Muzika


Kelmė

Kražių festivalis

Kražiuose puoselėjamo festivalio tikslas - senosios ir moderniosios kultūros dermė, platus muzikos stilių ir žanrų spektras, sukviečiant įvairių sričių profesionalius menininkus. Nepaisant festivalių gausos, jau 10 metus vyksiantis Kražių festivalis tebėra patrauklus tiek nuolatiniams žiūrovams, tiek jo svečiams.

Kiekvienais metais vis gausesnis dalyvių skaičius byloja, kad festivalis tapo gyvu reiškiniu, kurio metu žmonės tampa ne tik klausytojais, bet ir jo natūralia dalimi. Esminis šio festivalio išskirtinumas – noras kurti jaukią, draugišką ir nekomercinę aplinką. Jau keletą metų Kražių festivalis prasideda liepos 6 d. ir tęsiasi iki Šv. Roko atlaidų rugpjūčio mėnesį.

Per devynerius festivalio gyvavimo metus organizuotos septynios Vilniaus universiteto ir Kražių gimnazijos moksleivių teatro stovyklos, sukurti ir pristatyti visuomenei septyni spektakliai. Vyko dvi gabiausių Vilniaus universiteto humanitarinių ir socialinių mokslų studentų stovyklos, kurias rengė Klasikų asociacija drauge su Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centru ir Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Klasikinės filologijos katedra.

Klasikinės muzikos mėgėjus kvietė operos atlikėjų ir barokinės operos kursų pasirodymai, sakralinės muzikos valandos, parodos. Parodytos penkios barokinės operos, surengta gausybė įvairių koncertų. Surengtas dailininkų pleneras, sukurtas ir Kražių festivalio metu pristatytas dokumentinis filmas „Nesunaikinta didybė“, skirtas Kražiams įamžinti.

Bendradarbiaujant su Vilniaus universiteto bibliotekos Rankraščių ir Retų spaudinių skyriais surengtos trys parodos: „Jų vardus ir darbus mena senoji Kražių kolegija“, „Savy jis jaučia ugnį gilesnio pašaukimo“, skirta Maironio 150 metų jubiliejui paminėti ir „Ką slepia mūsų pinigai?“.

Kražių festivalis yra įtrauktas į Kelmės rajoną reprezentuojančių renginių sąrašą ir skelbiamas leidyklos „Terra Publica“ išleistame renginių kataloge „LIETUVA. 100 renginių, kuriuos verta išvysti“.

Kražiai, Kolegijos g. 5
Kaina
Tikslinama
Renginio vieta
Kražiai, Kolegijos g. 5
Daugiau informacijos rasite
www.kraziai.lt
Bilietų pirkimo puslapis
-

Panašūs festivaliai