Apie "BLIUZO NAKTŲ 2016" atlikėjus

Varniuose, prie Lūksto ežero liepos pimąjį savaitgalį vyksiantį festivalį „Bliuzo naktys 2016“ pagerbs Kalifornijoje gyvenantis 56-erių bliuzmenas Earlas Thomas. Talentingas atlikėjas ir sėkmingas dainų autorius. Jo parašytus kūrinius rinkosi tokie atlikėjai kaip Tomas Jonesas, Etta James, Solomonas Burke.

Bliuzo naktysArina, Martyno Siruso nuotrauka

Earlo karjera prasidėjo devintojo dešimtmečio pradžioje, kai jį atrado legendinis Holivudo impresarijus Herbas Cohenas. E. Thomas buvo dukart nominuotas „Grammy“, o prestižinį San Diegomuzikos apdovanojimą pelnė net keturis kartus.

Festivalio „Bliuzo naktys 2016“ scenoje pasirodys ir bliuzą, džiazą, fusion bei funk grojanti grupė „Coolmans Report“ iš Latvijos. 2011 metais susikūręs penketukas muziką priima kaip meno formą. „Iš muzikos mes norime daugiau nei tik skambesio. Tai ir perduodame publikai“, – sako „Coolmans Report“.

 „Bliuzo naktų“ publiką jau įsiminė praėjusių metų festivalyje, kai latviai pasirodė kartu su nigeriete Justina Lee Brown. „Coolmans Report“ taip pat yra koncertavę daugelyje svarbių festivalių Anglijoje, Šveicarijoje, Belgijoje, Estijoje ir gimtojoje Latvijoje.

Į Varnius šiemet atvyks ir moderniojo bliuzo atstovas Kidas Collingas: klasikinį bliuzą jis praturtina roko, džiazo, funk ir pop elementais. Įkvėptas BB Kingo ar Robbeno Fordo, jis pats virtuoziškai ir labai šiltai skambina gitara, sukurdamas scenoje ne tik ausiai, bet ir akiai malonų performansą.

K. Collingas yra liuksemburgietis, kilęs iš Kolumbijos. Jam nuo mažų dienų jam patiko klasikinis Misisipės bliuzas, o galingas solidžių bigbendų svingas tiesiog užbūrė. Būdamas 16-os vaikinas gavo savo pirmąją gitarą ir iškart suprato, kad muzika taps jo gyvenimu.

Festivalio prisiekusi gerbėja Arina (dar nė karto nepraleidusi „Bliuzo naktų“) ir „Veto Bank“ scenoje pasirodys ir šiemet. Jos paprastumas, nuoširdumas ir išskirtinis vokalas tiesiog užburia. Komplimentų Arinai kitados pažėrė pats Ray‘us Charlesas.

Kitas lietuviškos scenos „spec-efektas“ – klaipėdiečių bliuzroko grupė „Kontrabanda“ (dar žinoma kaip „Rokfeleriai“), grojanti daugiau nei 25 metus. Grupės širdis plaka poeto ir bosisto Gintaro Grajausko krūtinėje, todėl „Kontrabandai“ nestinga kūrybinio avangardo. Grupės išskirtinumas – jie dainuoja tik lietuvių kalba. Užsienio klausytojams, pageidaujantiems suvokti „Kontrabandos“ kūrybą, grupė yra paruošusi atskirą „jazz-poetry“ programą, kurios metu tekstų vertimai sinchroniškai demonstruojami projektoriaus ekrane. Ši programa buvo ypač šiltai sutikta Geteborgo poezijos festivalyje.