Kinas


Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai

SCANORAMA

Europos šalių kino forumas SCANORAMA - kiekvienų metų lapkričio mėnesį keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose) vykstantis festivalis, pripažįstamas ryškiausiu kultūriniu rudens įvykiu Lietuvoje. 

SCANORAMA vadinama tvirtų moralinių nuostatų festivaliu, turinčiu ambiciją rodomais filmais puoselėti etines ir profesines vertybes. Kruopštaus darbo rezultatas – kasmet festivalio programoje žiūrovai aptinka filmų, prieštaraujančių vyraujančiai nuostatai, jog gerai yra tai, kas naudinga, o profesionalu tai, kas populiaru. Oponuodama įsišaknijusiam komerciniam skoniui, "Scanorama" nuo pat pradžių laikėsi tvirtų programos formavimo ir filmų atrankos kriterijų. Tai filmų meninė vertė, novatoriškumas, kūrybiškumas ir kino kalbos naujumas. SCANORAMA savo programa kritiškai žvelgia į nūdienos paviršutiniškus poreikius ir savo pavyzdžiu įrodo atskirtį tarp komercinės ir meninės sėkmės.

SCANORAMA nuosekliai gilino ir tobulino savąją koncepciją, nesiekdama tik pigaus populiarumo, o rodydama tą kiną, kurio kelias į kino teatrus ir žiūrovų patirtį ypač sudėtingas. Tai festivalis, neieškantis tradicinių lengvesnių kelių, bet konceptualiai formuojantis ir puoselėjantis savąją festivalio viziją.

2012 metų festivalis prasidės lapkričio 8 d. Vilniuje, Kino centre "Forum Cinemas Vingis". 

Visą programą rasite festivalio svetainėje www.scanorama.lt

Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai
Kaina
8 - 20 Lt
Daugiau informacijos rasite
www.scanorama.lt

Panašūs festivaliai

 • Žiemos ekranai

  Žiemos ekranai

  Jau devintus metus filmų festivalis "Žiemos ekranai" kviečia į susitikimą su prancūzų ir frankofonijos kinu visoje Lietuvoje. Festivalis pakvies susipažinti tiek su pagrindine programa, kurioje nauji, dar nematyti filmai, tiek su O. Joselianio retrospektyva be...

  Plačiau

 • In Latino

  In Latino

  Tai Lotynų Amerikos dienos, kurių metu per tam regionui būdingus vaizdus, garsus, skonius ir kitus mums netradicinius pojūčius leidžiama nors trumpam pajausti, kokiu ritmu teka karštas pietiečių kraujas

  Plačiau

 • VAROM! summer fest'15

  VAROM! summer fest'15

  Blaivus festivalis

  Plačiau