Kūryba


Klaipėda

Tarptautinis gatvės cirko festivalis "Stebuklų šalis 2012"

Tarptautinis gatvės cirko festivalis "Stebuklų šalis 2012"  vyks rugpjūčio 3-4 d. Jūros šventės − Klaipėdos miesto 760 m. Jubiliejaus metu.

"Stebuklų šalis" – vienintelis toks Lietuvoje tarptautinis ir tęstinis gatvės cirko festivalis. Pirmasis festivalis buvo surengtas 2010 metais Klaipėdoje, netradicinėje industrinėje erdvėje, įsikūrusioje "Memelio miesto" teritorijoje. Jame dalyvavo gatvės cirko artistai iš 10 skirtingų pasaulio šalių – nuo artimų Lietuvos kaimyninių iki tolimosios Japonijos. Jau tuomet festivalis pritraukė virš 7 000 lankytojų.

Kitoks, tarpdisciplininis ir novatoriškas festivalis "Stebuklų šalis 2012" sugrįžta! Laisve alsuojančiame Klaipėdos mieste, atgysiantis industrinėje miesto teritorijoje ant marių kranto festivalis taps puikia galimybe susipažinti su pakankamai jaunu gatvės cirko žanru, atskirų šalių kultūromis. Tai išskirtinė galimybė stebėti paslaptingą ir nepažintą šiuolaikišką gatvės cirko pasaulį netradicinėje aplinkoje, kuri trumpam pavirs į stebuklų pilną šalį! Festivalio programa nepaliks abejingų tiek mažų, tiek didelių, ir suteiks galimybę iš labai arti pamatyti dar nepažintą cirko pasaulį. Magišką, įtraukiantį ir užburiantį netikėtais profesionalių artistų įkūnytais personažais ir kvapą gniaužiančiais jų kuriamais stebuklingais pasirodymais.

Festivalio metu bus pristatyti tarptautinių festivalių laureatai bei prizininkai iš Europos ir Australijos atlikėjai, aplankę tokius tarptautinius ir elitinius meno festivalius kaip: Edinburgh Art festival, Galway Arts festival, Hong Kong Arts festival ir net keliasdešimt metų Nevados dykumoje vykstantį pasaulyje pripažintą tarpdisciplininį festivalį "Burning Man". Festivalyje dalyvauja:

Bencha theater (akrobatai, Olandija)
Teatrališka, spalvinga, originali ir virtuoziška programa, kurią sukurią naujojo cirko atstovai "Bencha Theatre" artistai iš Olandijos. Gniaužiantis kvapą, įspūdingas akrobatikos, balansavimo, muzikos ir šokio mišinys, susiliesiantis su industrine uosto aplinka ant marių kranto.

ASAF‘nroll (žonglierius, Izraelis)
Akrobatas, šokėjas, klounas, žonglierius ir didžiausia pasaulyje roko žvaigždė - susipažinkite "Asaf'nRoll"! Šis charizmatiškasis artistas iš Izraelio, įkvėptas penktojo dešimtmečio roko legendų ir didžiųjų rokenrolo klasikų, savo žiūrovus priverčia šypsotis, juoktis ir rėkti taip, kaip elgiasi tik patys tikriausi rokenrolo žvaigždžių fanai pilnutėliuose stadionuose. Rokenrolas nėra miręs, jis tiesiog kvepia juokingai!

Las Cossas Nostra (gatvės cirkas, Ispanija)
Gausybės tarptautinių gatvės cirko festivalių laureatai iš Ispanijos – šmaikštusis AMELIA ir KIKI duetas. Pasirodymai: "Breaking Broken" Dreams (Amelia solo) "Maple Staplegun" − iš biuro į gatves pabėgusi darbuotoja, pasiruošusi visiems įrodyti, kad ji nėra tik paprasčiausia sekretorė. Ginkluota gimnastikos lankais, biuro darbo įrankiais ir egzotišku požiūriu savo žiūrovus ji įtikins, kad kasdienybėje viskas nėra taip, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Įstabios manipuliacijos lankais, maišytos su absurdiška improvizacija ir fizine komedija stebina ir priverčia kvatotis net ir didžiausią skeptiką. "Las cossas nostra" - svajojantys tapti gangsteriais, bet esantys tik Italijos mados aukos Mia Mine ir Mr. Vita kviečia jus apsilankyti savo absurdiškame ir keistame pasaulyje. Sveiki atvykę į "La šeimą". Pasaulyje, pilname plaukų lako, netikro aukso ir dirbtinės gyvačių odos, ši porelė nuolat susiduria su mažomis nesėkmėmis, kurios netrukus virsta didžiulėmis pergalėmis ir triumfu. Tiesioginis, nuoširdus ir atviras kontaktas su publika, improvizacijos, fizinės komedijos, teatro ir klasikinio cirko elementai sukuria unikalų, nuotaikingą ir netikėtumų pilną šou.

T.N.T Show
"T.N.T show" kviečia publiką užmiršti kasdienybę ir nukeliauti į nuotaikingą pasaulį, pilną netikėtumų, įmantrių žongliravimo triukų ir genialių išradimų. Vienas iš jų "La bomba" – profesionalaus savamokslio naujausias išradimas, sprogstamasis užtaisas, žavintis įvairiausio amžiaus grupių žiūrovų auditorijas. Jo unikalus sugebėjimas komunikuoti savo išraiškingos guminės odos pagalba, o ne žodžiais, leidžia žiūrovui užmiršti bet kokius kalbos barjerus. Rokenrolas, motociklininko šalmas ir striptizas veda žiūrovus prie taip ilgai laukto momento... "LA BOMBA". "T. N. T show" - tai didžiulis energijos užtaisas, kuriame persipina cirko klounų ir fizinės komedijos elementai. Sprogimas tikrai nepavojingas, bet įspėjama, kad galite gauti padidintą juoko dozę.

