Kinas / Kūryba / Muzika / Šokis / Teatras


Vilnius

Kultūros naktis

KULTŪROS NAKTIS Vilniuje pradėta rengti 2007 m. Ja buvo siekiama sukurti naują kultūrinę tradiciją mieste.Tris metus ši šventė buvo nacionalinės programos "Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009" dalis.

"Kultūros naktų" idėja atkeliavo iš Europos sostinių, kuriose šie renginiai turi gilias tradicijas. "Kultūros nakties" idėja – vieną naktį metuose užtvindyti  miestų aikštes, skverus, parkus ir netikėčiausias erdves įvairias meno sritis pristatančiais  projektais. Pakviesti žmones jaukiam, draugiškam ir demokratiškam naktinėjimui  po duris atvėrusius miesto muziejus, galerijas, bažnyčias, koncertų sales, teatrus ir kūrybines dirbtuves.  "Kultūros naktyje" atrasime tai ko kasdienėje šviesoje kartais nepastebime. Menininkams "Kultūros naktis" - puiki scena originaliai pristatyti savo kūrybą.

Per šešerius gyvavimo metus "Kultūros naktis" tapo vienu labiausiai laukiamu Vilniaus miesto kultūrinių renginių, kurio smagios atmosferos neįveikia net permainingi lietuviški orai. Kasmet projektą aplanko per 100 000 žmonių ne tik iš sostinės, bet ir iš kitų miestų, iki pusantro šimto projektų pristato daugiau nei šimtas kultūros organizacijų ir apie 500 menininkų. Į "Kultūros naktį" aktyviau įsijungus užsienio šalių ambasadoms bei kultūros centrams, "Kultūros naktį" papildo tarptautiniai projektai bei menininkų iš Lietuvos ir užsienio kultūrinis bendradarbiavimas. Itin mėgiami žiūrovų – tradiciniai "Kultūros nakties" renginiai: naktinė šokių aikštelė, kinas ant žolės, klasikinės muzikos scena Lukiškių aikštėje. Kaskart projektą papildo naujos menininkų idėjos, kurioms niekuomet netrūksta žiūrovų.

Šią vasarą, naktį iš birželio 16 į 17 d. Vilniaus miesto gyventojus ir svečius kultūringai naktinėti gundys jau šeštoji "Kultūros naktis". Nuo šeštos vakaro iki dviejų nakties miegoti neleis per 100 nemokamų renginių. Tamsoje, išnykus ribai tarp tikrovės ir fantazijos, susitiks tikros ir išgalvotos būtybės. Nakties dyvai karaliaus miesto meno mekose, parkuose, aikštėse, bažnyčiose, žolynuose ir net medžių viršūnėse.

Šventės organizatoriai siūlo pasinaudoti diferencijuotomis programomis bei žemėlapiais, sudarytiems išskirtinai muzikos, šokio, kino, dailės mėgėjams, šeimoms, senjorams ir kitiems.

"Kultūros naktis 2012" programas ir žemėlapius galite parsisiųsti čia

Vilnius
Kaina
Nemokamas

Panašūs festivaliai