Kinas


Klaipėda, Vilnius

Vilniaus Dokumentinių Filmų Festivalis (VDFF)

DOKUMENTINIO KINO ĮKVĖPTI
Su asmenybėmis, kurios įkvepia, su istorijoms, kurios ilgai neblėsta, su emocijomis, kurių tikrumu neabejoji, į kino sales sugrįžta Vilniaus dokumentinių filmų festivalis. Kelios dešimtys rinktinių dokumentinių pasakojimų lauks vilniečių rugsėjo 17-27 d., Klaipėdos gyventojų – pirmąjį spalio savaitgalį.
Dokumentinio kino meistrus pristatanti festivalio retrospektyva šiemet pažindins su broliais Albertu ir Davidu Maysles‘ais. Dokumentinio kino klasikai pagarsėjo kaip Direct cinema pradininkai. Esminis jų principas – leisti istorijai rutuliotis savaime, tyliai ir kantriai stebint pasakojimo herojus, o ne bandant provokuoti realybę. Maysles‘ų filmų herojai – nuo prekeivių biblija (Prekeivis, 1968) iki „Rolling Stones“ (Gimme Shelter, 1970), legendinio aktoriaus Marlono Brando (Susipažinkite su Marlonu Brando, 1966) ar mados ikonos Iris Apfel (Iris, 2014).
Neišsirenkantiems ką žiūrėti, festivalio rengėjai siūlo pasitikėti pagrindine programa. Joje –  festivaliuose laurus skynę ir žiūrovų simpatijas pelnę pasakojimai. Tai „Sundance“ festivalyje pagrindiniu prizu įvertintas pasakojimas „Vilkų gauja“ apie neįprastą Niujorko šeimą, beveik neturinčią kontakto su išoriniu pasauliu, dokumentinis esė „Egzotika, erotika ir t.t.“, kurio herojai – vandenyno traukai neatsispiriantys jūreiviai ir krantuose jų laukiančios moterys, jautrus ir išmintingas Tamaros Dondurey filmas „21 diena“; jo temos – žmogiškas orumas, meilė gyvenimui, senatvė ir susitaikymas su artėjančia mirtimi.
Specialioji festivalio programa šiemet kalbės apie nacizmą ir jo atsiradimo priežastis. Nusikaltimai prieš žmoniją, jų pripažinimas ir atsakomybė, iš kartos į kartą perduodamas kaltės jausmas – temos, itin jaudinančios dokumentinio kino kūrėjus. Į jas bus gilinamasi per nacių palikuonių akistatą su jų tėvų nusikaltimais, išlikusius Himlerio laiškus, eugenikos mokslą.
Geriausi pastarųjų metų estų, latvių ir lietuvių darbai bus pristatyti konkursinėje Baltijos šalių programoje.  

Festivalis vyks:
Rugsėjo 17-27 d. kino teatruose "S
kalvija" ir "Pasaka", Vilniuje
Spalio 2-4 d. Klaipėdos kultūros fabrike.


A. Goštauto g. 2, Vilnius, Šv. Ignoto g. 4, Vilnius, Bangų g. 5A, Klaipėda
Kaina
nuo 3, 48 eur iki 5 eur
Renginio vieta
A. Goštauto g. 2, Vilnius, Šv. Ignoto g. 4, Vilnius, Bangų g. 5A, Klaipėda
Daugiau informacijos rasite
www.vdff.lt
Bilietų pirkimo puslapis
www.tiketa.lt

Taip pat skaitykite

Panašūs festivaliai