Teatras


Šakiai

Lietuvos dvarų vasaros festivalis: Moljero "Skapeno klastos"

Užupio dramos teatras atidaro Lietuvos dvarų vasaros festivalį Zyplių dvare ir kviečia vasarą vykti į gražiausius mūsų krašto kampelius ir apsilankyti Lietuvos dvarų vasaros festivalio renginiuose.

Festivalio atidarymo dieną – birželio 28 d. 18 val. – žaviajame XIX a. Zyplių dvare (Šakių raj.) rodoma visų laikų garsiausia Moljero komedija "Skapeno klastos". Vienas pirmųjų šių žemių savininkų buvo Napoleonas Bonapartas, tad išties prasminga, kad ir festivalis pradedamas Paryžiaus dvaruose statyta ir paties meistro Moljero kadaise suvaidinta komedija. "Velnias nešė jį į tą galerą?" – juokiasi pagrindinis komedijos herojus Skapenas iš šykstuolio pono naujame Užupio dramos teatro pastatyme (rež. Rita Urbonavičiūtė).  Tai komedija su lengvu absurdo prieskoniu, kur vienas kitas iš sėdinčių salėje atpažins ir save, o senoji Zyplių dvaro aplinka leis pasijusti tarsi Skapeno laikuose.

Zyplių dvaro žemės mena Napoleoną Bonapartą, kuris kadaisę valdęs šį kraštą. Milžiniški miškų plotai, keturių parapijų kaimai - vadinosi bendru Zyplių turtų vardu, o patys Zypliai buvo dvarelis su apie 60 margų žemės (dabar Senieji Zypliai). Anuomet Zypliams priklausė 155 kaimai ir apie 300 valakų girios. Dvaro sodybos istorija prasidėjo, kai apie 1845–1855 m. Polocko gubernijos dvarininkas Jonas Bartkovskis nusipirko Zyplių turtus. Šis, norėdamas būti arčiau savo turtų, pasistatė naują dvarą netoli Lukšių ir pavadino Naujaisiais Zypliais. Dvaras įsikūręs parke, kuris yra vienas didžiausių ir vertingiausių Lietuvoje. Du tyvuliuojantys tvenkiniai, vaizdingai vadinami "dvaro ponios akimis", suteikia sunkiai nusakomą malonaus nerimo ir romantikos pojūtį.

DĖMESIO! Visus žiūrovus kviečiame pasipuošti barokinio stiliaus drabužiais. Kaip atvykti į Zyplių dvarą? Važiuoti nuo Kauno į Šakius (apie 50 km) ir prieš pat Lukšius sukti į kairę. Daugiau informacijos www.uzupioteatras.lt

Zyplių dvaras, Šakių raj., Lukšių seniūnija
Kaina
10 - 20 Lt
Renginio vieta
Zyplių dvaras, Šakių raj., Lukšių seniūnija
Daugiau informacijos rasite
www.uzupioteatras.lt
Bilietų pirkimo puslapis
www.bilietai.lt

 

Skelbiamos akcijos:

Grupei nuo 8 asm. bilietas tik 10 Lt! Kitiems-15 Lt.

Kreipkitės: info@uzupioteatras.lt, tel. (+370) 608 34222

Panašūs festivaliai