Kinas / Kūryba / Muzika / Poezija / Senieji amatai / Šokis / Teatras


Vilnius

nowJapan

Šių metų rugpjūčio 18-19 d. Vilniuje vyks jau penktuosius gyvavimo metus skaičiuojantis moderniosios, populiariosios ir tradicinės japonų kultūros festivalis "nowJapan".

Festivalio istorija prasidėjo dar 2008 m. pavasarį, kai iniciatyvinė grupė "KOI" surengė pirmąjį "Cosplay" konkursą "KOI Cosplay" ir pritraukė net 150 populiariosios Japonijos kultūros aistruolių. Tuo pačiu principu buvo surengti dar du renginiai.

"KOI Cosplay vol. 2" įvyko 2008 m. rugpjūčio 10 d., Mokytojų namų kiemelyje, Vilniuje. Didžiulei organizatorių nuostabai jau nuo pat ryto kiemelio prieigose rikiavosi minios kostiumuotų smalsuolių, norinčių išragauti visus Japonijos skonius. Šiame renginyje dalyvavo ir Japonijos ambasada Lietuvoje, kuri ilgainiui tapo festivalio globeja. Ambasados atstoavai pristatė studijų ir kelionių galimybes, mažąją biblioteką, buvo galima nusipirkti Anime DVD, domėtis Kendo kovos menu, pasimokyti gaminti japonišką maistą, stebėti kaip gyvai piešia Lietuvos Manga ir Anime dailininkai. Renginį vainikavo spalvinga dalyvių eisena Vilniaus senamiesčiu. Renginyje apsilankė apytiksliai 550 žmonių.

Pastarasis renginys įkvėpė KOI narius tikėti ir plėtoti renginį, tad 2009 m. vasario 28, paskutinę žiemos dieną surengtas "KOI Cosplay :3". Atsižvelgdami į tokį publikos susidomėjimą, KOI nariai parinko ženkliai solidesnę ir erdvesnę aplinką renginiui – Reval Hotel Lietuva (nuo 2010 m. Radisson Blu). Tačiau ir šičia lankytojai atėmė žadą iš organizatorių – šaltą žiemos dieną į renginį suskubo virš 1100 žmonių. Renginys buvo padalintas į tris erdves – scenos, poilsio, žaidimų. Scenoje vyko Cosplay, AMV, Manga konkursai, pirmąkart Lietuvoje pristatytas “Pet Cosplay” konkursas, privertęs entuziastus siūti kostiumus savo augintiniams. Žaidimų zonoje galima buvo žaisti tiek tradicinius japonų stalo žaidimus, tiek kompiuterinius, pasimokyti lankstyti origami bei kaligrafijos. Poilsio zonoje puikavosi įvairiausi informaciniai stendai – Japonijos ambasados, japoniško maisto gamintojai, japoniško stiliaus grožio namai,Anime parduotuvėlė, Rytų kovos menų stendai. Tąkart pakviesti žurnalistai nufilmavo pirmąjį reportažą apie renginį, atsidūrusį mėlynuosiuose ekranuose. Renginys pribrendo rimtiems pokyčiams.

Ir paaugom! Nuo 2009 m. oficialiai vadinamės moderniosios, populiariosios ir tradicinės japonų kultūros festivaliu - "nowJapan". Toliau globojome populiariosios kultūros gerbėjus, aistringai sekančius manga,  anime, ir, žinoma, "Cosplay" įvikius, tačiau tuo pačiu duris atvėrėmė ir plačiajai visuomenei, į festivalio programą įtraukėmė tradicinę ir moderniąją japonų kultūrą.

Praeitais metais festivalio renginiuose apsilankė daugiau nei 3,5 tūkst. žmonių, nemaža dalis jų – svečiai iš užsienio. Ir šiemet laukiame nemenko svečių iš Baltarusijos, Latvijos, Rusijos, Danijos, Estijos, Lenkijos ir Švedijos dėmesio.  Festivalis visokeriopai plečiasi ir iš mažučio "Cosplay" gerbėjų susibūrimo virsta visaverčiu (ir didžiausiu Baltijos šalyse) renginiu, pašvęstu Japonijos kultūros sklaidai ir tarptautinei komunikacijai.

Augant Jūsų susidomėjimui, auga ir festivalis. Šiemet turime didelių ambicijų, tad įgyvendinkime jas kartu!

Vilniaus g. 6/16
Kaina
40-60
Renginio vieta
Vilniaus g. 6/16
Daugiau informacijos rasite
www.nowjapan.lt

Panašūs festivaliai