Kinas / Kūryba / Mokslas


Vilnius

Lituanicon

Gegužės 19-20 d. Vilniuje vyks jau dvidešimt trečiasis atviras Lietuvos fantastikos gerbėjų suvažiavimas, kuriame bus pristatomos naujausios fantastinės knygos, filmai, žaidimai, vyks įvairūs renginiai tiek jauniausiems, tiek vyriausiems fantastikos mėgėjams. Būtent šis išskirtinis renginys, skambiu festivalio "Lituanicon" pavadinimu, dviems dienoms taps fantastikos žanro gerbėjų traukos centru.

Jau kurį laiką fantastikos žanras įsitvirtino populiarumo viršūnėje. Kino salės lūžta pasirodžius naujam fantastiniam Holivudo epui, vidutinis kompiuterinių žaidimų žaidėjo amžius išaugo iki trisdešimties metų, o žaidimų industrija pagal pajamas peraugo kino industriją. Fantastinė literatūra tampa vis populiaresnė ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje.

„Lituanicon“ daugiau nei dvidešimt metų atstovauja ir pristato fantastiką  Lietuvoje. Vilniaus Senamiestyje vyksiančioje fantastikos šventėje tikrai yra ką nuveikti, kuo pasidžiaugti ir į ką pasižiūrėti. Čia kiekvienas taps neabejingas fantastikos žanrui. Į fantastiką bus žiūrima iš esmės ir iš visų pusių: nuo kino filmų, literatūros, dailės darbų iki įvairiausių stalo bei kompiuterinių žaidimų.

„Lituanicon“ festivalyje bus galima išbandyti įvairiausius stalo ir lauko žaidimus, veiks renginio kino teatras, fantastinės dirbtuvės (work-shop), žiūrovus vilios įvairūs šou ir kitos pramogos. Šventės metu vyks įvairiausios paskaitos bei atviros diskusijos. Ar Homero „Odisėją“ galima laikyti pirmuoju fantastiniu žmonijos kūriniu? Ar mokslinės fantastikos tėveliui Žiuliui Vernui atrodytų, kad dabar mes gyvename fantastikoje? Kodėl fantastikos žanras taip populiarėja ir kaip jis vystysis toliau? Kalbant apie fantastiką klausimų visada yra daugiau nei atsakymų, tad pasisakyti, kelti klausimus ir diskusijas kviečiami visi renginio dalyviai bei svečiai.

Išalkusiais bei ištroškusiais pasirūpins fantastiškai nusiteikęs „Visų šventų“ kolektyvas, o negalintys atsitraukti nuo fantastinių temų, renginio vietoje galės vakaroti kol jėgos leis.

Pirmasis "Lituanicon'as" įvyko 1990 m. Kaune ir nuo to laiko vyksta kasmet. 1996 m. Vilniuje, "Žinijos" patalpose, vyko visos Europos fantastų suvažiavimas – "Eurocon", vėlesniais metais Lietuvoje 4 kartus vyko Baltijos šalių fantastikos svažiavimas ("Baltcon"). Nuo 1997 m. iki 2006 m. "Lituaniconas" pakaitomis vyko Vilniuje ir Kaune. "Lituanicon XVIII" surengtas Šiauliuose, vėliau fantastikos šventė vėl grįžo į Kauną bei Vilnių. "Lituanicon" 2012-aisiais vyks: Visų Šventųjų g.7, "Visų Šventųjų" bare.

Visų Šventųjų g.7
Kaina
10 lt
Renginio vieta
Visų Šventųjų g.7
Daugiau informacijos rasite
www.lituanicon.lt

Panašūs festivaliai