Apie festivalio "Velnio akmuo" ryškiausią žvaigždę - grupę ANATHEMA

Apie festivalio \"Velnio akmuo\" ryškiausią žvaigždę - grupę ANATHEMA

Jau šią savaitę, liepos 12-15 dienomis, šiųmetinėje Lietuvos kultūros sostinėje Anykščiuose ketvirtą kartą siausiantis muzikos festivalis "Velnio akmuo" atsakingai ruošiasi sutikti vieną pagrindinių festivalio grupių – alternatyviosios muzikos pasaulio titanus ANATHEMA iš Didžiosios Britanijos. Per ilgus gyvavimo metus kolektyvas matė ir šilto, ir šalto.

Graikiškos kilmės žodis "anatema" (liet. anatema) reiškia atskyrimą nuo bažnyčios, prakeikimą. Nors grupė jau seniai nutolo nuo sunkiojo metalo propagavimo (karjeros pradžioje ANATHEMA kūrė doom metalą, šiuo metu puoselėja alternatyvųjį / progresyvųjį roką), tačiau net ir dabar, pasikeitus britų penketo skelbiamoms idėjoms, kolektyvas sulaukia netikėtai prieštaringo vertinimo. Prieš dvejus metus ruošdamiesi pasirodymui Tunise ANATHEMA nariai buvo nepagrįstai apkaltinti vietos valdžios. Ši patikėjo iš piršto laužtais gandais, jog  ANATHEMA yra šėtono garbintojai, valgantys juodas kates ir geriantys jų kraują. Grupės ir tūkstančio gerbėjų nusivylimui koncertą teko atšaukti.

Festivalio "Velnio akmuo" dalyvė, grupė iš Didžiosios Britanijos ANATHEMA

Be abejo, kolektyvo karjeroje būta ir itin linksmų situacijų. Pavyzdžiui, 1994 metais paskutinę viešnagės Brazilijoje dieną prieš sugrįžtant į Europą tuometinė vaikinų komanda gavo dovanų pilną maišą marihuanos. Neįstengdami jos visos surūkyti per vieną vakarą, grupės nariai nusprendė viską suvalgyti. Nereikia nė pasakoti, koks komiškas turėjo būti ANATHEMA įlaipinimas į lėktuvą.

Festivalio "Velnio akmuo" dalyvė, grupė iš Didžiosios Britanijos ANATHEMA

Deja, ANATHEMA žaidimai su psichotropinėmis medžiagomis ne visada būdavo tokie nuotaikingi. Grupės būgnininkas John Douglas dėl ekstazio vartojimo pasekmių metus laiko buvo nušalintas nuo savo pareigų. O vienas iš kolektyvo įkūrėjų, gitaristas ir klavišininkas Daniel Cavanagh, ilgą laiką buvo įklimpęs į alkoholio ir narkotikų liūną, iš kurio išsikapstė 2005-aisiais.

Apie festivalio \"Velnio akmuo\" ryškiausią žvaigždę - grupę ANATHEMA

Festivalio "Velnio akmuo" dalyvė, grupė iš Didžiosios Britanijos ANATHEMA

Dabartinę ANATHEMA galima pavadinti darnia dviejų šeimų bendryste. Trys broliai – Danny, Vincent  ir Jamie Cavanagh (pastarieji du yra dvyniai) – su savo vaikystės draugu John Douglas ir jo seserimi Lee Douglas sudaro stiprią ir tvirtą komandą, nepaisant to, jog grupės nariai gyvena skirtingose šalyse.

Galbūt dėl tokių glaudžių santykių kolektyve ANATHEMA siekia ir artimo bendravimo su savo klausytojais. Būtent klausytojai, anot grupės bosisto Jamie Cavanagh, visus koncertus daro ypatingus, nes be jų nėra nieko: nei pasirodymo, nei įrašų, nei muzikos. Savo meilę gerbėjams Anathema įrodė per vieną nemalonų incidentą Metalliance festivalyje Prancūzijoje 2006-aisiais. Šio festivalio organizatoriui niekšiškai apiplėšus visus dalyvius, ANATHEMA buvo viena iš tų grupių be jokio užmokesčio sugrojusi savo programą susirinkusiems klausytojams. Be to, britų penketas, jei tik leidžia galimybės, neretai po koncertų surengia papildomus pasirodymus ar neplanuotus pasibuvimus su savo gerbėjais.

Lietuvoje ANATHEMA viešės antrą kartą. Grupė atsižvelgia į festivalio muzikinę koncepciją ir "Velnio akmeniui" ruošia specialią į sunkųjį metalą / roką orientuotą programą.

Parengta remiantis festivalio "Velnio akmuo" organizatorių informacija.

Daugiau informacijos apie festivalį "ManoFestivalis.lt" festivalių skiltyje "Velnio akmuo"