Kūryba / Muzika / Senieji amatai / Vasaros (open air)


Zarasai

Mėnuo Juodaragis XV

Penkioliktasis MJR festivalis iš kosminio kiaušinio išsiris, kaip lemta, paskutinį vasaros savaitgalį, sukviesdamas visus gentainius kerinčiam muzikos ir kultūros pokyliui į jaukiais namais tapusią pasakišką Zaraso salą. Rugpjūčio 24-26 dienomis kasmetinis vyksmas įtrauks savičiausius meno kolektyvus išviso pasaulio ir kūrybiškai pravers baltų kultūros žinių lobyną. 

Teminiame Juodaragio vainike šiemet nutūps paukščiai, - margaplunksniai sakmių pranašai, virtę šimtais totemų ir folkloro simbolių, užburiantys pačiais įvairiausiais balsais ir spalvomis. Skrydžiui įkvepianti žada būti ir kita festivalio tema - Lietuvos aviacijos istorija.

MJR programoje, žinoma, netrūks iškilių muzikos grupių koncertų, nagingų senųjų amatų puoselėtojų, ekomenio entuziastų, ar kultūros tyrinėtojų paskaitų. Bus ir netikėtumų, kaip gi be jų? Juk genys margas, o "Mėnuo Juodaragis" - dar margesnis.

"Mėnuo juodaragis" - tai unikalus, nepriklausomas šiuolaikinės baltų kultūros ir alternatyvios muzikos festivalis, pristatantis pagoniškosios tradicijos palikimą, neo-folkloro kryptis ir postmoderniosios kūrybos avangardą. Novatoriškas renginio vyksmas kasmet įgauna vis daugiau išraiškos formų - tai gausūs Baltijos ir užsienio šalių kolektyvų koncertai, garso architektų pasirodymai, senosios apeigos, svarbių temų paskaitos ir filmai, parodos, tradiciniai amatai, ekologinės akcijos, interaktyvūs kūrybos projektai, vaidinimai, žaidimai, šokių vakarai ir kita. MJR yra nekomercinis renginys, kuris gimė ir gyvuoja išgryno entuziazmo ir idėjinių paskatų. Visa festivalio veikla grindžiama asmeninėmis kūrėjų iniciatyvomis ir laisva valia, nesaistoma jokių žinybų ar politikos.

Priimti vis naujus iššūkius, puoselėti vis labiau įkvepiančias idėjas ir eiti savo keliu - tai esminis festivalio kūrybos džiaugsmas.


Zaraso sala, Zarasai
Kaina
Nuo 88 Lt
Renginio vieta
Zaraso sala, Zarasai
Daugiau informacijos rasite
www.mjr.lt
Bilietų pirkimo puslapis
www.tiketa.lt

BILIETAI:
"Mėnuo Juodaragis XV" trijų dienų bilietai pradedami platinti 2012 m. balandžio 2 d. "Tiketoje" ir balandžio 5 d. "Ragainėje" (Pilies g.6, Vilnius). Šiuos pigiausius festivalio bilietus galėsite įsigyti iki birželio 1 d. (kaina - 85 Lt), praėjusių metų MJR apyranke - 75 Lt. Specialūs bilietai skirti jaunoms šeimoms, bus nuolaidos mokiniams.

Taip pat skaitykite

Panašūs festivaliai

 • Insanitus.Laboratorija

  Insanitus.Laboratorija

  Lai garsas perskrodžia tamsą, lai šviesa sudrebina tylą, Nes tikri įspūdžiai įveikia kasdienybę..

  Plačiau

 • Yaga Gathering 2012

  Yaga Gathering 2012

  Dvi muzikinės scenos, gausybė muzikantų ir menininkų iš viso pasaulio, švietėjiška erdvė, amatų dirbtuvės, rankdarbių turgelis, vaikų darželis, kinoteatras ir gausybė dekoracijų padės atitrūkti nuo kasdieninės rutinos, paskęsti užburiančių ritmų ir spalvų sūku...

  Plačiau

 • SPEIGAS V

  SPEIGAS V

  Penktasis atšiaurios muzikos festivalis SPEIGAS vasario 7-8 dienomis kaustys Vilnių ir Kauną. Šįkart ypatingas dėmesys skiriamas performatyviam triukšmui, post-industriniam gausmui ir post-pankiškai dvasiai.

  Plačiau