Kūryba / Muzika / Sportas / Teatras


Zarasai

Vandens karnavalas

Zarasiškiai kviečia nerti į Zarasus Paskutinį liepos savaitgalį. Tris dienas mėgautis ir nardyti po Zarasus festivalyje "Vandens karnavalas".

Vandens tema šiemet jungia tiek tradicinį jaunimo kūrybos festivalį - konkursą "Undinėlių daina", tiek truputį primirštas valčių parado ir galerijos ant vandens idėjas.

- Pirmąją dieną (penktadienį, liepos 27) jaunieji kūrėjai atliks savo pačių sukurtas dainas ir choreografines kompozicijas vandens tema.

- Antrąją dieną (šeštadienį, liepos 28) iš salos sklis gerai žinomų dainų garsai – tie patys kūrėjai dainuos pasirinktus šlagerius, o šokėjams bus suteikta visiška kūrybinė laisvė.

- Trečiąją šventės dieną (sekmadienį, liepos 29) scenoje karaliaus praėjusių dviejų dienų laureatai. Jiems suteikiama galimybė pasimėgauti šlove ir pripažinimu po itin gero konkurso komisijos vertinimo, nes septynios tradicinės nominacijos bus teikiamos iš karto po konkurso, tai yra, penktadienį ir šeštadienį.

Jau vienuoliktą kartą vyksiantis renginys yra ne tik galimybė jaunam žmogui būti išgirstam ir pastebėtam. Tai taip pat galimybė įgyti įdomios patirties ir daug ko išmokti.

Konkursas skiriamas neprofesionaliems jauniesiems menininkams jų profesionalumui po truputį ugdyti. Konkurso dalyviams naudingų patarimų duoda vertinimo komisija, kurią kiekvienais metais sudaro savo srities profesionalai, o ne tiesiog populiarios asmenybės, kaip kad dažnai nutinka televiziniuose šokių ir dainų konkursuose. Kaip ir įprasta, kiekvieną dieną po konkurso dalyvių pasirodymų scenoje žiūrovai išvys ir profesionalių menininkų pasirodymus. Penktadienį koncertuos daugiau negu prieš dešimtmetį susibūrusi grupė "Saulės kliošas". Šeštadienį – nesenas, tačiau jau pripažinimo sulaukęs ir intelektualiausią pop muziką Lietuvoje kuriantis lietuviškai norvegiškas kolektyvas "Rasabasa". Taip pat grožėtis ir kikenti privers modernaus judesio spektaklis "Pupi Pipa Pupi", kurį atliks aktorių ansamblis "Degam". O sekmadienį visus atsipūsti pakvies muzikinis "Arbatos" puodelis.

Festivalis Zarasuose vyksta jau trylika metų (nuo 1999-ųjų su kelių metų pertraukomis), per kuriuos daug kas pasikeitė Lietuvos muzikinėje kultūroje, tačiau organizatoriai lieka ištikimi pagrindinei idėjai ir koncertuoti kviečia tik pripažintus ir savo kūrybą gyvai atliekančius kūrėjus. Būtent todėl "Undinėlėse" nė karto nekoncertavo ir nekoncertuos greito, bet pigaus populiarumo sulaukusios ir dar greičiau iš muzikinio pasaulio padangės dingusios "žvaigždutės".

Renginio organizatoriai džiaugiasi, kad per tiek metų nepasikeitė ir konkurso dalyviai: kaskart varžytis konkurse nusprendžia kūrybingos, brandžios ir mokytis nusiteikusios asmenybės. Nebanalėja ir jų pateikiami kūriniai – vandens temą kiekvienas interpretuoja skirtingai ir originaliai. Trys konkurso dienos yra ne tik profesionalumo pamoka konkurso dalyviams, bet ir tam tikra pamoka jo žiūrovams. Jos metu galima mokytis pakantumo kitam, bandančiam ir galbūt klystančiam. Tai taip pat gera proga mokytis paskatinti kitą – tiesiog prieiti ir pagirti. Čia už dalyvius neprašoma balsuoti trumpąja žinute, čia geru žodžiu galima nusiųsti tiesioginę žinutę – paprasčiausią šypseną. Valčių paradas Kadangi iki "Undinėlių dainos" teliko kelios dienos, ko gero, nebesuspėsite sukurti dainos ar šokio vandens tema ir varžytis konkurse. Tačiau įsisukti į vandens karnavalą tikrai galite spėti – tam tereikia valties ir Jūsų fantazijos.

