Kinas


Klaipėda, Neringa

Tarptautinis kino festivalis BALTIJOS BANGA

BALTIJOS BANGA – tai vienintelis trijų Baltijos šalių kino festivalis Lietuvoje, rengiamas kartu su Latvijos ir Estijos kinematografininkų sąjungomis, Nidos kultūros ir turizmo informacijos centru "Agila" bei Neringos miesto savivaldybe.

Šiais metais kino festivalis švenčia penkerių metų jubiliejų. Festivalio globėjas – LR ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius. Tarptautinis kino festivalis BALTIJOS BANGA, kurio atidarymas tradiciškai vyksta rugpjūčio 23-iąją, Baltijos kelio minėjimo dieną, skatina atsigręžti į trijų Pabaltijo valstybių istoriją, kuri suteikia šiam festivaliui simbolinį atspindį.

Kaip gražus tarpkultūrinio bendradarbiavimo tęstinumo pavyzdys, festivalis BALTIJOS BANGA pristato pasauliui Lietuvą, Latviją ir Estiją ne tik kaip vieningą geopolitinę erdvę, bet ir kaip Baltijos kelyje idėjiniu požiūriu įtvirtintą ryšį. Tęsiant šio unikalaus festivalio tradicijas, svarbu suvokti baltiškojo trialogo svarbą audiovizualinio meno kontekste.

Šių metų tarptautinio kino festivalio BALTIJOS BANGA programoje bus rodomi naujausi ir įdomiausi trijų Baltijos šalių vaidybiniai ir dokumentiniai filmai, vyks susitikimai su jų autoriais, vaikų Animacijos mokyklėlės užsiėmimai, kurios metu bus sukurtas animacinis filmukas. Taip pat organizuojamas seminaras Baltijos šalių režisierių ir prodiuserių kūrybinių santykių tema, kviečiantis kino mylėtojus prisijungti prie šios diskusijos.

Penkerių metų jubiliejaus proga festivalis BALTIJOS BANGA parengė ypatingą programą: pajūrio žiūrovams bus parodyti ne tik įdomiausi Latvijos, Estijos ir užsienio pripažinimą pelnę Lietuvos kinematografininkų darbai, bet ir nuotaikingai romantiški danų ir suomių režisierių filmai. Danija ir Suomija šiais metais pirmą kartą svečiuojasi BALTIJOS BANGOJE ir pristato žymių režisierių vaidybinius darbus.

Tarptautinis kino festivalis BALTIJOS BANGA šiemet tęs savo kelionę Klaipėdoje. Rugpjūčio 30 d. – rugsėjo 1 d. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre / KULTŪRPOLYJE (Didžioji Vandens g. 2) kino mylėtojai turės galimybę išvysti dalį festivalio programos filmų. RENGINYS NEMOKAMAS. Renginio vieta: Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras Agila, Taikos g. 4, Nida.

Nidos KTIC Agila, Taikos g. 4, Nida
Kaina
Nemokamas
Renginio vieta
Nidos KTIC Agila, Taikos g. 4, Nida
Daugiau informacijos rasite
www.baltijosbanga.lt

Taip pat skaitykite

Panašūs festivaliai