Muzika / Šokis / Vasaros (open air)


Vilnius, Trakai

Stebuklas 2013

Tikėdami, kad pavasaris šiemet vis dėlto ateis, Lietuvos šokių muzikos gerbėjai jau gali ryškiai pasižymėti datą vasaros kalendoriuje. Pernai tūkstančius kūnų iki paskutinio prakaito lašo išsunkusi įspūdingoji šokių muzikos naktis "Stebuklas" rugpjūčio 2-ąją sugrįš į Trakų pilį. Pirmoji skelbiama vakaro žvaigždė – didžėjus ir prodiuseris iš Berlyno Thomas Goldas.

Išskirtinė naktis tiems, kurie jauni, madingi, kupini energijos ir meilės geriausiai planetoje šokių muzikai. Linksmybės be stabdžių ir suvaržymų, šokių ritmu sujungiančios širdis, o vardais, atmosfera ir pasirodymų kokybe prilygstančios garsiausiems pasaulio elektroninės muzikos festivaliams "Tomorrowland" ar "Creamfields". Vakarėlis su nepriekaištingu įgarsinimu, apšvietimu ir dekoracijomis, pro kurio duris įžengęs iš tiesų gali jaustis likusį pasaulį ir visus jo rūpesčius palikęs už nugaros.

Tokius tikslus sau iškėlę "Stebuklo" rengėjai kviečia patirti naują nuotykį tarp Trakų pilies sienų. Iš tų, kurie pernai rugpjūtį šėlo "Stebukle", atminties dar tikrai neišsitrynė vakarėlis, kuriame rankas į viršų kelti vertė grupės "Swedish House Mafia" narys Steve'as Angello.

Lietuvos publikos ir nuostabios pilies aplinkos sužavėtas šokių muzikos aikštelių dievukas jau tada užsiminė, kurį didžėjų prie pulto būtų verta pamatyti 2013-aisiais. "Swedish House Mafia" ir vokiečių žvaigždės ryšiai – itin stiprūs. Pagyrimų Thomas Goldas sulaukia ne tik iš jo, bet ir iš kito "švedų mafijos" nario Axwello, kuris savo įrašų kompanijoje "Axtone" yra išleidęs ne vieną šio vokiečio plokštelę.

"Šiam vaikinui nėra neįveikiamų barjerų ar per didelės salės. Jis puikiai jaučiasi ir mažame klube, ir stadione. Thomas – vienas žmonių, kuriančių naują šiuolaikinės šokių muzikos veidą", - taip kalbama apie šių metų "Stebuklo" svečią.

Tikrasis šokių aikštelių superhito "Sing2Me" autoriaus vardas – Frankas Knebelis. Būdamas septynerių, berniukas išmoko groti elektriniais vargonėliais, o pirmąjį sintezatorių įsigijo, sulaukęs penkiolikos.

Kūrybingas prodiuseris ir didžėjus scenoje – jau keliolika metų, o itin smarkiai elektroninės muzikos vandenis drumsti pradėjo praėjusio dešimtmečio viduryje.

Jo sukurtas "Delerium" dainos "Silence" remiksas 2008-aisiais buvo vienas geriausiai parduodamų šokių muzikos įrašų interneto parduotuvėje "Beatport" ir joje pelnė geriausio progressive house kūrinio titulą. 2009-aisiais su Matthiasu Mencku įrašytas kūrinys "Everybody Be Somebody" užkariavo daugelio šalių topų viršūnes.

Didžėjų greitai pastebėjo įrašų leidykla "Toolroom Records", po kurios sparnu vykstančiuose vakarėliuose Thomas Goldas kūrė savo reputaciją greta tokių meistrų kaip Fedde le Grand ir Markas Knightas. Netrukus dėl jo dėmesio jau varžėsi "Phazing", "Spinnin' Records", "Size Records" ir kitos svarbios šokių muzikos leidyklos.

Šiandien Thomas Goldas gali pasigirti įspūdingu sukurtų remiksų sąrašu – naują išradingą skambesį jis suteikė "OneRepublic", Lady Gagos, Sanderio van Doorno, Fatboy Slim, Fergie, Paulo van Dyko, Ericko Morillo ir begalės kitų garsenybių kūriniams. Remiksas, kurį Thomas Goldas sukūrė Adele dainai "Set Fire To The Rain", interneto portale "YouTube" peržiūrėtas 15 milijonų kartų – tai įspūdingas skaičius bet kuriam elektroninės muzikos atlikėjui.

