Muzika


Klaipėda

Vakarų Lietuvos krašto dainų šventė

2012 m. birželio 10 diena Klaipėdoje rengiama Vakarų Lietuvos krašto dainų šventė, skirta pirmosios Mažosios Lietuvos lietuvių dainų šventės 85-čiui, kompozitoriaus Stasio Šimkaus 125-čiui bei Klaipėdos miesto jubiliejui paminėti.

Šie metai yra reikšmingi Vakarų Lietuvos krašto dainų švenčių, o ir visos Lietuvos kultūros istorijai. Dainų švenčių kelias tampriai susietas su mūsų tautos keliu į laisvą, taurią ir dvasiškai stiprią Lietuvą. Šios istorinės datos reikšmingos kiekvienam mūsų, tai paskatino Klaipėdos miesto chorinę bendriją "Aukuras" imtis iniciatyvos kuo platesniam šių istorinių įvykių paminėjimui - 2012 m. birželio mėn. 10 diena surengiant dainų šventę. Džiaugiamės, jog ši iniciatyva sulaukė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos bei respublikinių institucijų pritarimo. Dainų šventės organizatoriai ir rengėjai yra Klaipėdos miesto chorinė bendrija "Aukuras", kartu su Lietuvos Liaudies kultūros centru, Lietuvos chorų sąjunga. Lietuvos Respublikos kultūros ministerija šią dainų šventę įtraukė į prioritetinių Lietuvos kultūros renginių sąrašą.

Į Dainų šventę ketiną atvykti per 4000 vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų chorai, šokėjai, liaudies instrumentų orkestrai ir ansambliai ne tik iš Vakarų Lietuvos krašto, bet ir iš visos Lietuvos. Dainų šventės renginiai:

15,45 val. - Klaipėdos karilionų koncertas ir iškilminga eisena nuo Liepų gatvės;

17,00 val. - Dainų šventės koncertas Klaipėdos vasaros estradoje.

Ši Vakarų Lietuvos krašto dainų šventė prisideda prie Klaipėdos miesto jubiliejinių 760-mečio renginių.

Vasaros estrada
Kaina
Įėjimas nemokamas
Renginio vieta
Vasaros estrada

Panašūs festivaliai

 • nowJapan

  nowJapan

  Didžiausias Baltijos šalių regione Japonų kultūros festivalis Lietuvos visuomenei įvairiapusiškai pristatys modernią ir tradicinę Japonijos kultūrą

  Plačiau

 • Žagarės vyšnių festivalis

  Žagarės vyšnių festivalis

  Žagarės festivalis kasmet įgyja vis svaresnį pripažinimą Lietuvoje, sulaukia vis gausesnės publikos ir užsienio svečių. Tai liudija labai iškalbingi faktai: 2010 m. Žagarės vyšnių festivalis pripažintas sėkmingiausiu šalyje nekomerciniu turizmo rinkodaros proj...

  Plačiau

 • Grand Velykos 2019

  Grand Velykos 2019

  elektroninės muzikos festivalis

  Plačiau