Muzika


Vilnius

Tarptautinis folkloro festivalis "Skamba skamba kankliai"

Tarptautinis folkloro festivalis Vilniuje vyksta jau nuo 1973 metų ir yra vienas iš nedaugelio Europoje vykstančių autentiškosios etnomuzikos festivalių. Per 40 savo gyvavimo metų festivalis tapo tikra vilniečių ir miesto svečių tradicija, suformavo savo, kaip etninės kultūros šventės, įvaizdį. Šis festivalis yra ir vienas Lietuvos folkloro ansamblių pasiruošimo Dainų šventėms etapų.

Festivalio renginiai, juose dalyvaujantys apžiūrose atrinkti ansambliai bei atlikėjai, festivalio žiūrovams pateikia vertingiausius folkloro kūrinius, skatina mūsų visuomenės ir festivalio svečių susidomėjimą Lietuvos tradicine kultūra, plečia vietinius ir tarptautinius etnokultūrininkų bendradarbiavimo ryšius, sąlygoja profesionalesnį lietuvių etninės kultūros pristatymą mūsų šalies ir pasaulio visuomenei, turi įtakos ir kultūrinio turizmo vystimosi plėtrai. Festivalis yra ir puiki proga mūsų etninės kultūros turtus pristatyti užsienio kolektyvams dalyvaujantiems festivalyje, kaip ir Vilniaus svečiams.

Festivalio programoje šalia jau žiūrovų pamėgtų tradicinių renginių (Sutartinių vakaras, Vaikų folkloro diena, Pasidainavimų, Naujai interpretuoto folkloro vakarai, Naktišokiai, Kaimo giesmininkų valanda, visų festivalio dalyvių sekmadienio koncertai Vilniaus senamiesčio kiemuose) atsiranda ir naujos tradicijos (Tradicinio grojimo tradiciniais instrumentais, dainavimo, giedojimo „dirbtuvės“, Nakties muzikos koncertų ciklas ir kt.).

Vilnius
Kaina
Nemokamas
Renginio vieta
Vilnius
Daugiau informacijos rasite
www.facebook.com

Panašūs festivaliai