Teatras


Vilnius

SIRENOS 2015

Sirenos”– vienintelis Lietuvoje tarptautinis teatro festivalis, kiekvienais metais  pristatantis Europos ir pasaulio teatro grandus bei naujoves. Vienuoliktosios „Sirenos” kviečia ne tik   teatro gurmanus, bet ir tuos, kuriems teatras nepatinka arba dar nėra pažįstamas – festivalis siūlo ne   vien spektaklio pažinimą sėdint teatro salėje, bet ir fizinį veiksmą, įsitraukimą per visas jusles ir naujus sukrėtimus.  Šių metų programos orientyrai – patyrimus ir tikrus išgyvenimus realiame laike siūlantys   nestandartiniai spektakliai, pačių kūrėjų įvardinami kaip reiškiniai, jungiantys teatrą, dailę, muziką,   architektūrą ir vaizduojamąjį meną.

Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“ nuo pat savo įsikūrimo 2004 m. pristato į iššūkius reaguojantį ir iššūkius metantį šiuolaikinį Europos ir pasaulio teatrą. Festivalis nesiekia prisirišti prie vienos kartos kūrėjų, konkrečios estetikos ar žanrinių apribojimų. Primetamų ribų įveikimas, naujos eksperimentinės strategijos, kultūrinės sąveikos, impulsai, jautrumas pokyčiams – visa tai yra festivalio veiklos lauko orientyrai.  Daugelis „Sirenų“ dalyvių, per dešimt festivalio gyvavimo metų pasirodę Vilniaus scenose – prestižinio Europos teatro sąjungos skiriamo „Naujosios teatro realybės“ apdovanojimo laureatai: tarptautinė kūrėjų grupė „Rimini Protokoll“, italas Romeo Romeo Castellucci, belgas Janas Fabre, vokietis Heineris Goebbelsas, lenkas Krzysztofas Warlikowskis, suomis Kristianas Smedsas, latvis Alvis Hermanis, ir lietuviai – Eimuntas Nekrošius ir Oskaras Koršunovas.  Ne mažiau svarbus festivalio tikslas – pristatyti ryškiausius lietuvių teatro menininkų darbus. Kasmet žiūrovams ir tikslinei kviečiamų užsienio svečių auditorijai įvairiuose Vilniaus teatruose parodomi įsimintiniausi paskutinio sezono darbai.  Svarbi festivalio dalis – „Sirenų“ klubas. Tai diskusijų, laisvo bendravimo, neformalių ryšių radimosi erdvė. Klube vyksta video peržiūros, rengiamos specialios akcijos, pristatymai, pokalbiai su festivalyje rodomų spektaklių kūrėjais.  Festivalio metu vyksta edukaciniai renginiai : kūrybinės dirbtuvės, konferencijos ir seminarai atlikėjų menų profesionalams.
Sirenos“ yra tarptautinio tinklo IETM (Informal European Theatre Meeting) narys. Per narystę šioje organizacijoje užtikrinama tarptautinė festivalio veiklos sklaida, ieškoma naujų partnerių, sekamos Europos teatro naujienos ir įvairių trupių, festivalių, prodiuserių planai.

programa

Menų spaustuvė, Lietuvos nacionalinis dramos teatras
Kaina
Nuo 10.40 EUR
Renginio vieta
Menų spaustuvė, Lietuvos nacionalinis dramos teatras
Daugiau informacijos rasite
www.sirenos.lt
Bilietų pirkimo puslapis
www.tiketa.lt

Taip pat skaitykite

  •  Šiandien į sales grįžta Sirenos

    prieš 4 metus

    Šiandien į sales grįžta Sirenos

    Jau šiandien į sales grįžta Sirenos, iš pradžių su lietuviškąja programa grąžindami aštuonis jau matytus spektaklius, bei dvi premjeras, tarp kurių trys O.Koršunovo darbai,  jaunų, bet ir pripažintų kūrėjų spektakliai b...

    Plačiau

Panašūs festivaliai