Muzika


Panevėžys

XI Bistrampolio festivalis

XI tarptautinis Bistrampolio festivalis Bistrampolis kyla iš slėnio - lyg kitokio buvimo vizija Panevėžio lygumose. O gal dėl to, kad čia jau visas dešimtmetis skamba muzika ir pamažu dėliojasi XXI amžiaus Bistrampolio dvaro istorija.

Juk idėja prikelti iš XIX-ojo amžiaus paveldėtus rūmus prasidėjo nuo koncerto - nuo dilgėlynų iki pasaulinio garso atlikėjų – tai Bistrampolio festivalio, įrašančio visą dvaro ansamblį į Lietuvos kultūrą, kelias.

Vietos dvasia tvėrėsi iš muzikos, dainos, šokio spalvų, praeitį saugančio parko, senų tvenkinių, aplinkinių laukų erdvės. Per kultūros ženklus į dvaro gyvenseną sugrįžta tai, kas buvo sunaikinta, ištrinta iš atminties.

Pradžių pradžia. 2003 ųjų vasara. Išpjovus dilgėlynus, sulaukėjusiame parke pasigirdo orkestro muzikos garsai ... Per 10 Bistrampolio festivalio metų grojo: 20 orkestrų 23 ansamblis Dainavo: 11 chorų 162 atlikėjai, iš kurių 72 solistai Rodė: 6 spektaklius + Amerikos lietuvių folklioro spektaklis – koncertas. 102 aktoriai 8 profesoriai 12 užsienio atlikėjų koncertų 14 parodų Daug ir visko ... Ir 2013 – ieji.

Prasideda naujas, II – asis, kitas festivalio istorijos dešimtmetis: vienuolikti metai - pavasarį, vasarą ir rudenį, sekmadienių popietėmis, važiuoja žmonės klausyti. Klausyti iškiliausių Lietuvos, Europos ir pasaulio atlikėjų. Gėris, sklindąs iš muzikos ir klausančiųjų širdžių, pamažėle grąžina dvarui išbarstytąją kultūros dvasią ir harmoniją.

Bistrampolio g. 1, Kučių kaimas, Ramygalos seniūnija, Panevėžio rajonas
Kaina
10 - 30 Lt
Renginio vieta
Bistrampolio g. 1, Kučių kaimas, Ramygalos seniūnija, Panevėžio rajonas
Daugiau informacijos rasite
www.bistrampolis.lt
Bilietų pirkimo puslapis
www.bilietupasaulis.lt

Panašūs festivaliai