojimų, darosi aišku, kad šis vasaros pradžios įvykis iki šiol buvo labai pavykęs sumanymas, tinkantis pradėti vasarą, atsipalaiduoti ir nusinulinti, trims dienoms nutraukiant visus saitus su namuose likusia kasdienybe.

Muzika Ž6 gerokai pamaišyta, kaip būdinga daugeliui festivalių pastaruoju metu. Dvejose festivalio scenoje, kurios, organizatorių teigimu, kasmet skiriasi tiek turiniu, tiek stovėjimo vieta, galima klausytis black metal, death metal, trash, reggae, ska, dub, jungle, drum&bass ir kitų stilių. Mano galva, Ž6 pretenduoja tapti visų laikų labiausiai kontrastuojančio muzikinio asortimento sudarytoju savo dydžio kategorijoje.

Organizatoriai sako, kad atlikėjus šiam įvykiui jie pasirenka, atkreipdami dėmesį į jų būklę (veiklos pastovumą, leidžiamus albumus, sugrįžimą po ilgesnės pertraukos ir panašius kriterijus). Pasirinkimui įtakos taip pat turi ir noras pasiūlyti stilių įvairovę, pačių atlikėjų noras dalyvauti, palaikant mažo kalibro festivalį, kuriame iš esmės jiems siūloma galimybė groti, pasirodyti įvairiai publikai.

Žiežmarių festivalis iš principo kvepia netašytumu, laukine energija, „darau, kaip atrodo“ metodu ir kažkuo, kas yra ne visai profesionalu, bet kartu ir labai tikra. Kadais, pamenu, panašią nuotaiką buvo paruošę „Suvirintojai“.

Rengėjams ant liežuvio galo vis sukasi žodis „pirmas kartas“, tai reiškia, kad jie save vadina vasaros festivalių startu, kviečia atlikėjus, kuriems pasirodymas Ž6 gali būti pirmas pasirodymas atvirame ore, taip pat laukia žmonių, kurie nėra buvę festivalyje apskritai. Paklausti, kokios publikos renginio kūrėjai tikisi, jie atsako, jog laukia visų, kurie nori išgirsti ir patirti naujovių, tų, kurie domisi underground'o judėjimu, kurie yra drąsūs, jauni, įvairūs ir laisvi.

Tokiems jauniems, drąsiems ir atviriems, aš ir rekomenduočiau šį renginį, kaip didelį nuotaikingą vasaros pradžios bardaką, daromą žmonių, kurie sugeba save motyvuoti vien praėjusių metų geru įspūdžiu viskam gerai pasibaigus, žmonių, dirbančių nekomerciniais pagrindais, rizikuojančių savo pinigais ir laiku vien iš entuziazmo.

---

SUNKIOSIOS MUZIKOS SCENOS DALYVIAI

LUCTUS
WORMWOOD
SOMALI YACHT CLUB
HELLHOOKAH
JUODVARNIS
CHASING THE RISE
AWAKENING SUN
STORMGREY
REDNECK RAMPAGE
LUCIFER
PHRENETIX
TRUČAS
SAINTORMENT
NEKKRALAI
STRESAS
PILIGRIMAS
ATTAKTIX
N.PEČIŪRA
VAGON RESTORAN

ELEKTRONINĖS MUZIKOS SCENA

CREDIT aka DOCTAH JAHNGLE
E- ROOTT
DUBINN
GRASSHOPPER
EDGARAS TAFARI
JAHNGLIST BWOY
BORE
ROOFNECZ

 

Gero pasiruošimo, [copy-paste]
Gintarė K., MANOFESTIVALIS.LT

Ž 6 E Ž M A R 6 A 6