Sumanymas rengti valčių paradus gyvas dar nuo tarpukario, kuomet 1933 metais Zarasuose vyko pirmoji vandens sporto šventė. Idėja atgaivinta 2008-aisiais, kuomet Zarasai buvo visos Lietuvos kultūros sostinė. Šeštadienį vakarop vyksiantis renginys turėtų būti įspūdingas: Zaraso ežero pakrante sausumoje žygiuos teatralizuota šokėjų eisena, o vandenyje plauks šviečiantys maži laiveliai, kuriuose šeimininkaus įvairiausios vandens pasaulio būtybės – Neptūnas, undinės, galbūt Jūratė ir Kąstytis... Būtų smagu, jei vienu iš tų laivelių šeimininkų būtumėte ir Jūs ar Jūsų šeima, darbo kolektyvas, draugų būrys. 

Jei neturite valties ar pritrūkote fantazijos, ateikite tiesiog pasigrožėti, save parodyti ir į kitus pažiūrėti. Tiesa, prieš einant į karnavalą būtina pasipuošti geros nuotaikos kostiumu, kitaip liksite nesuprasti! Menas ant ir šalia vandens 2008-aisiais daugelį miesto svečių maloniai nustebino tiesiog ant Zaraso ežero paviršiaus įsikūrusi meno galerija (ko vertas vien menininko Eimučio Markūno veidrodinis, saulės spinduliuose spindėjęs "Kubas"). Šiemet šią idėją taip pat siekiama atgaivinti. Vaikštinėjančius Zaraso ežero pakrante visas tris festivalio dienas stebins įvairios menininkų instaliacijos ir akcijos.

Paskutinį liepos savaitgalį atvykite į Zarasus – čia galima nardyti ne tik ežeruose, bet ir kūrybingame kultūros karnavale.

Zaraso ežero sala ir pakrantė
Kaina
10 - 25 Lt
Renginio vieta
Zaraso ežero sala ir pakrantė
Daugiau informacijos rasite
undineliudaina.zkc.lt

Norintys dalyvauti valčių padare gali registruotis elektroniniu paštu sportas@zarasai.lt arba skambinti į Zarasų sporto centrą telefonu 8-385 30556.

Bilietai ir nuolaidos:

Vienai dienai 10 - 25 Lt
moksleiviams, studentams, pensininkams, neįgaliesiems 8 Lt

Trims dienoms - 25 Lt
moksleiviams, studentams, pensininkams, neįgaliesiems 20 Lt

Panašūs festivaliai

 • Kaunas Jazz 2012

  Kaunas Jazz 2012

  XXII tarptautinis džiazo festivalis Kaunas Jazz 2012, 2010 metais atšventęs 20-ties metų sukaktį, ir toliau stebins klausytojus įspūdinga programa bei renginiais.

  Plačiau

 • Daubos Griaucmas

  Daubos Griaucmas

  2012-ųjų rugpjūčio 18-oji į Seredžiaus istoriją bus įrašyta kaip diena, kai saulę išvydo pirmasis Seredžiuje ir jo apylinkėse sunkiosios muzikos festivalis „Daubos Griaucmas“

  Plačiau

 • Lituanicon

  Lituanicon

  „Lituanicon“ – jau daugiau nei dvidešimt metų atstovauja ir pristato fantastiką Lietuvoje. Šiemet šis išskirtinis renginys vėl dviems dienoms taps fantastikos žanro gerbėjų traukos centru

  Plačiau