Muzika


Birštonas

XVII-asis džiazo festivalis ,"Birštonas 2012‘"

Daugiau nei 30 metai paskutinį kovo mėnesio savaitgalį (2012 m. kovo 30-31- balandžio 1 d.) jaukiame kurortiniame Birštono miestelyje vyksta tradicinis, seniausias Lietuvoje tarptautinis džiazo festivalis ,,Birštonas". Nuo 1980-ųjų kas dvejus metus čia skambantis džiazas jau senokai šiam kurortui pelnė Lietuvos džiazo Mekos vardą. Juk čia išvisos Lietuvos, ir ne tik išjos traukia džiazo "piligrimai". 3,2 tūkstančio gyventojų teturinčiame miestelyje kartą per 2 metus džiazo klausosi bemaž tiek pat - 3,5 tūkstančio džiazo klausytojų! Tad šio festivalio radijo ir TV įrašai yra bene išsamiausias Lietuvos džiazo istorijos dokumentas. Džiazo forumas Birštone ilgainiui davė impulsą vilniečiams, kauniečiams bei klaipėdiečiams panašius renginius organizuoti ir savo miestuose.

 Birštono džiazo festivalis ne tik seniausias, bet ir demokratiškiausias Lietuvos džiazo forumas, pristatantis pačius įvairiausius Lietuvos džiazo aspektus, žanrų krypčių ir stilių įvairovę: nuo diksilendų iki šiandieninio džiazo eksperimentinių, novatoriškų ieškojimų. Talpi ir jo programa - tikras džiazo maratonas, paprastai per 3 savaitgalio dienas pristatanti apie 20 kolektyvų. Didžiausią festivalio programos dalį sudaro Lietuvos džiazo muzikantai, tad Birštono džiazo festivalis tarsi veidrodis atspindi Lietuvos džiazo veidą - čia groja ir džiazo scenoje debiutuojantys, ir jau tarptautinio pripažinimo pasiekę muzikantai, kuriems kadaise Birštono scena tapo tramplinu į didžiąsias, tarptautines džiazo scenas. Birštono džiazo festivalio scena atvira ne tik brandiems, garsiems šalies džiazmenams, bet ir jauniems debiutuojantiems muzikantams.

 Birštono džiazo festivalis išsiskiria savuoju Grand Prix, savotišku Lietuvos džiazo "Oskaru", suteikiamu už svariausią indėlį į Lietuvos džiazą. Jau 16 garsių Lietuvos dailininkų sukurtų Grand Prix turi savo šeimininkus, 2012 m. labiausiai Lietuvos džiazui nusipelniusiam džiazmenui bus įteiktas 17-asis.

 Nuo paties pirmojo Birštono džiazo festivalio jame groja ir kitų šalių džiazo kūrėjai, tad turime progą įvertinti Lietuvos džiazmenus tarptautiniame kontekste.

 Išskirtiniu renginio bruožu yra ir rengėjų nuostata - "scena skirta menui", todėl čia neperskaitysite rėmėjų vardų (tam skirtos kitos erdvės), o scenoje esanti scenografijayra unikalus meno kūrinys, kuriantis erdvę čia skambančiam džiazui, o kartais net suteikiantis papildomų kūrybinių impulsų. Nuo pirmojo festivalio jo atributiką kuria dailininkas R.Kepežinskas, metai išmetų festivalio ženkle išradingai eksploatuojantis muzikos instrumentų temą. O atvykusius klausyti džiazo tradiciškai pasitinka džiazo foto paroda.

 Birštono festivalis turi tarptautinį rezonansą - jis žinomas Europoje, į jį suvažiuoja kitų festivalių rengėjai, prodiuseriai, menedžeriai, kitų šalių džiazo kritikai ir žurnalistai. Festivalį nuolat filmuoja bei įrašinėja Lietuvos televizija ir radijas, tokiu būdu dokumentuodama Lietuvos džiazo istoriją.

Birštono kultūros centras
Kaina
40 - 60 Lt
Renginio vieta
Birštono kultūros centras
Daugiau informacijos rasite
www.birstonokultura.lt
Bilietų pirkimo puslapis
www.birstonokultura.lt

Panašūs festivaliai