THIS SIDE UP (akrobatai, Australija)
"This Side Up" – tai aukšto meistriškumo lygio akrobatai, kurių energingi pasirodymai užgniaužia kvapą ir priverčia sulaikyti kvėpavimą. Artistai pasirodymą atliko 11 šalių ir apkeliavo daugiau kaip 60 festivalių visame pasaulyje, o juos pamatė 180,000 žmonių auditorija. Šių akrobatų pasirodymas išsivystė iš vaidinimų, sukurtų namo kieme į populiarų festivalių šou, kuris pelnė 5 žvaigždučių Edinburgo alternatyviojo teatro įvertinimą. Pasirodymas yra nuolat atnaujinamas, jam taikomi unikalūs ir įdomūs atlikimo scenarijai.

MAGMANUS (akrobatai-žonglieriai, Švedija)
Šiame pasirodyme Jūs susitiksite su mažu, piktu, bet ugningu akrobatu ir kvailu, gigantišku, bet be galo mielu žonglieriumi. Kartu jie kuria šiltą ir nuotaikingą cirko pasirodymą, priverčiantį iš nuostabos atvipti žandiklauius ir kvatotis susiėmus už pilvų. Pasirodymas su Bolivudo prieskoniais ir aukšo profesionalumo akrobatikos triukais. Tai šou, kurį kartą pamatę jau niekada nebeužmiršite. Įspėjame – nebandykite to pakartoti namuose! 2010 metais "MAGMANUS" pelnė publikos prizą už geriausią pasirodymą "Feria" tetro festivalio metu Ispanijoje.

Theater Rue Pietonne (gatvės cirkas, Prancūzija)
Gatvės teatro trupę "Theater Rue Pietonne" subūrė Justin Lenoir 1992 metais Hamburge. Trupės kūryboje susipina humoras ir rimtis, keistumas ir originalumas. Meninės formos vystomos pasitelkiant judesio, pantomimos meną. Mistiškas, besirangančias būtybės, gyvenančias keistuose kūnuose, kuriuose kartais tiesiog netelpa, gano piemuo. Tai pagrindiniai pasirodymo veikėjai, į savo improvizacijas įtraukiantys ir žiūrovus, su kuriais drauge sukuria nenuspėjamas ir nuotaikingas situacijas.

Skani Magija (iliuzijos menas, Lietuva)
Tai nuotaikingas magijos meno ir stand-up comedy derinys. Jūsų laukią pasirodymai ant scenos ir interaktyvūs magijos triukai visoje festivalio teritorijoje, netikėčiausiose vietose, netikėčiausiu laiku.

Mantas Wizzard (iliuzijos menas, Lietuva)
Daugiau nei dvylikos metų profesionalaus darbo scenoje patirtis, originali ir stulbinanti iliuzijos programa, ore tvyranti magija – tai Mantas Wizzard.

Le Artist (gatvės cirkas, Lietuva)
Tai naujas reiškinys Lietuvos renginių pasaulyje. Provokuojantis, žaismingas ir čigoniškai santūrus šou, kurio metu žongliruojama degančiu sąmoju ir aštriu kandumu, balansuojama ant ribos būti nekenčiamu ir būti mylimu. Tai šou, kurio metu rodomi įvairiausi triukai su vienračiu, taip panaikinant žemės traukos bei gravitacijos dėsnius.

Viduramžių pasiuntiniai (Ugnies ir pirotechnikos šou)
Festivalio vakarus vainikuos "Viduramžių pasiuntinių" ugnies ir pirotechnikos šou. Patyrę ne mažiau nei mūsų kilmingieji riteriai, tikslūs ne mažiau nei taiklieji lankininkai, fakyrai atneš į Stebuklų šalies festivalį dalelę istorijos ir puikų ugnies ir pirotechnikos šou. Turbūt geriausias Lietuvoje "Viduramžių pasiuntinių" fakyrų ugnies pasirodymas nepaliks abejingų ir įsimins ilgam.

Festivalio trukmė − 2 dienos. Pirmoją festivalio dieną – iškilminga atidarymo ceremonija ir vakariniai atlikėjų pasirodymai. Antrąją ir ilgiausią festivalio dieną savo pasirodymus atliks visi dalyviai.

Svečių laukia teatralizuota uždarymo programa, kurioje dėmesį prikaustys ugnies šou ir šventiniai festivalio fejerverkai. Festivalio teritorijoje jūsų lauks skirtingų žanrų scenos su paruoštomis sėdimomis erdvėmis (amfiteatrais), o gatvės cirko vardą pateisins artistai, kuriuos galėsite sutikti ir išvysti ne tik scenoje, bet ir visoje festivalio erdvėje, pačiose netikėčiausios vietose, netikėtu laiku. Juk tai – stebuklų šalis! "Stebuklų Šalies 2012" teritorijoje ant marių kranto papildomai įsikurs jaukūs restoranėliai, kurie užtikrins kulinarinį malonumą ir suteiks komforortą, bus ir kitų pramogų.

"Memelio miestas" (Naujoji Uosto g. 3, Klaipėda)
Kaina
17-22 Lt
Renginio vieta
"Memelio miestas" (Naujoji Uosto g. 3, Klaipėda)
Daugiau informacijos rasite
www.dokas.info
Bilietų pirkimo puslapis
www.tiketa.lt

Panašūs festivaliai