Muzika


Kaunas, Vilnius

SPEIGAS V

Penktasis atšiaurios muzikos festivalis SPEIGAS vasario 7-8 dienomis kaustys Vilnių ir Kauną.
Šįkart ypatingas dėmesys skiriamas performatyviam triukšmui, post-industriniam gausmui ir post-pankiškai dvasiai. 
Festivalyje pristatome atlikėjus ir grupes, kurių muzika perteikia tikrą, artimą, vidinį šaltįį, kurį kiekvienas nešiojame savyje.

Užsienio svečiai:
-- Žymios šveicarų akcionistinio triukšmo grupės Schimpfluch narys Joke Lanz ir jo projektas SUDDEN INFANT. Joke pasaulinėje scenoje aktyviai kuria nuo 80-ųjų ir šiuo metu yra vienas paklausiausių šio žanro menininkų. SUDDEN INFANT pasirodymas Vilniuje - vienintelis šansas jį greitu metu išvysti Pabaltijyje!
-- VOYVODA – bulgarų post punk / cold wave, jau kartą regėta Vilniuje, grįžta su nauju albumu ir nauja jėga! Veržli energija, old school’inis skambesys ir balkaniškas nuoširdumas - Kaune ir Vilniuje!
-- 2012 metais Lietuvoje koncertavusi, Berlyne gyvenanti amerikietė ANY (angela nina yeowell ) ir jos vizualiai sodrus, atsiskyrėliškas, performatyvus noizas - subtilių potyrių ieškantiems ir išskirtinius pasirodymus vertinantiems klausytojams. Vilniuje ir Kaune!

Lietuvos atlikėjai:
-- OORCHACH – galima drąsiai teigti, jog šis projektas - "Speigo" vizitinė kortelė, kaskart vis nauja ir iš itin kieto popieriaus. Projekto pristatyti tikriausiai nebereikia - jo industrinės kilpos kalba pačios už save.
-- OBŠRR – naujas vardas "Speigo" programoje, tačiau jau gerai pažįstamas iš pasirodymų festivaliuose "Mėnuo Juodaragis" ir Sūpynės. OBŠRR dainos "Baltoji varnelė" ir "Jeronimo rauda" tiesiog liepia linguoti kartu. 
-- TIESE - solidus duetas, taip pat pirmą kartą girdimas "Speige". Garso menininkai Antanas Dombrovskij ir Vilius Šiaulys jau kelerius metus koncertuoja ir šiemet pagaliau išleido debiutinę kasetę "Terror" leidykloje. Jų muzika apbūdinama, kaip: "tankios ir masyvios drone tekstūros, išsivystančios į šaltus industrial pasažus". 
-- SOVIJUS - vienintelė Kauno grupė, kurianti savajį kosmosą, kuriame archaiški ornamentai persipina su vėsiu ambientu ir harmoningais triukšmais.
-- BRUZGYNAI - bene aktyviausias 2013 metų Lietuvos eksperimentinės muzikos atlikėjas, kuris atliko daugiau nei pusšimtį koncertų Rusijos, Ukrainos platybėse bei Vakarų Europoje. Po šiuo sceniniu vardu slepiasi fesivalio "Speigas" organizatorius, kurio pasirodymai pasižymi gaivališku performatyvumu ir galingomis triukšmo iškrovomis.


---------VASARIO 7d.. PENKTADIENIS - VILNIUS - KULTŪROS BARAS KABLYS---------

SUDDEN INFANT (Šveicarija) | http://www.suddeninfant.com/
VOYVODA (Bulgarija) | https://www.facebook.com/xvoyvodax
ANY (Vokietija) | http://soundcloud.com/angelanina
OORCHACH (Lietuva) | http://soundcloud.com/oorchach
OBŠRR (Lietuva) | http://obsrr.bandcamp.com/

Data: Vasario 7d., penktadienis
Durys: 20 val. Garsas: 21 val.
Bilietai: 30 Lt (prie durų)
Vieta: Kultūros baras Kablys, Kauno g. 5, Vilnius---------VASARIO 8d.. ŠEŠTADIENIS - KAUNAS – PUNTO JAZZ PALĖPĖ---------

VOYVODA (Bulgarija) | https://www.facebook.com/xvoyvodax
ANY (Vokietija) | http://soundcloud.com/angelanina
SOVIJUS (Lietuva) | http://sovijus.wordpress.com/
TIESE (Lietuva) | http://tiese.bandcamp.com/
BRUZGYNAI (Lietuva) | http://www.arma.lt/

Data: Vasario 8d., šeštadienis
Durys: 19.30 val. Garsas: 20 val.
Bilietai: 20 Lt (prie durų)
Vieta: Punto Jazz palėpė, Kęstučio g. 6, Kaunas 

Kauno g. 5, Vilnius ir Kęstučio g. 6, Kaunas
Kaina
20-30 Lt
Renginio vieta
Kauno g. 5, Vilnius ir Kęstučio g. 6, Kaunas
Daugiau informacijos rasite
www.facebook.com

Taip pat skaitykite

 • Festivalių organizatorius Arma: aš būčiau labiau linkęs bendradarbiauti, o ne konkuruoti

  prieš 5 metus

  Festivalių organizatorius Arma: aš būčiau labiau linkęs bendradarbiauti, o ne konkuruoti

  Šeštadienio popietė šylančiame Vilniuje. Kultūros baro "Kablys" užkulisiuose, aidint garso patikrinimams kalbinu žymų Lietuvos underground'o veikėją, festivalių "Speigas", "Vilnius Noise Week", "Sūpynės", "SOTU Vilnius", "Diverse Univers...

  Plačiau

 • Refleksija: Speigas V

  prieš 5 metus

  Refleksija: Speigas V

  Jau prieš  gerą savaitę, vėl nutiko vienas įdomesnių, Marijos žemės susibūrimų. Tai buvo ne šiaip poteriai ar giesmės.  Taip pat tai nebuvo ir spengiantis žiemos alsavimas. Tai buvo tiesiog Speigas V . Kadangi praeitais meta...

  Plačiau

Panašūs festivaliai