Muzika


Klaipėda

XIX Klaipėdos Pilies Džiazo Festivalis

Pernai pilnametystės sulaukęs ir įspūdingais atlikėjais klaipėdiečius ir miesto svečius džiuginęs Klaipėdos pilies džiazo festivalis kartelės nežada nuleisti ir šiemet. Jau aiškėja pirmieji šiųmečio festivalio atlikėjai, tarp kurių ir legendinio soulo muzikos atlikėjo Rėjaus Čarlzo (Ray Charles) dukra. Be to, festivalis šiemet nustebins ir pasikeitusia erdve, mat išsikrausto iš įprastos Teatro aikštės.

Kiekvieną vasarą vykstantis tarptautinis džiazo muzikos festivalis skirtas įvairaus amžiaus ir muzikinio skonio džiazo, vadinamosios "world music" ir pramoginės muzikos mylėtojams bei mėgėjams. Pirmasis Klaipėdos pilies džiazo festivalis surengtas 1994-aisiais. Jo užgimimas siejamas su Klaipėdos universitete veikiančia Džiazo muzikos katedra, kurioje ruošiami profesionalūs džiazo ir pramoginės muzikos atlikėjai. Štai kodėl ne tik pačioje Klaipėdoje, bet ir likusioje Vakarų Lietuvoje tokia muzika itin mėgiama.

Klaipėdos pilis festivalio simboliu pasirinkta siekiant kuo plačiau paskleisti žinią apie tuo metu aktyviai pradėtus pilies atstatymo darbus. Dabar festivalio koncertai visuomet vyksta atvirose erdvėse ir yra nemokami, o žymūs festivalio svečiai veda meistriškumo pamokas Klaipėdos universiteto studentams – kartu jie parengia ir vieną bendrą projektą.

Be pagrindinės festivalio žvaigždės, jau yra aišku, jog festivalyje pasirodys "Tinglao Fusion Band" iš Ispanijos, bendradarbiaujant su Italų kultūros institutu klaipėdiečiams bus pristatytas itališko džiazo žanras, kurį atliks "Luca Ciarla Quartet" bei keletas lietuvių ir užsienio atlikėjų projektų.

Kruizinių laivų terminalas, Pilies g.
Kaina
Nemokamas
Renginio vieta
Kruizinių laivų terminalas, Pilies g.
Daugiau informacijos rasite
www.jazz.lt

Panašūs festivaliai