Šokis


Vilnius

Naujasis Baltijos šokis

Lietuvos šokio informacijos centro ir „VILNIAUS FESTIVALIŲ" rengiamas tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis" - didžiausias šiuolaikinio šokio renginys Baltijos šalyse. Jau daugiau nei dešimtmetį rengiamas festivalis tapo neatsiejama Vilniaus kultūrinio gyvenimo dalimi ir kasmet Lietuvos visuomenei suteikia galimybę pažinti šalies ir pasaulines šokio tendencijas.

Festivalyje dalyvauja pačios įvairiausios Baltijos jūros regiono šalių - Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Lenkijos, Vokietijos, Šiaurės kraštų - trupės, pateikiančios žiūrovams naujausius savo kūrinius. Kasmet atvyksta ir keletas garsių trupių iš tolimesnių kraštų - Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Kanados, Italijos, Izraelio, Senegalo, Kazachstano, Šveicarijos, Italijos, Ispanijos, Belgijos. Per 13 metų „Naujasis Baltijos šokis" Vilniaus publikai ir sostinės svečiams pristatė 170 trupių ir choreografų iš 25 šalių, tarp kurių tokie garsūs vardai kaip: „La La La Human Steps" (Kanada), „Cullbergballet" (Švedija), „Aterballetto" (Italija), „Kibbutz šiuolaikinio šokio trupė" (Izraelis), „Random Dance Company" (Jungtinė Karalystė), „Russell Maliphant Dance Company" (Jungtinė Karalystė), „Ballet de Lorraine" (Prancūzija), „Tero Saarinen Dance Company" (Suomija). Be to, festivalyje buvo pristatyta 90 lietuvių trupių ir choreografų spektaklių ir kompozicijų.

Pagrindiniai festivalio tikslai - supažindinti Lietuvos žiūrovus su šiuolaikinio šokio procesu, vykstančiu mūsų šalyje ir užsienyje, parodyti jo raidos tendencijas, taip pat inspiruoti Lietuvos choreografus naujiems ieškojimams, daryti įtaką lietuvių šiuolaikinio šokio plėtrai ir įvairovei. Akivaizdus šio svarbaus darbo rezultatas - augantis lietuvių šokio trupių ir jų kuriamų spektaklių skaičius.

PROGRAMA

Vilnius
Daugiau informacijos rasite
www.vilniusfestivals.lt

Panašūs festivaliai

 • Insanitus Laboratorija

  Insanitus Laboratorija

  Insanitus tai neišdildoma kelionę po neatpažįstamai pasikeitusias erdves, kur sienos virsta ekranais, o skambanti muzika tampa Tavo vakaro garso takeliu. Insanitus tai balansavimas tarp sveiko proto ir beprotybės ribos

  Plačiau

 • "No Hate Speech Movement" (Judėjimas be neapykantos)

  "No Hate Speech Movement" (Judėjimas be neapykantos)

  Maloniai kviečiame į "Myliu Panda" draugystės kelio eiseną skirtą skatinti draugiškumą, artumą bei toleranciją, kuri bus organizuojama pirmą kartą Kaune, todėl labai skatiname visus aktyviai dalyvauti ir prisidėti prie šio gražaus renginio organizavimo

  Plačiau

 • Visagino Country 2014

  Visagino Country 2014

  Kantri muzikos festivalis, perkopęs 20-mečio slenkstį

  Plačiau