Muzika


Kaunas

SUKLEGOS 2015

Paskutinį rugsėjo savaitgalį Kaune vėl aidės tradicinės ir modernios muzikos garsai. Šiemet tarptautinis tradicinio ir šiuolaikinio folkloro festivalis SUKLEGOS jau 16-ąjį kartą sukvies įvairių muzikos stilių gerbėjus pasiklausyti postfolkloro, folkdžiazo, world music, new age ir kitų eksperimentinių projektų.

Rugsėjo 24 dieną, 18 val. festivalio koncertas vyks Kauno valstybiniame lėlių teatre. Jaukioje salėje žiūrovus pasitiks gerai žinomas festivalio bičiulis Egidijus Darulis su žmona Kristina pristatys naują savo projektą AKIS. Dambrelio virtuozas Egidijus parodys visiškai naujas šio instrumento muzikos erdves.  Daugiasluoksnė, tik šiais metais susikūrusios grupės SKAIDRUMOS, muzika turi tvirtą liaudies dainų pamatą ant kurio statoma šiuolaikinės modernios muzikos improvizacija. Profesionalus  muzikantas iš Čekijos Ondrej Smeykal supažindins su tradiciniu australų aborigenų instrumentu – didžeridū. Daugiau negu dešimtmetį Ondrej intensyviai plėtojo savo unikalią grojimo techniką. Kiekviena kompozicija, daina yra labai skirtingo stiliaus – nuo break-beat, techno, iki trance, ambient ir kitų stilių.

Rugsėjo 25 ir 26 dienomis, 18 val. žiūrovus kviečiame į Kauno kino centrą „Romuva“. Čia vyks du išskirtinės ir Kaune dar negirdėtos muzikos koncertai.  Grupė ESATIS susikūrė 2015 metais Klaipėdoje. Drąsiai eksperimentuodami ir derindami įvairius muzikinius stilius, kūrėjai save priskiria vadinamajam „world music“ žanrui, kuris kaip niekas kitas geba atskleisti senąsias liaudies muzikavimo tradicijas ir šiuolaikinį jų interpretavimą. Šiuolaikinio folkloro grupė SPANXTI iš Vilniaus savitomis muzikinėmis aranžuotėmis stengiasi naujai įprasminti baltų ir kitų indoeuropiečių tautų folklorinius bei senuosius mitologinius tekstus. Penktadienio vakarą vainikuos kelis metus laukta legendinė grupė iš Prancūzijos VIOLONS BARBARES. Barbariški smuikai – Balkanų melodijos, šuoliais lekiantys ritmai ir didingas gerklinis dainavimas. Trio susideda iš dviejų smuikų griežikų bei perkusininko. Iš stepių šalies Mongolijos kilęs virštoninio dainavimo specialistas ir morin khoor (arklio galvos smuiko) virtuozas Dandarvaanchig Enkhjargal. Bulgaras Dimitar Gougov groja su gadulka, tai tradicinis bulgarų instrumentas turintis 3 melodines ir 11 rezonansinių stygų. Būgnininkas iš Prancūzijos Fabien Guyot viską, ką galima įsivaizduoti, paverčia būgnų garsais. Trys virtuozai meistriškai parodys muzikinį kelią, apie kurio egzistavimą nieko nežinojome.

Šeštadienį festivalis žiūrovus džiugins džiazo vingiais perpintais tradicinės muzikos kūriniais.  Tituluoti atlikėjai, pelnę ne vieną prestižinį apdovanojimą, surengę daugybę koncertų Lietuvoje ir užsienyje, – tai Artūro Noviko džiazo mokyklos auklėtinių grupė JAZZ ISLAND. A-cappella – be jokio instrumentinio pritarimo dainuojančių jaunimo grupių pasaulyje nėra daug. Grupės repertuaras labai platus: džiazo standartai, lietuvių liaudies dainos, sutartinės aranžuotos Artūro Noviko ir populiariosios bei klasikinės muzikos kūriniai. Dar vienas Algirdo Klovos, Arūno Šlausto ir „Vydragos+“ bendras folkjazz projektas SAULEGRĮŽA tęsia ankstesnius šių autorių bendrus darbus. ESTBEL – tai puikus Leanos iš  Saaremo salos Estijoje ir Hartwino iš Flandrijos regiono Belgijoje muzikinis duetas. Įkvėpti dviejų šalių tradicinės muzikos šie du muzikantai patys kuria muzikines istorijas apie Estijos kraštovaizdį, nepaliestą gamtą, augalus, gyvūnus ir mielus Saaremo salos žmones. FUTURE FOLK ORCHESTRA – pasaulio muzikos grupė iš Latvijos. Šie muzikantai sąmoningai laužo muzikos žanrų ribas ir plečia jas į visas puses.

Kauno valstybinis lėlių teatras, Kino centras "Romuva"
Kaina
Nemokamas
Renginio vieta
Kauno valstybinis lėlių teatras, Kino centras "Romuva"
Daugiau informacijos rasite
www.suklegos.lt

Panašūs festivaliai

 • Insanitus.Laboratorija

  Insanitus.Laboratorija

  Lai garsas perskrodžia tamsą, lai šviesa sudrebina tylą, Nes tikri įspūdžiai įveikia kasdienybę..

  Plačiau

 • FiDi 46

  FiDi 46

  FiDi, Fiziko Diena – tai didžiausia lietuvoje studentiška šventė, vykstanti kiekvieną pirmąjį balandžio šeštadienį, jau 46-erius metus. Tai šventė, kurios atitikmens nerastume visame pasaulyje.FiDi yra radikalios saviraiškos įrankis

  Plačiau

 • Džiazo festivalis BIRŠTONAS 2014

  Džiazo festivalis BIRŠTONAS 2014

  Kurortiniame Birštono miestelyje vyksta tradicinis, seniausias Lietuvoje tarptautinis džiazo festivalis "Birštonas

  Plačiau