Vasaros (open air)


Kaunas

Margos Pievos

Šiuolaikinio folkloro ir alternatyvios muzikos festivalis "Margos pievos" vyks 2013 m. liepos 26-28 dienomis Rumšiškėse, Lietuvos liaudies buities muziejuje.Jau antrą kartą vieno didžiausių ir daugiausiai eksponatų turinčio etnografijos muziejaus Europoje po atviru dangumi teritorijoje skambės visų Lietuvos etnografinių regionų folkloras, šiuolaikinis folkloras bei įvairi roko muzika iš Lietuvos ir užsienio.

Šiuo metu jau paskelbtos festivalio grupės: "Folkstone" (folkrokas, Italija), "Troll Bends Fir" (folkrokas, Rusija), "Pelenai" (rokas, Vilnius), Aistė Smilgevičiūtė ir grupė "Skylė" (neofolkas/artrokas Vilnius), "Biplan" (pop-rokas, Vilnius), "Rebel Riot" (rokas, Latvija) "Thundertale" (rokas, Kaunas), "Roadkill" (rokas, Vilnius), "Garbanotas bosistas" (indie rokas, Vilnius), "Stiffer" (rokas, Vilnius), "Berserker" (melodingas metalas, Vilnius), "Spanxti" (neo-folkas, Vilnius), "Šv. Sodas" (bliuzrokas, Vilnius), "Gyvata" (neo-folkas, Klaipėda), "Alive Way" (rokas, Vilnius), "Varnos" (folkrokas, Klaipėda), "Ūkanose" (folkrokas, Vilnius), "Praviena" (folkloras, Rumšiškės), "Liktužė" (Folkloras, Kaunas). Iš viso šių metų tris dienas truksiančiame festivalyje dalyvaus 29 kolektyvai iš Lietuvos ir užsienio.

Pagrindine festivalio grupe bus folkroką grojantys "Folkstone" iš Italijos. Jei žinote tokias grupes kaip "In Extremo", "Corvus Corax" ar "Schelmish", tuomet galite įtarti, ką pasiūlys šie italai, savo muzikoje sujungiantys tradicinių liaudies dainų ir roko elementus. Jie tai daro savitai stiprią roko muziką papildo tokiais instrumentais, kaip dūdmaišiai, dūdelės, keltų arfa, fleita, perkusija. Grupė, intensyviai grojanti gimtojoje Italijoje, jau yra koncertavusi ne vienoje iš aplinkinių šalių. O šiais metais ir Lietuva galės pasidžiaugti viduramžių dvasia alsuojančiu šių italų šėlsmu!

Į šokio siautulį įtrauks ir kolektyvas iš Rusijos "Troll Bends Fir".Sakoma, kad jų grojamos linksmos, alų garbinančios melodijos priverčia kiekvieno kojas kilnotis. Šis linksmasis penketukas, savo stilių įvardinantis kaip "alaus folkas", puikiai derina skandinaviškas folkloro melodijas su šiuolaikinio roko ritmais. Greta tradicinei roko grupei įprastų instrumentų skamba airiška fleita ir smuikas. Šie "egles lankstantys" troliai jau gerai pažįstami ne tik Rusijos folkloro ir roko festivalių lankytojams, bet ir daugeliui užsienio šalių muzikos mėgėjų.

Klausytojų lauks ir populiarūs Lietuvos atlikėjai. Tarp jų - lengvojo roko grupė iš Vilniaus "Biplan". Šiais metais išleista daina "Amore" tapo didžiausiu grupės hitu per pastaruosius dešimt metų ir prisijungė prie tokių žinomų grupės kūrinių, kaip "Anzelmutė", "Aš nusikirpsiu trumpai plaukus", "Plius/Minus (Viskas bus gerai)", "Ji sako" ir kitų. Jiems kompaniją palaikys unikalaus balso savininkas Česlovas Gabalis su grupe "Pelenai", jau seniai turintys savo pastovią ir labai artimą klausytojų auditoriją.

Festivalio klausytojų laukia ir ypatingi, specialiai festivaliui parengti pasirodymai. Aistė Smilgevičiūtė ir grupė "Skylė", kurių savitas muzikinis stilius yra sužavėjęs ne vieną, pristatys programą, kur bus galima išgirsti tiek senas ir gerai žinomas dainas, tiek kūrinius, skirtus tarmių metams pristatyti. Specialią, festivaliui skirtą programą ruošia ir kauniečių roko grupė "Thundertale".