Berlyniečio talentas pelnė svarbiausių šokių muzikos pasaulio žmonių pripažinimą – komplimentų ir palaikymo Thomas Goldas sulaukė iš Tiësto, Davido Guettos, Chuckie, Johno Dahlbäcko, Pete'o Tongo ir kitų autoritetų.

2011-aisiais Thomas pasirodė Majamio "Masquerade Motel" – vakarėlyje, kurį surengė trijulė "Swedish House Mafia". Užsimezgęs bendradarbiavimas su šio trio nariais nenutrūksta iki šiandien – 2012-aisiais Axwello pastangomis buvo išleista kompiliacija "Axtone Presents Thomas Gold", kurioje skamba vokiečio prodiusuoti ir remiksuoti kūriniai.

"Pacha", "Privilege", "Ministry Of Sound", Majamio muzikos konferencija, festivalis "Tomorrowland" - į svarbiausias pasaulio šokių aikšteles kelią prasiskynęs vokietis, regis, sugeba gyventi be miego.

Per vieną mėnesį jis gali surengti pasirodymus Brazilijoje, Meksikoje, Argentinoje, Japonijoje, Dubajuje, Rusijoje, Kanadoje, Indijoje, JAV, keliose Europos valstybėse – ir dar surasti laiko išleisti keletą kūrinių.

"Jo atsidavimas muzikai ir darbštumas – esminės savybės, dėl kurių Thomas yra išskirtinis. Jo grojama muzika – eklektiška, bet ji visada sukuria sprogimo įspūdį", - sako berlyniečio talentu besižavintis Steve'as Angello.

Didžėjaus grojaraščiuose vietą suranda geriausi jo paties prodiusuoti kūriniai, žinomi šokių muzikos hitai ir nauji atradimai, kurių visada pilnas jo krepšys. Bandymai įsprausti jį į vieno žanro rėmus – beviltiški. Karjeros pradžioje trance muzikos scenai priskirtas didžėjus šiuo metu groja muziką, artimesnę progressive house ir tech house žanrams.

Kelis tūkstančius žmonių pernai subūrusi fiesta „Stebuklas“ šiais metais Trakų pilį vėl pavers didžiuliu klubu po atviru dangumi. Thomas Goldas – ne vienintelis vakaro dalyvis,  programos detalės bus atskleidžiamos žingsnis po žingsnio.

Bilietus į festivalį "Stebuklas 2013" jau nuo balandžio 3 d. 10 val. pirmiausia galės įsigyti koncertą organizuojančios kompanijos "BDG Music" klubo nariai. Registracija į "BDG Music" koncertų klubą jau vyksta Internetiniame puslapyjewww.bdg.lt .

Vieša prekyba bilietais prasidės nuo balandžio 4 d. 10 val. ryto visose "TicketPro" kasose bei www.ticketpro.lt.

Šokių muzikos festivalį "Stebuklas" kartu su klubu "Atari" rengia didžiausias Baltijos šalių koncertų organizatorius "BDG Music Group", šiais metais žiūrovus pakviesiantis į Rusijos džiazo virtuozo Sergejaus Žilino trio, JAV džiazo vokalo dievaitės Dee Dee Bridgewater koncertus, amerikiečių šokio trupės "Bad Boys Of Dance" šou "Rock The Ballet" ir daugybę kitų renginių. "BDG Music Group" taip pat surengs tris didžiausius koncertus Baltijos šalyse: birželio 4-ąją – Erico Claptono pasirodymą  Kauno "Žalgirio" arenoje,  liepos 27 dieną - "Depeche Mode" koncertą Vilniaus Vingio parke, o rugpjūčio 20 dieną – Robbie Williamso šou Taline.

Karaimų g. 43C, Trakai
Kaina
nuo 49 Lt
Renginio vieta
Karaimų g. 43C, Trakai
Daugiau informacijos rasite
www.ticketpro.lt
Bilietų pirkimo puslapis
www.ticketpro.lt

Panašūs festivaliai