2013-ieji paskelbti tarmių metais, todėl festivalio metu galima bus susipažinti su kiekvieno Lietuvos etnografinio regiono: Dzūkijos, Aukštaitijos, Suvalkijos, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos tarme, skambančia atitinkamame muziejuje įkurtame etnografiniame regione. Šioje festivalio programoje dalyvaus penkių skirtingų etnografinių regionų ansambliai, kurie ir pristatys savo krašto šventes, papročius, dainas ir šokius.

Be muzikinės dalies, festivalio lankytojų laukia ir 2013 metų festivalio naujovė: bus švenčiama Rugiapjūtė ir Oninės. Taip pat bus demonstruojami amatai, skaitomos įvairios paskaitos ir rodomi filmai apie Lietuvos istoriją ir etnologiją, veiks visos muziejaus ekspozicijos. Pasiilgusius kiek aktyvesnio poilsio, sukvies įvairūs žaidimai ir pramogos.

Viena iš tokių pramogų – tai orientacinis žaidimas "Istorijos labirintais", kuris pakvies susirinkusius žiūrovus išmėginti savo jėgas, azartą ir žinias. Žaidimas tiks tiek visai šeimai, tiek smagiai draugų kompanijai. Be to, festivalio "Margos Pievos" metu vyks jūrų skautų stovykla, kurioje tėvai galės palikti savo vaikus, kai norės pabūti su draugais, pasiklausyti muzikos ar ilgiau pavakaroti. Norinčius pajodinėti ar pavažiuoti senovine bričkele, nudžiugins lietuviški žirgai – Lietuvos žemaitukai.

Tai puiki galimybė turiningai praleisti savaitgalį gamtoje kartu su šeima ar draugais, pasiklausyti šimtmečius gyvuojančių liaudies melodijų ir alternatyvios muzikos unikaliame Lietuvos kampelyje. Festivalio lankytojai turės unikalią galimybę apsigyventi palapinių miestelyje ir praleisti porą naktų pačiame liaudies buities muziejuje, įsikūrusiame vaizdingoje Kauno marių pakrantėje.

Festivalis "Margos pievos" skirtas įvairaus amžiaus žmonėms, besidomintiems lietuviška muzika, tradicijomis ir mėgstantiems keliauti. Čia nuo kasdienybės pabėgs bei pailsės ir jaunas, ir senas.

LIETUVOS LIAUDIES BUITIES MUZIEJUS – L. Lekavičiaus g. 2, Rumšiškės
Kaina
50 - 95 Lt
Renginio vieta
LIETUVOS LIAUDIES BUITIES MUZIEJUS – L. Lekavičiaus g. 2, Rumšiškės
Daugiau informacijos rasite
margospievos.lt
Bilietų pirkimo puslapis
www.bilietupasaulis.lt

Draugaukime "facebook'e" - http://www.facebook.com/MargosPievos

Taip pat skaitykite

Panašūs festivaliai

 • Festivalis "Mandala"

  Festivalis "Mandala"

  Festivalis "Mandala" šiais metais švęs trijų metukų gimtadienį! Tai – renginys, propaguojantis sveiką gyvenimo būdą. Sveikatingumas – tai ne tik kūno, bet ir žmogaus vidinio pasaulio, jo emocijų, santykių su žmonėmis bei sielos sveikata

  Plačiau

 • Saulėtosios Naktys'14

  Saulėtosios Naktys'14

  Saulėtosios Naktys- tai ekologiškas, nekomercinis, idėjinis festivalis, buriantis bendraminčius menininkus, muzikantus ir kitus gerus žmones. Siekiame, kad festivalyje žmonės išmoktų kažko naujo: ar tai būtų tapymas, ar grojimas, ar tiesiog paprasčiausias bend...

  Plačiau

 • REPO VAKARONĖ OPENAIR @ Gataučiai

  REPO VAKARONĖ OPENAIR @ Gataučiai

  Repo vakaronės 2013 laikinai palieka mylimą Šiaulių "Pogo barą" ir keliasi į gamtą. Dviejų dienų repo muzikos fiestoje Jūsų lauks daug MC ir DJ iš visos Lietuvos. Liepos 26-28 dienomis kviečiame vakaroti į "Saulėtųju naktų" sodybą Gataučiuose. Ruošk palapinę!

  Plačiau